Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Eh tu nemam nikakvog iskustva i nisam kompetentan da komentiram


    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jest stvar ukusa ali meni MIUI odlicno izgleda i volim njegove funkcije...cisti android nema nista...meni je to tesko sranje...golo skroz.

    Sto se bugova tice,od kako koristim xiaomi brend,nisam nikada imao bug zbog kojeg sam htio promijeniti telefon i ono da mi zgadi brend i skin.



    Sent from my M2007J17G using Tapatalk
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dobar je iOS za one stvari koje su oni zamislili da su bitne. Da se dopisujemo i dijelimo slike preko iMesaage i da korstimo njihove mape za navigaciju to bi bilo odlicno. Al recimo viber je vrlo glup na iOS a kod nas je najzastupljeniji. Whatsapp je opet na iOS bolji nego na androidu al i njeg raja slabo koristi. Uglavnom svaki uredjaj i svaki OS u nečemu dobar a u nečemu donji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno, kako kome odgovara. Ja sam prije gledao opcije i stavljao kuhane romove, sada što jednostavnije to bolje. Ne bih imao ništa protiv da koristim iOS samo da mi nije žao dati više od 500km za bilo kakav telefon

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja sa familijom uglavnom telefoniram facetime-om i svaki put se odusevim kvalitetom zvuka, narocito sada na iOS15. Tri puta kvalitetniji zvuk nego na standardnom pozivu. Airdrop radi savrseno. I 6S telefoni rade super na iOS15.
     
    dino73n likes this.
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    a koje bugove ste imali sa miui.em?

    btw

    kod mene je jos xiaomi eu weekly, i apdejtujem. to mora da ja ne koristim telefon toliko pa da naletim na neke probleme, sta znam.



    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jbg.. Jedini ja od familije imam iPhone. Da bi dozivio tvoje iskustvo treba mo 3-4k km da svima kupim neki iPhone


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Isprepadali ste me lošim Exynosom, a na olxu ne vidim da iko prodaje polovan s20 fe Snapdragon.

    Valjda nije taj kineski skin toliko loš :D
     
    Last edited: Oct 10, 2021
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam, nisam imao snapdragon, ali meni ovaj radi sasvim OK...

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma trosi osjetno vise bateriju,to je najveci problem.
    Moguce da ima i razlike u procesuiranju slika koje uslikas ali nije to drasticno
    Tesko je naci primjerak sa SD...proda se odmah.


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Exynos iz s20 i s21 su dva razlicita svjeta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Preporuka pogledaj video



    Lik je bas objektivan, super telefon, ali baterija ne bas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    IdeMedoSumom likes this.
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Doduše ni meni baterija ne može čitav dan izdržati ali imam intune work profile konfigurisanje pa možda i to utiče...

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  14. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Hvala @kvaju , ovaj review potvrđuje upravo što su kolege gore pisale.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zadnji Exynos koji je valjao je bio SGS6. SGS7 je bio ok ali vec losiji, nakon toga je sve otislo u helac.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jbt kad skontas, sta mimo samsunga kupiti, najblize imas xiaomi i to je to.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Nedavno sam bio u slicnoj situaciji pa sam slicno rekao i na kraju ostao na Mi note 10 lite. Dok traje - traje.

    Kad se sjetim da sam nosao Motorole, Sagem, Alcatel, LG. HP iPaq mi bio san.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni je jedna od zelja bio dell hp streak 5 iz 2010, mislim da je to bilo 2010te. Sjecam se da su se sa Infa dok su recenzirali ovaj telefon, zezali se kao da telefoniraju na laptopu lol, sto mi je bilo smijesno tad.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ekipa de pomozite da se odlucim.Za koji dan uzimam novi fontele i nikako da se odlucim izmedju dva modela ( Poco x3 pro 8/256GB i Mi 11 lite 5g NE 8/128GB ) Jako mi je bitna baterija i performanse telefona.Koristim dosta aplikacija a i igra se povremeno. Kamera nije neki bitan faktor. Ovaj mi 11 je vidim poprilicna sminka, lijepo izgleda bas. Poco je nekakav kabast bas. Razlika u cijeni je oko 160KM. Nisam nikada mislio uzimati tel skuplji od 500KM ali ovaj mi je mi 11 bas onako pofin :) Razmisljao sam i o Galaxy a52s 5g ali jaranica koja radi u telekomu kaze da imaju jako malo na stanju i da se dugo ceka jer ide po narudzbi pa me to odmah odbilo na pocetku.Sta vi predlazete?