Kupovina volana

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Triforce, Mar 16, 2013.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jako jako i ja sam šmekao za ps4 al žena bi me kill :D

    Nafurao se na F1 igru :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Imao sam T300RS, ovaj:

    https://www.olx.ba/artikal/43579194/thrustmaster-t300-ferrari-integral-rw-alcantara-edition/

    Vrijedi svake marke, pedale super, a FFB je neuporediv sa Logitech gear mehanizmom. A vozas godinu, dvije, tri i prodas ga opet za bar 500 KM, tako sam i ja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Zbog FFB prvenstveno i gledam. Cak mi sama snaga FFB i nije toliki bas problem na Logitech, ali deadzone ovaj oko sredine i tromost mehanizma me malo nerviraju.
     
    Vedo likes this.
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma meni je taman izgovor i malom za rođendan :) ali nema ništa u tom budgetu..

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ok je ovaj lik.ali na slikama se vidi ima dosta ogrebotina i vjerovatno je to razlog nize cijene.Volan je vrh i vrijedi ove love itekako.
     
  7. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Picoooka likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    To je to. Onda je skup.
     
  9. senad_986

    senad_986 Komšija

    Spawn Momentum Racing Wheel ima za oko 150 KM, ali da li je kvalitetan, upitno je. Ma, koliko para, toliko muzike :)
     
  10. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Stigao T300 RS GT. Ugrabio ga polovnog za 450km. Nevjerovatna razlika u odnosu na Logitech. Assetto Corsa i Competizione kao da su druge igre. F1 2020 mi je onako bezveze, dosta je 'mutan' force feedback i imam osjecaj da ne dobijam ni blizu informacija kao u AC/ACC.

    Rally jos nisam puno probao, imam Dirt Rally 2.0 i Richard Burns Rally sa NGP. Na prvu se cini dosta bolje ali moram se malo sa postavkama igrati.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Pelikan likes this.
  12. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    S jedne strane, da su se potrudili nisu ga mogli ruznije dizajnirati.

    S druge strane 700 eura za full set sa DD bazom je vrhunska cijena. Sam Fanatec DD volan sa boostkit je 500 eura, i na to se jos mora uzeti obruc, pedale i fiksator za sto.

    Edit: Upravo vidjeh da je 850 eura sa boost kit, nisam onda siguran koliko je vrh cijena :D
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    970 eur ustvari jer kad već daješ 850eur možeš i više jer ti treba i load cell kočnica to je minimum. Gule kožu na dodatnom napajanju (otključava CSL DD na feedback koji je fabrički i zamišljen, 5Nm je anemicno) koje košta 150eur dok bilo gdje drugo u normalnoj retail prodaji to isto laptop napajanje 30tak eur :rolleyes:. Nisu ni mogli ubaciti metal plates za pedale pride nego ti uvalili ove navrnute plastikanere, to je još dodatnih 35eur :D
     
    Last edited: Nov 24, 2021
    Ekstrauterina likes this.
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Review:

     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Odlicno, direct drive po vrlo povoljnoj cijeni. Ovo bi se moglo ganjat :)
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za GT igre i ovo je overkill.
    Jedino za napajanje je ciganluk teški, a i sam volan je prilično ružan još plastične pedale pozadi.
    Ali generalno super cijena, tačno bih ganjao ga mi ne treba još i cijeli PC. Po meni ovo vrijedi igrati samo sa pravim simulacijama, bacanje para drndati ovakav volan na gran turismu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Zna li neko ko bi od nasih firmi mogao nabaviti T300 Alcantara verziju?
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Za alcantara volane moraš koristiti rukavice.
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    Što to? Znoje se ruke ili?
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Slijepi se i izgleda grozno.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk