Preporuka za novu konfu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Jul 14, 2020.

  1. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Brate samo ću prenijeti svoj komentar sa teme o provjeri korisnika koji sam ostavio neki dana a tiče se tih OLX shopova:

    ,,Brate može neko misliti da sam glup pa mi je trebalo duže vremena da skontam ali 40% ovih OLX shopova drži izgleda isti lik a onih 60% preostalih kupuje od tog istog lika i preprodaje po većim cijenama,ima prodavnica iz mog grada koja na OLX-u ima milion stvari za prodati i neki dan prolazim pored neke garaže kad vidim ta ista prodavnica(vidi rekoh stvarno postoji),uđem unutra i prvo što primjetim na tezgama tri kompa,dva prazna kućišta i nekoliko napojnih jedinica,čisto da bih zajebaovao lika i potvrdio svoju tezu krenem da ga ispitujem ima li ovo ima li ono,brate od bukvalno 15-20 nabrojanih matičnih,CPU-a,RAM-ova lik nije imao ništa ali je rekao možemo naručiti a na stranici ima sve to u prodaji "

    To su neopjevani lafinaši i zato ti ja i jesam preporučio da uzimaš dio po dio,milion puta sam ja tako ispušio kod njih,naručim jedno a onda mi ono krene sa šupljom pričom ,,ejjjjj pa znaš evo baš juče nestalo ali zato imamo sjajnu slabiju konfiguraciju op istoj cijeni"
     
    MadbaLL likes this.
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    našao sam tray verziju 3400g kod dva pik shopa, 2 godine garancije od dobavljača sa fiskalnim računom. jeli to ok ili da izbjegavam?
     
    Last edited: Nov 7, 2021
  3. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Jesi li našao u čitavoj kofiguracijj ili si ih našao pojedinačmo ,to,,tray" si sigurno kod onog Tesla shopa našao
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ako je ispravan procesor to je okej, kupi Articov R23 za oko 20 KM na to i super. Ili nađi još jeftinije Spire Wraith.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    sam procesor u tray verziji. jeste "tesla", a drugi je neki iz bijeljine shop.

    samo malo mi čudno što je samo 2 godine garancija dobavljača, amd stanardno daje 3 godine.


    @BiceBolje i mislio sam taj arctic23.
     
  6. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    ni meni to nije bilo jasno u vezi garancije,kod većine je tri godine a kod nekih dvije,imaš ti i sada kod nekih na ovaj procesor tri godine garancije samo pogledaj malo bolje
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    iskreno, meni je sve to nešto šuhveli, čim nije fabrička garancija, pitanje je kojim se to kanalima dobavlja i čija je garnacija. razmislit ću dobro prije nego uzmem.

    nego, ozbzirom da ide najvjerovatnije a320 ploča (b450 su zacijelini baš puno), ima li veze koji tip ssd-a da uzmem? sata3, m2, nve?
     
  8. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Do koje cijene bi išao sa B450 ako naletim nešto
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    U Asbisu je B450-H na akciji, 14 KM skuplja u nabavci od a320. 6 komada ostalo :D
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    iskreno ne znam, vidim da su cijene po piku oko 140KM, nešto mi to puno za ploču.

    s druge strane, ne znam ni da li imam potrebu za b450, obzirom da ne planiram nikakav OC niti planiram na duže staze mijenjati komponente.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    koja je cijena, nemam pristup shopu :)
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne bi smjela iznad 117 KM sa PDV-om, realno.
     
    MadbaLL likes this.
  13. mirseth

    mirseth Aktivista

    Neka preporuka za graficku karticu od oko 300 KM, da je uparim sa i7 3770 i 16gb rama ?

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    1050 Ti ili RX 570/580 ako ih ima za to novce više...
     
    Last edited: Nov 10, 2021
  15. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Kad smo kod kartica do 300 maraka jel zna neko nešto o ovome oglasu https://www.olx.ba/artikal/40223585/asus-expedition-rx-570-4gb/ konstatno se obnavlja,pa sam zaključio da ili lik ima veliku količinu ovih kartica ili ovu niko ne kupuje,ono što je čudno je to da nema nigdje ni jednog komentara u dojmovima o njoj
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    mali update što se moje potrage tiče:

    kako stvari stoje, mene nikako ryzen 5 3400g konfa u ovom trenutku ne može izaći ispod 820-830KM i to sa a320 pločom. kad sve komponente prikupim i da se to sastavi u kućište, ispadne ta cijena. nema šanse za onih 700KM s početka priče.oko 750KM bi me došla sa 3350g. jeli ovo sve ipak previše i da li se isplati uopšte?

    a kao šlagort tome, jedan pouzdan pik prodavač mi sugeriše da se sad ne isplati uzimati ryzen 5 konfiguracije, kaže da mi je bolje da uzmem neku i3 10100/10100f konfiguraciju i da ganjam grafičku, pa makar i polovnu. odradim potom search po piku i stvarno i3 10100 konfiguracije se mogu uzeti oko 700KM, pa čak i ispod toga.

    sad sam baš u nedoumici, pogotovo kad sam sabrao cijenu 3400g konfe.
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    koliko je para budzet
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    u početku sam planirao da ne ide preko 750KM, jer je bilo konfi sa 3400g do te i ispod te cijene, ali se sve rasprodalo. sad gledam da ne ide preko 800KM.
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ništa ljudi, ostale su konačno samo ove dvije opcije, pa evo da me posavjetujete šta je brže i dugoročnije bolji izbor:

    1. AMD Ryzen 5 Pro 3350G, Gigabyte A320M-H, AMD Radeon RX Vega 10, Kingston DDR4 16GB 3200MHz (2x8GB), SSD Samsung PM881 128GB, m.2 SATA, LC power 600W LC600H-12;

    2. Intel Core i3 10105F, LGA1200, 3700 MHz, L3 cache 6MB, Gigabyte/Asus H510M, 16GB 2666MHz Kingston/Crucial DDR4 (2x8GB), ASUS Nvidia GT 1030 2GB GDDR5, SSD Transcend 120GB, SSD220S 2,5", LC power 600W LC600H-12/Inter Tech Argus 720W.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Idi na prvu opciju, mada iskreno, nijedna od tih konfiguracija nisu dugorocno rjesenje, osim za office, web browsing, YT i sl.

    Ako mislis gejmat uzmi konzolu ili polovan PC. Skoro Dino prodao Xbox Series S za 250KM, po performansama je kao PS4, sa njom bi se vise naigrao nego sa tim sto planiras uzeti.

    Ne bacaj novac na GT 1030 molim te, to je smece bilo kad je iz fabrike izaslo. Uzmi cpu sa integrisanom grafikom.
     
    MadbaLL likes this.