PS5 vs Xbox

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Nov 1, 2021.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma brate polovan da se odigraju PS4 ekskluzive pa prpdaš, kakvo je tržište vratiti ćeš 100% novca.
    Uzeti radi 60fps wtf. Igra je osta pa ista, mogu oni dodati 60fps i koju sjenu detaljnije isto sranje.

    Evo ja uzeo PS4 pro za 500 i istu ga veće prodam drugaraci isto za 500 samo će sačekati da odigram ovih par igara


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa isto ce vratiti pare i sa PS5. Ako ga plati 1100, moci ce za njega dobiti opet 1100 kad god htjedne.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Neces ti kupiti PRO model za 300km dugo vremena, to je jos uvijek vrhunska konzola sa top naslovima.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja za 550KM prodao, tesko ce to pasti, jer zalihe novih su tanke.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad si ga pretjerao. Gledam kako da izvucem 120FPS a treba da se degradiram na 30. Kupujem novu konzolu jer se patim sa losim performansama, ali ako ce mi standard biti 1080p 30fps, onda imam bolju mašinu od četvorke. Sve te stare igre mogu nasvirati da mi idu 120FPS na nekim medium detaljima. Neku noc sam igrao BF4 high ultra 1440p na 120-165 FPS. Igra izasla kad i konzola. Ali kada hocu odigrati 2077 ili nesto slicno novoije, onda je to muka. A ja se trebam spusti jos na ovo:

     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Otkako je konzola tu je o dilema da li kupiti staru generaciju kada nova ozađe ili ići na novu. Sve ima prednosti i mane.

    Ti očigledno nisi nikada imao konzolu. 30fps nije isto kao na PC šta god da je razlog. Ja sam do neki dan igrao na PC i sada stvarno je mogu skontati razliku, meni isto. Horizon zero down sam igrao na performanse modu i kontao da je to oko 60 kad ono i prefrormance mod 30.
    Cyberpunk nije mjerilo za ništa, to smeće svakako treba bojkotovat.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    2077 je novija igra. Na stranu kvaliteta price. Isti je slucaj i sa ostalim, treba novi hardware. Forza 5 je osakacena na starim jacim konzolama. A ovo "da li kupiti staru generaciju kada nova ozađe ili ići na novu", zar to nije razlog vise uzeti novu konzolu obzirom na backwards compatibility? Davati nekih 800KM za staru ili 1100KM za novu konzolu nema velike razlike.

    Sto se FPS-a tice, ne znam sta da ti kazem. Meni se sada tesko vratiti na 60FPS ovo koliko imam novi monitor. Ali kako rekoh, ako cu spustati na 1080p 30FPS, onda imam vec takav gaming setup. Ja bih nesto bolje.
     
    Last edited: Nov 4, 2021
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker



    Pogledati do kraja.
     
    NAILS likes this.
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Totalno sam ispao iz fazona s ovim Game Pass, uzeo sam One S, moze li se ova usluga koristiti kod nas regularno ili se moraju redeemati kodovi?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ide redularno. Samo cini mi se konzola mora biti na USA regiji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Reznor likes this.
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, taman probam to veceras, prvi mjesec pise da je 1$


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ovo treba da bude smijesno?

    edit: Nisi shvatio poentu klipa ocigledno.
     
    Last edited: Nov 8, 2021
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Smijesno? Ne. Nasao si video gdje neki lik favorizira PS5, isto tako je neko drugi mogao naci video gdje neko favorizira Xbox. Nista ne znaci...
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    XBox je bolji :)
     
  16. Decerto

    Decerto Komšija

    PC je zakon....salim se. Ne znam zasto se ibretite preko xbox vs ps5. Igrali ste na konzolama godinama na 30 fpsa i 720p rezoluciji. Sad najednom bitno jel 1440p ili 240 fpsa. Barem IMHO,konzole su vrh sa tehnicke strane. Jedini faktor jest kome se sta igra,xbox ekskluzive ili ps ekskluzive.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    "Igrali ste na konzolama godinama na 30 fpsa i 720p rezoluciji. Sad najednom bitno jel 1440p ili 240 fpsa." Nisam ja :D
     
    Decerto likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo počeo GoW. Stavio preformance mod i morao vratiti na 30fps. Dzaba što ide preko 50fps na preformance modu kada nije stabilno, glava me zaboli nakon pola sata.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Haker likes this.
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Hakeru igraj Bloodborne nema daljebsto se tice ps4