Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    4K i 144, moze ovo iz 2014.
    Doduse ima DLSS.
     
    Picoooka likes this.
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Kupis monitor 4K 144Hz i igras na 60fps :cool: doduse na low/medium mozda se sta odigra i na 75-80fps.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    To je problem novih igara.
    Eto ipak nisam uspio uganjat dvije 3090, ali jesam dvije 3080 Ti ofc jednu cu za igranje s vremena na vrijeme, ne treba meni framebuffer, to sam mislio ono aj ako se snadjem nekad pa dodje se do unreala i itd, ali eto za final render ce valjat, ipak sam fiskalnu kasu ulozio za ovo samo.
    Eto 6 mjeseci ovaj PC imam sad, ne znam imam li 20h igranja ukupnog, ali eto pocela se druga otplacivat.
    Btw posto sam ordao dosta toga ( u biti sve, sem periferije i jos nesto za vodeno ) za drugi config, a frekvenciju testirao cpu testirao nba drugom mjestu, stavio sam dole, ako je preveliko samo nek se veli.
     
    Last edited: Sep 3, 2021
    Picoooka likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobar nema sta ali definitivno se nema sta uzeti ispod hiljade.
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ovo je ok cijena za 28" 4k 144Hz IPS :D
     
    NAILS likes this.
  7. p4ja

    p4ja Komšija

    Sta god da uzmes preko 27 morat ces na zid montirat jer je bas veliko i preblizu nekako, bar se ja nisam mogao navici, doslovno kao da stojis ispred i blejis..
    Ali kad ga namontiras na zid i odmaknes malo hastal, pa to je perverzija onda.. i def idi na 32 ako se mozes pruzit.. ja bar u sarajevu nisam nigdje nasao vesu za ovaj, ali imas na amazon i ova fora preko pesota za sitnu lovu… mogu ti link poslat ako se odlucis..
     
    NAILS likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da sam jos neodlucan jer meni najvise znaci radna povrsina od svega. I mozda bi najbolje bilo da idem na stari provjereni sistem sa 3 monitora. Da uzmem još dva p2414h, izaslo bi me oko 800KM a dobio bi veci radnu povrsinu nego sa ultrawide monitorima za upola cijene. I onda cekati 50" model za virtualne monitore :D

    A evo jedna dobra recenzija za spomenuti gore monitor:

     
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  11. Bishop

    Bishop Novi član

    Gledam ovaj model LG 32GP850-B je u Stanicu 1419 KM, a u computeruniverse 385,71 € + dostava 33,40 €
    Koliko naplate poreza i carine još?
     
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ne bi trebalo sa porezom i carinom da bude vise od 550 eura sveukupno mada ko ce znati sta nasi mogu lupiti na carini.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Da okoncam i ja svoju sagu. Danas stigao ovaj ljepotan:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Kao i do sada, odluka je pala "sta ima na stanju". Nema nista. Prvo sam odlucio 27GN800 kojeg je kolega linkao i stvarno fantastican panel za te pare. Nadjem ga za 800KM u Ze. Bude nesporazum oko dostave te morao cekati subotu koja meni ne odgovara i odustanem. Izgubim zivce, vjerovatno me umor savladao i onda sam zvao sve redom i doslovno pitao: Sta imas najskuplje na stanju. Nisam ni spominjao cijenu. Zovem firme poput Imteca ili jedne jako popularne Ze IT kompanije, da ih ne imenujem, i ljudi mi kazu: Nemam ti ja ni jedan monitor na stanju. Reko de hajd pogledaj, nije valjda da nemas monitor ni za kase. Kazu ljudi nemamo nista. I sasvim slucajno naletim na 27i. Ze radnja u kojoj sam nekoliko puta kupovao, izasao me 1139KM sto je cijena koja se krece kod svercera. Mislim da je oko 1290 u radnjama ali opet, i to je pitanje ko ima na stanju.

    Pogledam koju recenziju prije kupovine i mislim da je panel savrsen. 165Hz IPS gsync 1ms 10bpc panel. Mislim da boljeg ne bih nasao. Koristim ga tek nekih 2h. Uspio sam ga fino kalibrirati na nivo DELL-a i onda kada podignem contrast na 90% dobijem fantasticne boje. DELL ko igracka ispadne i ako me godinama dobro sluzio. Najveca mi je mana bila ostrina IPS panela u odnosu na VA i TN ali ovaj ima nekih 5 opcija, sada slika reze bez deformacije.

    Za gaming nemam sta da mi baca 160Hz ali tu i nastaje problem sa portovima. HDMI ne daje gsync i max refres rate je 144. Ali monitor ima samo HDMI i Displey port. Tako da sa dva racunara nije moguce dobiti full performanse. Takodjer je minus sto 10bpc daje tek na 120Hz i navodno je tu mozda i politika u pitanju jer se radi o LG panelu ali ne znam na kojem je modelu. LG daje vise portova i ima veci framerate na 10bpc.

    Sa druge strane, 144Hz bez gsynca je i dalje super i smooth bez obzira sto je off-sync. Meni nije tering nikada smetao i 144 je dovoljno brzo da se vecina frejmova prikaze u svakom momentu. Cak vjerujem da sve preko 120Hz dodje malo kao bullshit. Jako je tesko primjetiti razliku jer nekada ni engine igre nije toliko gladak bez obzira na framerate. BF5 mogu tjerati preko 100 na nizim detaljima i perverzija je igrati.

    Izrada je premium. Nemam ni jedne zamjerke. Metalni stand jako lijepog dizajna. Ima ovih bullshit osvjetljenja. Neko prednje LED svjetlo ko zna cemu sluzi, i ima zadnji LED ambient light system sa dosta opcija. Ima nekoliko gaming naprednh stavki, nisam puno cackao ali je krcat stvarima. Meni je bila bitna slika ali koga zanima evo jedna dobra recenzija.



    Osim izlaza, mislim da je ovo best buy panel ako se moze naci do 1200KM. Isto tako preporuka i za 27GN800, dosta sam citao o njemu ali taj monitor ima katastrofalan nosac i morao bih izvaliti 70KM za dodatni. Ja sam ocajno trazio da ga nabavim do subote ali mi se nije dalo. I na kraju mi jedan rece da ce mi ga donjeti od dobavljaca za 3h ali po 950KM cijeni. Nisam mogao da me toliko dere. Da je rekao 850, dao bih ali sam morao daiti 200KM vise za mozda isti djavo od monitora ali cu ovako lakse spavat, barem znam da mu je tu negdje cijena kod ostalih.

    Hvala svima na preporukama.
     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. F1L1

    F1L1 Novi član

    Naso sam ovaj monitor i deluje mi kao jedan od boljih drug ima slican model samo starija verzija i bas je dobar, boje nisu bas najsjajnije al bi to svakako namestio preko Radeon Software-a. Dell Monitor S2421HGF 24" / TN / 144 Hz / AMD FreeSync. Cena je 210€, da li je ovo najbolji za te pare ili ima bolji do 230€?
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  17. ibran

    ibran Aktivista

    Pozdrav Forumu!
    Ko ima iskustva sa grafičkim dizajnom, kakav monitor najbolje odabrati, da ima dobar prikaz koristio bi se za grafičko crtanje.
    Predlozi su sa što večom rezom 4K i što večim panelom šta je još presudno za monitore grafičkog dizajna.
    Hala!
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Nov 5, 2021
    ibran likes this.
  19. mirseth

    mirseth Aktivista

    Moze li preporuka za monitor 24' ili vise, nov sa garancijom, za obicno programiranje i surfanje, do 300 KM ?

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    mirseth likes this.