Call Of Duty: Warzone

Discussion in 'Igre i konzole' started by iPlay, Oct 5, 2021.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    [​IMG]

    Tražim Thread na temu COD: Warzone i ne mogu da vjerujem da je niko nije otvorio, a već 5. sezona u toku? :D

    Uglavnom, naleti na koristan video za pojašnjenje i optimizaciju grafičkih postavki igre sa kojim ćete izvući više FPS, a da pri tome ne gubite mnogo na kvalitetu. Lik je napravio odličan test.

    Test Bench Computers:
    • RTX 3080/i9 11900k/Z390-H Gaming Rog Swift/32GB DDR4/Samsung 980 PRO M.2
    • RTX 2070/i7 7700k/Z270X-Gaming 5/16GB DDR4/Samsung 970 EVO M.2
    • GTX 1060/i5 7600k/B250M-Gaming 3/16GB DDR4/Samsung 870 EVO M.2

     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Vjerovatno zato što je smeće od igre haha :)

    To će potvrditi i @forzamilan :p
     
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Pa ne bih se baš složio. :D
    Igrao sam BFa od samog početka, ali BF1 mi se nikako nije svidio. BFV grafika top, ali... ali...

    Nisam ljubitelj "Battle Royal" moda, ali Plunder mi je pravo osvježenje bilo.
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nije smeće, gunplay je sigurno jedan od boljih što se FPS-ova tiče. Recimo, BF 2042 po onim snimcima do sada izgleda kao smeće u odnosu na Warzone, a stari sam BF igrač. Nisam hejtao nikad CoD, igrao sam i one Bihnetove CoD2 turnire, ali uvijek sam više volio BF, od 1942 do BF3.

    Sad sam uglavnom na Warzoneu, ponajviše jer i neki prijatelji igraju pa je tako zanimljivije uz voice chat. A ono što sam zaključio da je gunplay odista rame uz rame ili bolji od BF-a. Teško mi je usporediti, nisam odavno upalio BF4 (zadnji koji sam igrao)

    Većinom Rebirth zadnjih mjeseci...
     
    Last edited: Oct 5, 2021
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Warzone se svodi na metu. Samo se OP oruzja uzimaju. Jedno nerfaju drugo naprave OP, i raja samo se na novo presalta. Veoma monotono postane da te par te istih oruzja konstanto ubija. Ako hoces da si kompetitivan moras onda i ti ta ista OP oruzja ganjat. Tako da sam odustao vise.
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    nego kad im izlazi ona nova pacific mapa ? izgledala je bas dobro,da ubije ovu monotoniju od verdanska,sivilo.
     
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Mislim da nema još tačan datum, ali nekad krajem godine je planirano.

    Pre-Alpha Preview

     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma super igra, 50% cheatera hahahaha :)
    Oni koji su je kupili bez problema otključaju na MPu npr. jbeni nail gun, a ti sviraj qrcu.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Ako je 50% cheatera na Warzone, onda je 90% na BF-u. :D
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    jbga,nadji mi igru koja nema cheatere. Valjda im novi anticheat bude malo bolji,ali eno pogledaj valorant,anticheat na kernel nivou,furali da imaju nekakvu tehniku gdje wallhack ne radi kroz zidove (nema detekcije) pa opet igra puna cheatera. A da ne govorim o igrama poput apexa,tarkova,bfa,itd...
     
  12. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Sjećam se da na ovom forumu nema mnogo starih CoD igrača i vidim da niko ne objavljuje nove informacije na temu Call of Duty Vangurad, pa evo malo:



    Igrao sam Beta-u i na momente sam imao stari osjecaj da igram Call of Duty 2. Po meni će sigurno biti bolje iskustvo od Battlefield 2042 na samom početku.

    Activision je konačno pristao da implementira anti-cheat sistem ali je odmah i kernel za isti "dao" u ruke "3rd party partnerima" čitaj prodavačim cheat pretplate, tako da ne očekujem neku preveliku svrhu od ovog sistema osim da će hvatati djecu koja ne znaju koristiti cheateve ili one koji koriste cheateve koje su nabavili od "neoficijelnih" Activision partnera (black market revenue rules the world).

    Destiny 2 je nedavno implementirao anti-cheat sistem a već su se pojavili cheateri koji hladno varaju a Bungie ne poduzima ništa. Ako se uzme u obzir da je Bungie do nedavno bio pod kapom Activisiona sasvim je jasno da se koristi ista politika prodaje pretplate na cheateve preko crnog tržišta.



    Sve u mislim da će ovo biti posljednji CoD u WW2 okruženju jer su se zaista potrudili da ubace mnogo toga u samu osnovnu igru što u prethodnim nastavcima nije bio slučaj.

    P.S.: Predlažem da se naziv ovog topika preimenuje u samo "Call of Duty - All About".
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Caldera izgleda odlično.
     
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Meni je lično veliki FAIL što su pomjesali WW2 i MW u Warzone. Igre na temu WW1 i WW2 su mi preko glave. Cakderu sam ukupno igrao 12 minuta.

    Velika sam očekivanja imao i za BF2042, ali... opet mi je bolji od ovog novog COD kina.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

  16. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

  17. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Evo i ovo je bitno pogledati:
    How Call of Duty turned war into a circus