Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    U zadnje vrijeme naravno ima sve vise 4K 144Hz monitora,ali koja to karta moze ispratiti u ozbiljnijim naslovima ako cemo posteno.







    Po meni besmisleni monitori za gaming jer nema jos hardwera koji moze ovu rezoluciju ispratiti na max settings.Kupis monitor 4K 144Hz + RTX 3080/3080Ti/3090 i opet igras na 50-80fps
     
    Last edited: Aug 24, 2021
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    1440p i 27" je optimum, moglo bi i 28" ili 29" ali nema takvih modela.
     
    kolinsb likes this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Nevjerovano koliko ima 1080p 32" monitora. Velahavle.

    Morat cu ici na neki 32" vesa sistem jer skoro slabo koji ima podesivost po visini, a zbog velicine se mora fino priolagodit pa ce morati ici na nosac.

    Nesto do 750KM ako ima kakva preporuka
    (32 1440p), ali se vrtim u krug. Stvarno je izbor slab.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ja sam svoj prepravio da ima podesavanje po visini :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Hajd linkaj :D ali jako mali broj i njih ima vesa sistem. Izbor se suzi nemam sta kupiti do hiljade,
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Aug 28, 2021
    NAILS likes this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nešto kontam da idem na S2721D i zavrsim kupovinu. 530KM, IPS 27" 1440p 75Hz. Nista posebnop osim sto dell pravi dobre neutralne panele pogodne za posao. Svoj sam P2414H uspio klokatina 80Hz pa vjerujem da cu i ovaj moci barem na 90 sto je pristojno i za neki gaming.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Sto ne uzmes onaj AOC 32" 2k, onaj sto ima VA i IPS varijante. On je oko 400-500KM. Ne sjecam se sad tacno modela, ali se zavrsava na FD8 jedan od ta dva (VA vs IPS).


    Edit: Sad vidim da si pitao gore za njeg, nisam vidio... Po meni je dobar monitor, za te pare odlican. Ali ne znam nijednog gamera da ga ima, a ti spominjes gaming.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako se igram na ovom svom Dellu, mislim da može bilo sta proci. Tako da ne gledam puno kakav je za igranje, ali je problem nosac. Misliš jelde na Q3279VWFD8. Fiksan je a monitor velik. I nema tu korekcije. Ako mi ne bude pasao ja ne mogu njemu nista. Barem da ga na neki vesa nosac nabacim, nije ni to problem ali ne mogu. DMR ima svoj koji je spustio i to je ok, vise bi mi pasao mozda pusten ali opet, volio bih da je modularan. Lako je kod 24", neka je u visinu ociju i na sredini. 32 vec treba ušicati.

    Znam da za te pare ne moze sve ali da takav ima 200KM skuplji samo sa boljim nosacem, ne bi mi to bila frka ali ga ja ne vidim.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa moj je spusten, ali se moze dizati hahahah :D

    EDIT: A uvijek mozes kupiti vesa mount nosac koji samo nabacis na ovu nozicu :D

     
    NAILS likes this.
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    @NAILS

    Jesi provjerio da li ima na stanju taj S2721D jer koliko vidim nema ga odavno kod nas na lageru.
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja bih volio naći 1440p i 24"
    Čitanje teksta na tome bilo bi... mmmmh.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za to imas 27" 4k monitore, ako bas zelis visok DPI.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    U jednoj ZE firmi kazu da ima 5 komada na stanju. To je znaci S2721DS, isti monitor samo malo bolje postolje.
     
    Picoooka likes this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li slucajno 32" IPS 4K monitora ispod hiljade ili su svi VA ?
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema IPS-a, problem ga je ikako naci ispod 1000.
     
    NAILS likes this.
  17. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nema jer smo prejadno trziste.Ovaj monitor u DE 420 eura kod nas 710 eura.

    https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/32gp850-b

    Mozda ovaj uskoro bude na stanju kod nas,ali ocekujem slicnu cijenu kao i za taj LG.

    https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/m32q

    LG monitorima bezobrazno dizu cijene dok svugdje u EU ovim starijim modelima padaju cijene iz dana u dan.Ovaj 27GN850 bio donedavno 950,a 27GN800 714km.

    https://shop.imel.ba/artikal/monitor-lg-lcd-27-27gn850-b/
    https://shop.imel.ba/artikal/monitor-27-lg-27gn800-b-qhd-ips-1ms-144hz-hdmi-dp/
     
    Last edited: Aug 30, 2021
    NAILS and bojler like this.
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma da, ali eto, valja danas naći karticu koja će moći gurati 4K... Slažem se, u idealnom svijetu 27" sa 4K bi bio top. Ovi od 30" već mi se primiču mentalnoj granici da tu monitori završavaju, a počinju TV-ovi, ali sve se u životu mijenja.
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Eto Nails :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro