All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo krece ludilo kod mene :D

    Prošla su možda 5-6 sedmice od kad sam uzeo Passata CC 2.0 tdi motor euro 5.

    Opcenito zadovoljan sam, nemam zamjerki al valja ici majstoru (mada sam svakako bio u planu da uradim veliki servis).

    Auto mi u leru trza, nije bitno jel izbacen iz brzine ili da li sam u prvoj brzini ima nekad blago nekad jace trzanje osjeti se to fino.

    Mislio sam zamajac, međutim kad god odem van grada tj malo više i duže vožnje 80-100 km/h to nestane. Poslje toga bez trzaja bude normalan rad motora i u leru, i u prvoj brzini dok stojim nekoliko dana 4-5 dana gradske vožnje.

    Mislim da je neki filter u pitanju, cim ga gradska vožnja ubije tako.

    Cak sam testirao jednom dok je trzao bio sam u mjestu, ugasim upalim auto i bilo je ok nekoliko kilometara.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa fina potrošnja za benzinca. Kod mene na godisnjem 5.6 prosjek na 1500km, okvirno 1000 autoput, 300 magistralni i 200 po gradu. Predobro, kako po gradu trosi 8.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mondeo 1.5 2019 godina benzin, karavan, automatik, autoput, 4 odrasla muškarca i gepek pun do vrha, da ne vidiš na retrovizor... 8.3 prosječna na cca 600km autoputa... Vozilo se u glavnom 150km/h tempom at...

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samo ti imaš dosta više konja a opet manje potroši.
    Mada sam ja zadovoljan, ne treba bježati od benzina ko ne vozi po gradu jer tu posrče dosta više od dizela.

    Npr ovaj Citroen što vozim po hr troši isto kao Astra, a i performanse su slične. Ja bi dizela jedino tako nekog jakog, ove ispod 2.0 bih zaobišao

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ako već nešto treba zaobići onda je to slab benzinac, troši isto kao i jak jer ga moraš pritiskat, a ne ide... Definitivno dizel 2.0 je mjera, auto sa dosta snage i solidnom potrošnjom, ali bolje i slabiji dizel koji bar ne troši nego slab benzin koji troši i ne ide...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Haker like this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Definitivno, sljedeće auto ništa ispod 2.0 bilo benz ili dizlo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    To za benzince vrijedi do mozda 2007. I bez turbine. Svjesni niste kako idu novi benzinci. Neki dan sam se vozio u crosslandu 3 cilindra 1.0 benzinac 100 konja da mi jaran nije rekao nikad ne bi skontao da je tako malen motor a auto ide fino za carsije taman. Passat novi 1.5tsi sa dsg ide ko lud 230 autoputem bez problema. Recimo on kombinirano troši 6-8l normalne vožnje. 2.0 na modernim benzinjarama su auta od 200 konja pa nadalje.
     
    Last edited: Sep 10, 2021
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dobro je izdržao 5 sedmica
    Siemens/Continental dizne :D
    Sad će Passat krenuti da uzima pare.
     
    Eldorado likes this.
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nisam ni ocekivao da ce me polovnjak obradovati :D

    Sumnjam nosac motora, dizne i famozni dpf filter koji ce me otresti obzirom jer do kuce i posla 10 kilometara u oba smjera.

    Valja u svakom slucaju majstoru otici na pregled.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam upratuo, jesi li vukao auto u neki od servisa na pregled prije kupovine?
     
  11. Neraa

    Neraa Aktivista

    Vw kaze da mu je max brzina 214 al bitno da ide "bez problema" 230.
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma naravno, poveo sam jarana koji se bavi prodajom auta da pregleda auto. Dijagnostiku uradio nije pokazao ništa, možda ce sad kad odem.

    Nadam se da je barem 1x dizna u pitanju a ne 4x cini mi se koliko ih ima :)

    Ocekujem svakako belaje što je normalno, al malo je škripac što hocu veliki servis, 4x alu i 4x gume zimske da nabacim pa teško mi pada to sve u kratkom periodu izvuci.







    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. xman

    xman Komšija

    @Eldorado

    Jesi li probao sa kakvim aditivima za dizne,ATF i slicno?
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    mogao se jos koji km navuci ali guzvara ispred i nije moje auto [​IMG]
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nisam, razmišljam o tome da ubacim.
    Obzirom da me u intervalima zeza nije cesto, nažalost nemam na TK nigdje autoceste da ga opletem momacki.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako nemas, par puta kraj siporeksa dole gore, moze se lako 160 nabit :)
     
  17. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ma ne sumnjam ja da moze 230 po satu, nismo se razumjeli, ali da bez problema ide 230 a treba mu minut od 180 do 230 to mi nekako ne ide zajedno.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za Doboj, na autoput do Banja Luke i nazad. Tako i ja svoje dizlo ocistim. Halali gorivo i troskove autoputa, bolje nego kaznu platiti ili udes napraviti na magistrali.
     
    Eldorado likes this.
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Vjeruj da sam kontao da bacim jednu turu do Banja Luke i nazad.

    Samo ženi reci hajmo u delta planet i ode veliki servis :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Onda obavezno bez zene :D I zaboravi sad na felge, to mozes sljedece godine. Uzmi gume za te felge sad sto imas, ionako su gume poskupile.
     
    Eldorado likes this.