Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Upravo tako, koje god postavke stavis nece da iskoristi GPu do kraja.
    Ova beta je cak losija od BF3 bete :D (ostale nisam ni igrao)
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nema mape koliko sam ja skontao. Meni je katastroficno sve. BF5 je bio 3 puta bolji, pa ga nisam dugo igrao.
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    mozda situacija bude bolja na manjim 16vs16 mapama npr. infantry only. Igrao betu pola sata i obrisao.
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Hm, meni je GPU 80-95%, a CPU 50%. Poslije nekoliko minuta igre postane "fluidno" sa nekih cca. 70 FPS. Doduše imam 75Hz monitor. Afterburner mi iz nekog razloga u beti ne prikazuje FPS i Framerate, CPU/GPU usage i ostale parametre.

    Evo jedan taze kratki video. Video postavke su u Video description i na kraju videa.

     
    Last edited: Oct 11, 2021
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesus Christ. Ali istina, zna bf5 biti ok na pojedinim mapama jer ima mozda najbolji gunplay. Pogotovo TTK 1.

    Sa 1060 dobijem desetak FPS na 1440p. Na 720p mogu imati tridesetak, nekada 40 ali konstantno štuca. Medjutim, ako je meni max temperatura grafe manja za 25C u odnosu na BF5, dovoljno govori da ovdje fali optimizacija. I ovo sto imam komponenata, ne iskoristava. NEkada se igra smiri i stoji GPU na 100% zauzeca ali ne prelazi 70 stepeni iz nekog razloga.

    Battlefield 5

    [​IMG]

    2042

    [​IMG]


    Na zalost. Moram se citirati.
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    Znaci,optimizacija NULA. Evo video ispod ko ima vremena nek pogleda . Obratiti samo paznju na CPU usage i jezgre,komedija xd ...
    RTX 3090 na 4k ultra = 72 fps average.
    RTX 3090 na 1080p ultra = 80 fps average.

     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja probao jucer i odustao, neigrivo nazalost. Mislio sam da je iskljucivo zbog slabijeg hardwera ali izgleda da je optimizacija jednako losa kao u alfi prije par mjeseci.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    3 puta sam do sad instalirao i brisao. Perfomanse na stranu, gameplay je drama los.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Na xbox one x radi ko sat al mi se ne igra. Grafika izgleda loše. Inace igram ghost recon wildlands i poslije kad upalim bf izgleda smjesno. A i nisam neki mp igrac. Pogtovo na konzoli. Na pc sam se i snalazio nekako al sad sa gamepadom sam klasicno topovsko meso
    Uglavnom nekako je sve razbacano,puno hodanja a malo akcije mada je to vise do mape nego do same igre.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    -Grafika na mix ultra/high je ok, na nivou bf5 nista spec za god 2021/2022, last gen igra pa ni ne cudi, 100fps se cini kao da igram na 30 zbog konstantnog stutteringa i framepacinga
    -Uzasan mouse smoothing iako je mouse input raw
    -Movement gori nego bf3 i 4 (sto nisu samo copy paste sa petice mi nije jasno ama bas nikako)
    -Ubagana 1st person kamera (kao da trza i zavisi od main gun movementa) na tenku/vozilima dok si MG
    -Teamplay 0
    -Prevoznih vozila nigdje na vidiku
    -Airstrip i helipad da ne postoji na ovolikoj mapi je smijadurija
    -Bez klasa ovo isto Warzone
    -UI u igri odron
    -Nigdje zeroing za scope
    -Gunplay je dobar ali TTK i TTD nije konzistentan zbog desynca
    -Audio za footsteps nepostojeci isti slucan sa prijasnjim BF igrama, nikada nije popravljeno.
    -Jebeni neon blue pop up povazdan kao i audio que koji ide na zivac.
    -Nema Commo rose
    -Fizika i destruction 0

    Ovo nije vidjelo bete, mrtva Alpha koja ce biti na day 1 za mjesec dana.
     
    Last edited: Oct 9, 2021
    iPlay and Decerto like this.
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Kad skontaš da je BF3 izašao 2011. godine.

     
    Last edited: Oct 10, 2021
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    Ipak nije sve tako crno.

     
  13. Decerto

    Decerto Komšija

    meni klase nisu toliko ni smetale koliko desync i fps. Nadam se da ce to ispolirati do launcha, barem manje 32 player mape, jer moj PC na beti je vristao od muke :D
     
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Slične su nam konfiguracije, da nije idealno jasno je - Beta jbg. Nakon par minuta igre mi i nije bilo toliko loše.
     
  15. Decerto

    Decerto Komšija

  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Kontrola letjelica (izuzev Scouta možda) je totalno drugačija, možda je fazon što su ih namjerno "usporili" u odnosu na BF4 gdje nisi mogao disati od njih.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Hazard Zone je u sustini Escape from Tarkov mode u BF.

     
    iPlay likes this.
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Attack chopper u ovoj beti je jaci nego onaj iz BF4. Ljudi po 150-200 killova nabijali kao gunner. I to normalan broj tiketa. Sta ce tek biti ako budu privatni serveri, pa max tickets na toj mapi iz Bete.
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kazu mozda Ce otkazati specijaliste.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma nema nista od toga kada im je to vezano za core gameplay. To oni uradili survey u kojem su pitali da li se ljudima vise svidja bivsi sistem klasa, ili sada specijalisti. Raja odmah nekako dosla do zakljucka da ih hoce ukloniti.

    Ocigledno je da velika vecina voli bivsi sistem klasa, ali da ce DICE nesto uraditi po tom pitanju sanse su 'slim to none'.