Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Pa napisao sam da sam slao bez ikakvih ugovora. Zvao ih na 1312, dosli pred zgradu, pokupili paket, 8KM dostava do Sarajeva. Bez otkupa doduse.
     
    kolinsb likes this.
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    E u tome je kvaka. Povrat novca je upravo 2KM.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    selvin likes this.
  3. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Eurowxpress najskuplji osim ko ima ugovor, a mnogi prodavači imaju ugovor pa njih forsiraju.

    BH pošta daleko najbolja i nikako mi nije jasno kako ljudi ne koriste kada im je tako dobro riješeno, samo klikneš kupi artikal i sve se odradi u par klikova, isto tako kada prodaješ.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Iznenadio bi se koliko je nepismenih i nesposobnih i za neke najobicnije zadatke.
    Ja svakodnevno imam probleme sa ovim,posebno kada hocu da kupim nesto i treba slati postom,to je muka dok sa njima dogovoris i pokazujes im sta da kliknu.
    Evo primjer od prije par dana...decko 27 godina i sestra mu malo mladja,neko selo u RSu,nisu sposobni poslati paket,izgubio dva dana zivkajuci ih i objasnjavajuci i na kraju odustali,kaze pokusati ce prodati licno.
    Do sada nikada nisu nista poslali brzom postom.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
    Picoooka likes this.
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    @zippoo

    Upravo tako .. meni skoro svaki put kupac napise svoje podatke u pp pa mu ja moram objasnjavati i slikati gdje da klikne i kako da naruci.

    Isto tako cesto problemi i pri kupovini jer vecini stoji upaljena OLX dostava,ali ne zele preko njih nego odbiju narudzbu pa onda mi jave da salju iskljucivo preko euroexpress ili neke sl. brze poste.
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ja dosad najbolja iskustva imam preko olx brze dostave, i u primanju i u slanju artikala.
     
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Potpisujem. Uvijek insistiram na istoj kad nesto kupujem, BH Post Express postari su top.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  9. HitHouse, iskustva sa kupovinom kod njih?
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  11. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    NaLe! likes this.
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Obrazlozenje kao da nije na nasem jeziku. Isto neki translater da ga je odradio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Picoooka likes this.
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa dobra je ovo cijena i milja...samo da li je ovo stvarni oglas i je li sve kako pise.

    Pa procesor sam vrijedi nemal milju

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Lazni oglas druze
     
  17. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Jel zna neko nešto o ovim teletabisima,više od 3000 oglasa a samo 24 prodana artikla i 17 pozitivnih dojmova mi nekako budi sumnju o_O
    https://tea.olx.ba/
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne znače ti dojmovi previše. Znali su me izlevatiti ovi sa zlatnim zvjezdicama, dok sam recimo prodavao nimalo jeftine stvari korisnicima koji su se registrovali taj dan bez ikakve verifikacije.
     
  19. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Slažem se međutim ipak za taj broj artikala koje imaju u ponudi trebali bi imati i malo više dojmova inače odustao sam od kupovine pošto sam vidio da ne koriste BH Poštu kao dostavljlača,nije nikakvo pomodarstvo već jednostavno sa kod ovih drugih sam se nekoliko puta opekao i od tada uzimam samo ono što oni dostavljaju !
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Koliko vidim od juna radi, tako da i ne mora znaciti da je mali broj dojmova. Ne ostavlja svako dojmove. S druge strane, ne mora znaciti ni da je ok :)