Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Imaju stvarno dobar izbor komponenti a i cijene su im pristupačne e sad ono znaš i sam koga zmija ujede i guštera se boji :) pa sam ipak krenuo u istraživanje o njima,znači kupovao si neke stvari od njih i nisi imao problema sa kvalitetom !
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nekad prije 2 godine sam pokusavao da kupim nesto, apsolutno nista nije imao na stanju pa sam ga prekrizio
     
  3. chenta

    chenta Aktivista

    Uzeo sam nesto kod njih medjutim nisam jos zavrsio build. Doslo brzo, zapakovano i papirna garancija 3 god. Uz to komunikacija na nivou.
     
  4. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Ja sam imao sličnu situaciju sa drugim prodavcima ali ovaj mi je rekao za taj CPU da nema problema i da ga može poslati koliko sutra
     
  5. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Ok brate hvala ti za info jer već nekoliko dana nabadam po netu o njima i stvar je kao sa Jetijem ...dosta ljudi ga je vidjelo ali niko nije imao komunikaciju sa njim ;)
     
    chenta likes this.
  6. edgsi

    edgsi Aktivista

    Isto narucio u 2 navrata cpu, plocu i ram i stiglo sve uredno. Garancija ti je manje-vise na povjerenje, t.j. dobijes neke njihove papirice sa nazivom komponente i datumom kupnje koje bi, u slucaju kvara, trebao skupa sa komponentom poslati njima a oni dalje rjesavaju. Jos jedna stvar, roba im stize cetvrtkom/petkom iz veleprodaje tako da kad narucis salje se najvjerovatnije u petak.
     
  7. 7mediN

    7mediN Novi član

  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ima 3 pozitivna dojma od istog lika :D bas pouzdan prodavac.
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Možda je samo masno od boga pitaj cega, mozda su komponente crkle pa iscurilo, a možda je i popravljano pa flux ostao nisu očistili alkoholom.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Edit: Pogresne slike gledao..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    To se desi sa vremenom ako kartica dugo bude opterećena.
     
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Pa ljudi ovaj OLX je postao užas po pitanju ponude hardwarea. Od kako su omogućili da ljudi posjeduju shopove ni na jedan proizvod se više ne možeš osloniti da ga ima i da je cijena koja je prikazana.
    Prodao sam procesor da kupim jači a sada koga god pitam ili nema ili ima ali za 200KM veću cijenu.
     
  15. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Nemaš šanse druže,ja sam neki dan našao CPU po povoljnoj cijeni dok je sledeći isti bio za 50 maraka skuplji,kontaktiram ovog prvog i on mi kaže da je cijena 60 marak veće od one koja stoji ( kao fol problem u dostavci),ok ja kontaktiram onog drugog a on mi kaže da je njegov za 70 maraka skuplji od one cijene koju je naveo :D:D:D sve to nekako mogu i da svarim ali kad vidim ono da piše ,,cijena po dogovoru" e od toga me hvata jeza o_O
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja kupovao telefon, narucim i frajer prvo kaze da je telefon skuplji za 10km sto mi je ok bilo, pa da bi sutradan ujutro rekao da ipak nema telefona nikako.

    Tokom dana nastavio obnavljati oglas. Iako nema telefon.

    Klasika i sa drugima, objave oglas, javim im se, nemaju telefon na stanju.
     
  17. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Majku mu ima li iko da je koristio grafičku kartu koju prodaje na OLX-u o_O svaki oglas :grafička ( 2012,13,14 godište) je u savršenom stanju,veoma slabo korištena gotovo pa i da nije i čak ima i najlon na njoj a korištena je samo za povremeni gaming i to Mahjonga i Sudokua,a jedan danas napisao da ju je čak i svaki mjesec čistio i brisao :):):)
     
  18. iPlay

    iPlay Komšija

    To je ono kao nekada kada su se Golfovi "dvice" (1.6 TD) prodavali, haman svaki je baba vozila. :D
     
    bhd likes this.
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja na kraju kupio od nekog tipa koji uopšte nije ukrašavao oglas na te načine i ispade sve savršeno.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Sada je najbolje vrijeme da se obrnu stari naslovi koji se nisu igrali.
     
    iPlay likes this.