HT Eronet Internet, IPTV i mobilna diskusija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Shenron, Feb 1, 2005.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    E drustvo, da ne otvaram novu temu, danas sam primio MMS poruku i pise u njoj da je mogu otvoriti na : http://www.mms.eronet.ba/ i uz nju sam dobio ID poruke lupam xxxxx a kada odem na ovaj link tamo postoje dvije rubrike : MSISDN i Message ID, sta je ovo prvo MSISDN, nikako ne mogu da skontam? :(
     
  2. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    MSISDN je tvoj broj telefona u formatu 38763xxxxxx.
     
  3. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Pozdrav raja, korisnik sam HTa vec jako dugo ( nemam neki izbor u Zepcu sto se tice provajdera, ili WiFi gluposti ili HT.ba , koji u posljednje vrijeme nudi skroz dobru uslugu. Uzeo sam paket TRIO Super 3
    (VDSL do 51200/4096 kbit/s) sto je skroz korektna brzina. Medjutim, desavaju mi se problemi u posljednje vrijeme, prije je mjerilo neku brzinu oko 38+ mbita, i konstantan upload. Tad je ruter bio ZyXel, racunar je bio spojen kablom, i jedini uredjaj u kucu su jos bili telefon i digitalna Home.tv koji su koristili vezu ( mada je tv ugasen skoro uvijek ) i nije bilo problema, desi se nekad neki prekid ( ali jako rijetko). Poslije toga pocinju da mi se desavaju problemi, internet puca, brzina ne prelazi preko 25+ kada je digitalna ugasena. I to bi vec nekako tolerisao, ali stalni prekidi veze koja nestane na minutu pa opet dodje su me poceli izludjivati. Naravno da sam ih odmah poceo bombardovati pozivima, i tehnicka podrska je skroz brza. Dodju odmah sutradan, gospodin promjeni ruter (iako znamo obojica da nema sanse da je do njega). Pocne meni pametovati kako je sve uredu, ali da iz nekog razloga ne mogu da mi ispostuju brzinu iz ugovora, kao samo neke kuce blizu pošte mogu imati tu brzinu bla bla bla. I onda ja gospodinu pokazem brzinu koju ima moj komsija, kuca do kuce. Isti paket, isti ruter, isti nacin spajanja. I kod njega je konstatno brzina 45+ kada je spojeno kablom. Za ovaj novi ruter koji su mi postavili ( opet Zyxel ali neki novi) kazu da preko WiFija ne moze biti brze od 25+ mbita (ajde ok).

    Errori koji mi se javljaju na racunaru kada nestane neta su oni vezani za DNS i proxye, googlao sam, popravljao u CMDu, mjenjao postavke tamo na local network, i kao da su prekidi smanjeni ali u medjuvremenu su mi i oni iz centrale resetovali ruter. Medjutim brzina i dalje varira, ona je max 25mbita, upload ne prelazi 3 mbita i opet internet pocinje da puca. Cak i televizija pocinje da puca na trenutke i slika zaledi. Zvao sam gospodu opet, poslat ce istog gospodina sutra da dodje, on ce opet doneti novi ruter, i poceti meni objasnjavati ovo ono, a ustvari jedino sto zna je da udje na ip i loguj se na admin od rutera.

    Imate li kakve sugestije, prijedloge sta moze da utice na ovo sranje, opasno me nervira i jako mu utice na stvari koje radim preko PCa. Cak razmisljam da uradim frisku instalaciju windowsa, i ako je uz PC dosao org. 10 Home.
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ako ti se da ponovo namještati postavke evo pristupni podaci za njihove modeme, samo ugasi remote managment njihov da ga ne mogu resetovati:
    Ide po redoslijedu (Model|WEB pristup modemu|USER name|password|super user|password)
    Billion 7700NR3
    192.168.2.1
    user
    1234
    admin
    su145ht0303
    Billion 8800NL VDSL
    192.168.2.1
    user
    1234
    admin
    su145ht0303che
    Zyxel AMG1202
    192.168.2.1
    user
    1234
    admin
    su145ht0303che14
    ZyXEL VMG1312 VDSL POTS
    192.168.2.1
    user
    1234
    admin
    su145ht0303che14
    ZyXEL VMG1312 VDSL ISDN
    192.168.1.1
    user
    1234
    admin
    su145ht0303che14
    Zyxel P660HN-T1A
    nije potrebno
    1234
    nije potrebno
    su145ht0303che14
    Zyxel P660HN-T3A
    10.0.0.138
    admin
    1234
    Billion BiPAC 5210S
    192.168.1.254
    admin
    admin
    Billion BiPAC 5200RC
    192.168.1.254
    admin
    admin
     
  5. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    VMG1312-B10D ovo je model.. nasao sam kod njih na sajtu podatke... user, user1234.. pa cu sada pokusati naci tu opciju i ugasiti, jel to jedino sto trebam uraditi ? hvala puno

    edit: nigdje ne mogu da nadjem te postavke. Idem na maintance, ali nema tih opcija, cak ne znam gdje da nadjem opciju za update firmware kojeg sam skinuo sa ofc. stranice zyxela..

    evo screen:

    [​IMG] https://imgur.com/a/RzGnd[​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 13, 2017
  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    Prijavi se sa:
    admin
    su145ht0303che14

    Sa "user" accountom nemaš sva prava.
    https://imgur.com/WGZWvlk
    https://imgur.com/d9fN1kc
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    Koristi li neko eronet ovdje,konkretno zanima me njihova pretplata kao i kupovina mobitela kao sto do sad radim na bh telecomu

    Gledam njihovu ponudu i tacno mi nista nije jasno, koliko bi za npr ovaj telefon placao mjesecno za recimo ovaj Super 25 Net paket, znaci i pretplata i rata sve u kompletu??

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  8. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Platiš kešom taj iznos koji je naznačen na telefonu za odabranu tarifu (u tvoj slučaju Super 25 Net) + mjesečnu pretplatu + mjesečnu ratu za telefon. Dakle imaš dio koji moraš platiti odmah, a dio plaćaš na rate + pretplata.

    Po mom mišljenju je isplativije telefone uzimati u Telekomu BiH nego kod Eroneta ali ja telefone svakako ne uzimam kod operatera pa moje mišljenje nek ostane samo moje mišljenje, a ne neka preporuka. :)
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    Znaci bukvalno im je razlika izmedju veceg i mankeg paketa to sto u startu platis manje ali su onda vece rate. Ne isplati se ovo nikako.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  10. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Pa tako nekako, i ja mislim da se ne isplati.
     
  11. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    POzdrav raja,

    Jel ima ko ovdje da koristi HT VDSL, ali spojen optikom ?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada istekne ugovor, moze li se nesto bolje izganjati/dobiti jeftinije telefon ili bolji paket za istu cijenu kao uslov produzavanja?
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Solidna ponuda, samo pitanje je čije bazne stanice koriste
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I ja sam ovo gledao i ne izgleda loše, ali u Zavidovićima ne vidim njihove pristupne tačke. Da ne koriste tuđe? HT? MTEL? Ili jednostavno neki gradovi nisu još pokriveni.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Mtel
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Bila je negdje vijest, koriste mtel mrezu, 067 brojeve, firma neka iz Mostara. Smijesno je ovo trajanje paketa po 7 dana...