Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

  2. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

  3. monK

    monK Komšija



    uh
     
    Reznor and Reventon like this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na 2:40 da je bio neko neiskusan zavrsio bi karijeru :) Mogu misliti na kraju osjecaj u rukama od kocenja.. A onaj prvi u koloni je lud skroz, na zadnjem vozi kroz grad, pa u krivinu :D
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovo ko intro u GTA SA Smoke, Sweet, Ryder i CJ :D
     
    EL NINO CFC likes this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prije pet godina malo krivo zavijem pedalu kada sam mijenjao i oštetim navoj. Nije bilo strašno, došao vakat opet mijenjati pedale i sada ode navoj skroz.
    Lijeva kurbla je u pitanju, sada valjda trebam ponovo popraviti navoj ako se može, ako ne nemam pojma šta ću.

    Kod mog bajka je slx pogon, XT mjenjač, rock shox reba. Gledam danas sa takvom opremom gotovo tri milje.


    https://www.m-bikeshop.com/proizvod/cube-reaction-tm-desertnorange-2021/

    Na ovaj sam trznuo ali kako ne pratim dgo prvi put čujem za ovaj x fusion viljušku?
     
    Last edited: Aug 6, 2021
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    . Nećeš valjda bajk zbog navoja mijenjati? Mozda da ti neki tokar sredi navoj. U najgorem slučaju zamjeni pogon ali kupovina bicikla danas nije rješenje.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kupit ću alatku da skinem kurblu, pa ću probati napraviti.

    Ma mota mi se neko vrijeme da kupim sebi novi bajk, ovaj je 2012. godište, navozao sam se na njemu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Doduše dosadi. Koji bajk imaš, ne sjećam se da si postavljao? Ja sam dugo zagrijan za full s. ali mi se ne daju 3k.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma za fulija je malo 3k
    Vozim KTM 2012 god.
    Nema šta, super oprema, do sada je služio super, a i tada je bio 1200 eura

    Jedino što je sada već ram malo old schooll i pogon je 3x10
    Mada bih baš volio probati ove sa jednim zupčanikom, nikako mi to ne uljeva povjerenje

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo malac ostavi nekakvog treka pored mene. Evo kako mu je lanac kriv na najvećem zupčaniku, nema šanse da ovo pređe kao moj kada je lanac uvijek prav. [​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kontao sam mami uzeti ovakav bajk. Super izgleda nego kontam nešto jel bolje uzeti MTB?
    Ovo ima samo šest brzina nazad i tanke gume, a kod nas nema biciklističke staze i sve rupa do rupe..[​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Ma jok, holandez ti je way to go, obavezno korpa nazad i kandiduj se na slijedećim izborima, uradi nešto za zajednicu
     
    Haker likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa radi korpi i pijace bih uzeo :D
    A i kul izgleda sa ovim retro dizajnom :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imam problema sa prednjim diskom, kočnice su tektro komplet. Struze nekad disk od pločice malo je kriv minimalno ne mogu ga ispraviti. 180mm je. Felga je malkice kriva ne znam da li radi nje. Tesko tj nemoguće ucentrirati da mrvu ne struze. Prije nego narucim disk pretpostavljam ne mora biti tektro može shimano i sl. Neka preporuka eventualno. Cijene su 25€ cca.
    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 25, 2021
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Fels na felgi nema neku vecu ulogu, jer je disk pricvrscen na hub od tocka, on ne felsa :) nadam se da ne felsa, jer onda imas vecih problema.
    Jedino sto mi pada na pamet da mozes uraditi je da popustis sarafe koji drze caliper na viljusci. Poslje toga povuces pazljivo rucicu kocnice tako da se "caliper" centrira na disku. Poslje toga pustis i pritegnes sarafe opet.
    Ako ti to ne pomogne, uzmi novi disk, ima jeftinije od 25 eura sigurno.

    Kako se prevodi jebeni caliper :) ono govno gdje su klipovi od kocnice, i gdje se pakne montiraju...
     
    forzamilan likes this.
  17. Majesco

    Majesco Aktivista

    Celjusti kocnice
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja sam bio uvjeren da ima neka njemacka rijec, prisvojena :)
     
    Last edited: Sep 24, 2021
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako malo struže to nije problem, barem meni :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma jes dok ides sporo kad malo brzine uhvatis cuje se :D
    Uspio sam malo centrirati prosli vikend sad je dosta bolje probat cu jos malo ovaj fol sa sarafima. Ja sam izgleda krivo radio popustim imbus sarafe te drzeci kocnicu zategnem ih nazad. Sto bi reko Fadil Stihl a upalis motorku :D
    Hvala momci.

    edit: sta je sa ovim retardiranim tapatalkom kad postavis sliku skroz sjebe layout stranice kad otvorim u chromeu wtf