Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. selvin

    selvin Moderator

    A na koji nacin ces sprijeciti da neko objavi nesto nepostojece? Obicni je oglasnik. Jedino da mozes kupiti odmah nesto bez interakcije kao sto radis na ebay-u, i natjerati prodavca da ti otkaze jer nema taj proizvod, pa da mu ostavis negativan dojam. Ali to se nece desiti nikad, jer je kod nas prvo pravilo da se cjenkas za 5KM, dogovoris sve u porukama, i onda ti on salje van zvanicnih kanala, a olx nema pojma o tome nista a trazis od njih da regulisu to?
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ziva istina.

    Ja jedino sto mogu je prijaviti artikal kao nepostojeci(koliko fajde od tog ima je drugi par cipela ali eto), i podijeliti lupam ovdje na forum da se ovi lazni prodavaci sto vise izbjegavaju..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma nadje se uvijek nacin.

    evo atomic je prijavio za nepostojeci artikal, a sigurno ih ima jos sto prijave. 3 puta kad te neko prijavi upozorenje pred ban , 5 prijava ban.

    ove radnje ne bi trebale nikako svakako komunicirati mimo zvanicnog olx kanala.



    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nacin je da promijenis uslove poslovanja na svojoj platformi i obavijestis radnje da imaju rok 30 dana da primjene nove propise i eto ga.
    Isto tako i obicni accounti...zabranis objavu nepostojecih artikala i eto ga.
    Samo sto olx kako je presao u ruke olx grupacije,ja mislim da nema vise ljudi koji ga unapredjuju i razvijaju...svi bugovi su tu godinama,sve isto godinama a ovaj problem sa nepostojecim artiklima je samo vrh brijega .

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Pik je po meni fenomenalan site, no valjalo bi kada bi se neke stvari mogle rješiti, pogotovo što se tiče olx shopova, jer
    oni su po meni najveći fail na piku, a vjerovatno i njima glavni dio zarade.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Evo zavrsena kupovina konacno.

    Naruceno od mikija(mickey84), jucer u 13:40, danas SSD kod mene u 12:30. Fiskalni racun, garancija, sve tip top.

    Sve preporuke jos jednom za njega!
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Follow-up na ovu pricu, nije bio nikakav scam, ali moral of the story: never take shit from idiots, drama sam se ispeglao sa svim umjesto da sam samo rekao - ne moze "tvoja" kurirska sluzba.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja najbolja iskustva imam sa drzavnom postom...dobri postari,blizu mi posta,kada ne budem kuci kada kurir dodje,ja odem i podignem ili posaljem.
    Do sada bez problema sa drzavnom postom.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
    kolinsb likes this.
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Iskljucivo slanje samo preko OLX brze poste tj. BH Poste pogotovo ako su u pitanju skuplji artikli.
     
    kolinsb likes this.
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam jednom čekao novac od Euroexpressa više od 7 dana da bi mi vozač rekao da je drugi vozač uzeo novac i prokockao ga. Nikada više nisam koristio Euroexpress. Npr. Mickey84 sa OLX radi a njima i zanimljivo je da mu ugovorena usluga kod njih košta okruglo 10KM, dok sam ja npr. Kod ExpressOne imao ugovorenu uslugu 7KM s uključenim povratom novca, a imao sam samo par pošiljki mjesečno. Čudno mi je da su toliko skuplji ili Mickey uzima i na tome (neka pošalje 50 pošiljki mjesečno, to je 150KM više u džepu)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moguce da miki salje direktno paket i onda kosta 10 KM sa povratom novca a preko olx sistema je 8 KM
    Jer mnogi ljudi na olxu ne znaju koristiti ovaj sistem,iako je prejednostavno i onda on da se ne bi peglao i objasnjavao svima sta i kako,posalje direktno i to je to.

    Rizik mu je da mu neko ne vrati paket i onda ga to kosta 10 KM a preko olxa ako neko vrati paket,olx preuzima trosak.

    A istina je da je drzavna posta najpouzdanija...sjetite se AXE expressa od prosle godine,kada su ugasili firmu preko noci i ostetili brojne korisnike.
    Neki dan sam citao o tome i ustvari to je bila otvorena firma za pranje para i prevoz droge po BiH,osnovali su je kriminalci bliski vlasti i policiji u RSu,tacnije Zvornicki klan za svoje prljave poslove i kada su dobili dojavu da su provaljeni i da krece istraga,isti dan su samo nestali.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa nisam ni spomenuo OLX dostavu. I ja sam slao direktno preko ExpressOne. Valjda si to mogao skontati iz pomenute činjenice da sam imao s njima zaključen ugovor, kao što ga ima i Miroslav sa Euroexpress-om.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mislim da je u bh poste to cijena ,da nema jeftinije od 10 KM i kada imas ugovor i da jedino olx kao partner ima tu nizu cijenu

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa opet te pitam, tko je BHPost spomenuo? Čovjek pita za Euroexpress :)

    Poenta priče je da je Euroexpress, osim što je nepouzdan usto i skuplji od ostalih.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja vidim gore da je spominjao x express a ne euroexpres

    Ti si spomenuo euroexpress
    Ali sam se nadovezao i pisao za bh postu

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  16. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Sto se tice prodaje, jedino sam preko olx koristio BH PostExpress i nisam imao ni najmanje problema.

    Pri kupovini sam dobijao pakete preko prakticno svih dostavnih sluzbi. Jedini problem sto sam imao je jednom preko BH Post, gdje mi je paket par puta zavrsio u pogresnoj posti, malo lutao i sl. Na kraju sam uspio srediti da mi paket dodje na salter glavne poste i da ga licno preuzmem. Jbg desi se greska, a uposlenici su mi izasli u susret da se to cim prije rijesi.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    BH Posta je super kad si na svojoj lokaciji. Recimo da te priceka ili dostavi na drugu lokaciju onda nije dobro. Paket ode u glavnu postu.

    A u Sarajevu posta radi od 8 do 4. Moze nekome praviti frku zbog posla.

    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja sam zato uzeo brojeve poštara BHPostExpress - i ovog koji preuzima pakete, i ovog koji donosi pare, ostavim ljudima na kahvu a oni uvijek jave kad ima nešto i napravimo dogovor ako nisam na lokaciji. Isto i za ove uplatnice/obavijesti od 1,80 - ostavim uvijek para u sandučetu da se poštar "posluži" da uštedim vrijeme na odlasku u poštu kod željezničke...

    Vezano za diskusiju iznad, ja sam govorio za X-Express (narandzasti), a zbunjujuće je obzirom da ima i firma EuroExpress (plavo-crveni). BH posta plavo-zuti, A2B ljubicasto-zeleni... ko power-rangeri :D
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    8KM je BH PostExpress. Slao neki dan, bez ikakvih ugovora. I ja sam mislio da je 10+, ne znam otkud 8.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Bilo je 8KM kada šalješ preko OLX. A kada odneseš paket u poštu i popuniš tovarni list, onda je 10KM.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk