Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Pa niko te ne sprječava da kreiraš upravo to u Portalu. Valjda je smisao toga upravo ta da igrači smišljaju modove koji će se vrtiti na serveru. Ako takav mod želiš onda ga podesi i objavi pa uprati koliko će igrača biti zeinteresovano.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Blago njemu kad moze igrat poslije 1AM, a ja sinoc u 9 zaspao :D
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    bc2 je bio fenomenalan.
    ima nas,ja sam mislio kako starim da cu ranije i zaspat...obicno ostanem do 3 u jutro i onda se probudim u 8. Jednostavno ne mogu dugo spavat i obicno me glava zaboli kad se samo valjam u krevetu :D
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam mislio da sam jedini kojem je dovoljno 4-5 sati sna :D

    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
    Decerto likes this.
  5. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Niste jedini, evo još jednog koji je igranje prilagodio dnevnim obavezama i porodici. 3am je granica.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Posudio od jarana, i za 20ak minuta probati na sta lici. Opfimistican za Portal, dok me standard igra skoro pa i ne interesuje, ali probat cu je.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    5 sati se odigralo. Generalno bolji je utisak nego u beti. Zvuk je malo bolji. Vidljivost je opet ne najbolja pogotovo kad krenu oluje i kurcevi palcevi ostali. Izbulji oci. Na PS5 nijedan crash, ili problem sa frejmovima u tom periodu. Ne moze se povecati mini mapa ili ja nisam nasao. Mozes rasiriti koliko sadrzaja ce ti mini mapa pokazivati, ali u lijevom donjem cosku ekrana je ne mozes napraviti vecom. Iz nekog razloga. Fali kada pucas u likove ili vozila da ti kaze koliko damage-a si uradio.

    Pola sata u AI only lobiju da settings sve podesim. Mozes i xp zaradjivat i otkljucavat attachments. Veoma dobro za vjezbat/testirat.
    Onda 3 sata u Portalu igralo se Rush. BC 2 mape su bas fino remasterane. Odmah se prisjetilo pozicija i taktika. Jedna stvar je glitched ja mislim, jer u 6-7 partija koliko smo igrali, svaki put smo bili Rusi, i branili smo se. Fina uzivancija. Neobicno da mozes slide u BC2 i BF3 ali haj.
    Pa sat ipo u normalnom 2042 Conquest-u. Mape su jednostavno prevelike. Dodjes potuces se oko zastave i sektora, i kad je gotovo nemas nista blizu. Chopper-i i dalje najjaca vozila. Koristio sam samo Irish-a i on se cini balansiranim jer ima samo shield koji stavi. Koristan. Mal izbor oruzja generalno, cak i kad se sve otkljuca imas 22 oruzja. Svi koriste armour plates. [​IMG][​IMG]
     
    kolinsb and suppa_FMB like this.
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa većinu nas i zanimaju stare mape iz BC2 i BF3. Ovo sto sam vidio u beti ni meni se nije svidjelo, jer je bas preveliko. Ova sa slike ista Brienne of Tarth iz GoT haha :)
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada vidim stare mape, dodje mi da kupim novu grafičku. Kada vidim nove, mislim da je ne bih igrao da je f2p.

    Kako ne razumiju da su bolje mape manje i fokusiranije. Velicina mape samo govori koliko ima praznog prostora. Da je ta velicina a gustoca kao Karkand, to bi vec bila dobra pucačina i ako bi je bilo nemoguce optimizirati.

    Trebaju pod hitno map dizajnera. Oni imaju tendenciju da prave real life lokaije na racunajuci na gameflow.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Standard igra sa 128 igraca jednostavno nema nikakav flow. Kako Conquest tako i Breakthrough. Na conquest se taman raspucas, pocnes uzivati, i valja ti ici negdje u PM u drugi sektor. Sav momentum koji si imao je nestao. Breakthrough je u osnovi TDM sa 128 igraca. 3 partije u BT odigrao, i dva puta u odbrani nisu nam ni jedan sektor uzeli. Isto kad smo napadali nismo meda mogli. Morat ce oni ovo dosta balansirat ako nece da im svi predju na Portal.

    Nema scoreboard u igri. Participation trofeji za sve.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Scoreboard nije u igri zbog botova.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne mozes svoj squad napraviti kad si u partiji.
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kako uzasno 'BF' iskustvo je ovaj 2042. Strasno. Hvala Bogu pa sam otkazao ultimate pre order.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    BF5 na ultra tjeram sasvim ok, rijetko pada ispod 60. Ovo na najnizim detaljima 15-20 fps. Spustim skroz rezoluciju samo da vidim sta se desava i ne iskoristava ni cpu ni gpu. Novi su driveri ali djaba. Vidim da je to slucaj oko trzanja i stopanja svima.

    [​IMG]

    Ono sto sam uspio odigrati 1h+ sa nizom rez dok mi oci nisu ispale, meni ovo dosadno. Na prvu je cool vidjeti stare mape ali poslije, nahh.. ne znam. Mislim da mi najvise smeta HUD, sve je over the top sve bljesti od neon boja da ti odvraca paznju od napucavanja. Tesko opisati ali bas kvari imerziju.

    Sve su oni odradili ok, sve je ok sto se BC2 dijela tice. Uzmes AN94 i nema zayebancije sa recoilom, posvetili su paznje sa podesavanjima svaka cast. Iam finih custom servera (problem oko koncentracije igraca sto sam spominjao je vec prisutan, more servera sa po 4-5 covjeka). Ali sam gameplay je vec vidjen a oni su igrali na tu karrtu. I tu meni licno lezi problem. Da je gameplay ovaj stari koji su ciljali, a da imamo 20 remaster mapa iz 3-4 battlefielda, pa hajd.

    Ja sam izgleda jedini za operatere jer je sve isto vise od 10g. Neka mijenjaju naopacke ako treba. Nove modove neka ubacuju samo da je bolje i svjezije. Ovdje nije nista toliko lose, core je ok samo smo ovo vec igrali nekoliko godina. Wow grafikai taj utisak prodje nakon 5min.

    Cijeli UI i HUD treba izbaciti. Scoreboard nidje veze. Igrali jednu partiju nismo uopste XP dobijali. Onda koliko vidim, ne postoji "chat all". Nema info koliko igraca ima koji tim i kakav je balans. Ne vidim ko je na serveru uopste. Znaci na samm kraju partije nemam statistiku iste.

    Fizika vozila je dosta dosta losija od BF3 i 4. Prepoznatljivo je ali isto kineska kopija BF3 fizike. recimo one sliding fizike tenkova.

    Sadzaja je premalo. Svaka klasa ima 3-4 puške i to je to. I onda imas dodatne 3-4 koje su univerzalne. Zao mi sto nisu barem jos F2000 ubacili jer sam s njom igrao i Bc2 i Bf3 i BF4.

    Ovo ce se igrati jer raja voli portal. Treba vidjeti koje ce verzije servera biti popularne, ali kao da je igra nedovrsena, polovnicno uradjena sto se contenta tice. A ne zmam sta su radili. Nema kampanje dok su ostali sadrzaj, pola kopirali.

    Elem meni svakako nema igranja sa ovim performansama i morali su racunati na to, koliko ljudi je primorano na stari hardver radi situacije kakava je danas.
     
  18. Decerto

    Decerto Komšija

    kakva god da je igra,ja fast paced fps shooter ne bi mogao igrati na 60 fpsa. Igre poput tarkova su ok,ono gdje igras polako,sunjas se,lootas okolo,a bf nema sanse.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A na koliko bi mogao
     
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    144. Nije svakome isto,niti je vecini ljudi bitno,ali ja osjetim kada igra padne npr. ispod 100 fpsa u apexu,ne moram niti gledati u fps counter. Jel 144 fpsa bitno u bfu,ne znam,jer je to vise ono fun gun and run shooter gdje imas desetine vozila,i nije uopste ranked. Sad kad bi igrao neki turnir,pitao bi te jel ti bitno jel 60 fpsa il 144,ili vise.