Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da cijena starog Premium paketa tj.,120$ (znam da je Premium i igra bilo 110, ali sad je ira 70 startna na konzolama pa zato i 120) za ovaj Ultimate na PS5. 70$ standard, 90$ gold.

    Ali i sa standard ces imati sve nove Specijaliste (svi novi ce se moci izgrajndati), mape, oruzja, vozila... nista nece od toga biti zakljucano iza paywall-a. Gold i ultimate ti samo daju season pass-ove u kojima ce biti kozmetika i raniji pristup nekim stvarima. Ultimate daje dodatno neke skinove
     
    suppa_FMB likes this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Tako je meni svaki puit kada instaliram BF5. Download stane na 99% i onda moraš restartovati Origin.
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Oct 6, 2021
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Kako je janky igra nije normalno, istu zabagovanu fiziku i animacije vuku od bf3. Desync sve u 16, clipping kroz teksture, itd.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne mogu reci da sam odusevljen. Gunplay je dobar, kretanje je ok. Puni serveri AI. Attack chopper op. Little Bird kaka. Avioni uzas. Tenkovi su meh, nisu zabavni kao u BC ili BF3 i BF4. Mozda kad bude da se mogu customize i bude nesto od njih. Visibility opet nije kako bi moralo biti. Pogotovo kad kisa pada pa ono sivilo ubija.
    Mapa je najgori dio. Uzas dosadna. Kao da nema nikakav flow. Sve je predaleko. Slabo akcije na vecini zastava. Uporedio mi mapu po pitanju dosade sa Hamadom i Al Sundan iz BF5.

    Odigrao 4-5 partija i vec mi dosadila mapa. Upalio igrat nesto drugo.
     
    Last edited: Oct 6, 2021
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    gledao gameplay na twitchu 20 minuta i ugasio. Kakav snoozefest. Mozda sto je beta,mozda sto jos igra nije ispolirana,ali ovo je ocaj.

    edit: gledam lirika igra bf2042 i dole mu ispod izlistane spec pca : i9 9990XE i EVGA RTX 3090 i kaze steka mu igra na high. Kad krene akcija fps spadne na 40...
     
    Last edited: Oct 6, 2021
    bhd likes this.
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Uvjek su bete takve bile, malo da se isproba i to je to a onda dodje igra ko pista :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nisi ti druze odavno BF igrao ako mislis da ce BF2042 biti 'pisca' kad izadje i da je to samo u beti. BF5 im trebalo godinu da je u pristojno stanje dovedu. Izasla u istom stanju kao sto je raspadnuta bila i u beti a odgodili je vise od ove. Isto i sa BF3 i BF4. Jedini BF koji je bio ispoliran je BF1. Ali on je bio takav i u beti.
     
    Last edited: Oct 6, 2021
    kolinsb likes this.
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Kazu da je updatovana četvorka. To su i ciljali. Mada mislim da je Warzone bio referenca nego bilo sta. Vidjet cemo za vikend.

    Jedino mi nije jasan ovaj alert sistem u vrhu ekrana. Kao neko upozorenje na web stranici. Nadam se da se moze ugasiti. Ne kontam cemu toliko zauzima ekran tako nepotrebna informacija.

    [​IMG]
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Vjerujes da sam to jedva zapazio par puta igrajuci. Pojavi se na par sekundi cini se. Nije upadljivo koliko tebi ovako buljeci u sliku i fokusirajuci se na to. Nisam ni gledao moze li se izgasiti.

    Igrao jos malo. Ima elemenata iz cini se vise igrica. Npr kretanje me podsjeca dosta na APEX. Prilicno je smooth. Svi ovi ziplines na Warzone. Vozila podsjecaju na BF4, ali nemaju onu dobru fiziku iz BF4 za sad.

    UI je uzasan. Kao da su unajmili nekog da to pro bono uradi za njih. Ko zna koliko je stara verzija ove bete. Moze biti da su neke stvari unapredjene.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Probao i ja da vidim kako radi, fps ok, frame pacing srednja zalost. Cak i za betu mi izgleda dosta lose.
    Gameplay, nisam ja sto se bf tice kompetentan.
     
    Last edited: Oct 7, 2021
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Slazem se. Izdrzao sam svega 3 partije.
     
    Vedo likes this.
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Meni ono sto sam vidio na yt lici nezavrseno.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zar je fizika vozila bila dobra u bf4?

    btw

    vidim sad se i u helija spawnas u zraku.

    kakva je situacijama sa klasama, sad kad i recon moze rpg nosati i ovo sto u bilo kom trenutku mozes mjenjati attachmente na puskama.

    ja ovo necu zasigurno jos dugo zaigrati, cekam da vidim situaciju sa portalima ako prenesu ovo tipa na bc2 da mozes i tu ove neke stvari izvoditi, ne bih volio to.


    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da, vozila sad sebi mozes pozvati. Tenk ti padne pod noge padobranom. Zracna nisan narucivao nego sam usao u chopper kod jarana na gunner poziciju par puta.

    Fizika u BF4 vozilima je postala dobra kada je tadasnji DICE LA preuzeo pa ih preradio. Sad za sad na 2042 se vozila cine nekako kao plasticna, kao igracke. Pogotovo chopperi. Tenk ne toliko doduse. Osim attack choppera se cine balansiranim.

    To sto mozes attachments mjenjati u trku je najbolji dodatak u BF serijalu. Pravo cool i svima se svidja taj system. Klase su ok. Recon je najslabija. Snajperi teski za koristiti zbog puno bullet drop-a. Najvise raja koristi onog inzinjerca jer ima grappling hook. Nisam primjetio neki nebalans radi cinjenice da svaka klasa moze nosit bilo koje oruzje. Nije sad da frcaju RPGs samo.

    Probaj sutra nemas sta izgubit. Igra ima potencijala definitivo. Odlican je gunplay sto je i najvaznije. Meni se mapa ne svidja pa mi brzo dosadilo. Mozda na drugim modovima i ova mapa bude super ali na ovom cq nije baas nesto. Nema nekog toka borbe. Sve je nesto isprekidano.

    Jedan od velikih letdown-a je kada se napucavas ili nekog ubijes iz okreta ko te prvi poceo pucat, i taman se nahajcas i ubijes ih... da bi na kraju samo bio AI. Sav adrenalis odmah ispuse iz tebe. Toliko razocarenje bude.
     
    Last edited: Oct 7, 2021
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Uvjek si se mogao spawbati u helicu.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zar je neko rekao da nisi mogao? Nisi ti razumio sta je on rekao. Helici sponaju u zraku.
     
    bhd likes this.
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nisam vidio da je sporan heli i spawnanje helija :)
    Hajde de isprobat ce se kad dodje vrijeme kupovine :)
     
  20. iPlay

    iPlay Komšija