Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jel to neka beta počela jel se može probati?
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    bila beta davno i prosla,ovo je early access full igre za one koji su preorderali ili ako imas ea play. A "official" release date je Novembar 19, 2021
     
    forzamilan likes this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ljudi sa 3070 spustaju na low 1080p da imaju ok 60FPS. Ovo treba sacekati da se optimizira.

    By the way ne kontam kako ovo nije niko predvidio. Svako hoce svoj server i onda imas hiljadu igraca razbacano na pedeset servera i sve prazno. 2-3 servera bude po 50 ljudi.

    [​IMG]
     
  4. chenta

    chenta Aktivista

    Mislio sam ubosti novu graficku maksuz za ovu igru ali sada gledajuci sveukupne dojmove jos cu razmisliti.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Pogledaj bvarem od min 15:

     
  6. chenta

    chenta Aktivista

    Taman onda za godinu dana ako se sjete da optimizuju igru, do tad imam sta igrati. Bolje konzolu uzet.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Izgleda kao da ih je EA natjerala da izbace igru u ovakvom stanju, nisu je ni testirali.
    Doduse kad se sjetim svaki je BF na pocetku imao problema, ispeglat ce i ovu, za godinu-dvije...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Oj pa vratili su random bullet deviation. Ne mogu da vjerujem. Pa radili su preko testnih servera na razvoju recoila u BF4 i onda ugsili RBD totalno. U BF1 su vratili mozda zbog simulacije "starijih" nepreciznih pusaka ali glavni faktor i #1 gunplaya u BF5, selling point, je gašenje RBD i kako je sada gunplay dosta bolji. Što jeste, mozda najbolji u serijalu. I onda ovo:

    https://www.reddit.com/r/battlefiel...uys_this_is_actually_horrible_and_need_to_be/

    https://www.reddit.com/r/battlefield2042/comments/qsrqtb/dear_dice_pleeeease_fix_your_game/

    Ovaj na 7:30 ne moze prozora pogoditi:




    [​IMG]

    Ja se nadam da je ovo bug. Jer je prije u BC2, BF3 i BF4 RDB radio kada je full auto u pitanju, ali tap-fire je bio 100% precizan. Sjecaju se svi koji su koristili heavy barrel atačment. Sada ni to nije slucaj.
     
    Last edited: Nov 13, 2021
    Decerto likes this.
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Neko moje misjenje/vidjenje base igre bez Portala u odigranih nekih 10 sati na CQ i Breakthrou.

    Zvuk uzasan. Mi stojimo na krovu, ogromni transportni helikopter sleti na 5 metara iza ledja i mi ga ne cujemo. Tenk od 80 tona u full brzini ti se moze prisunjat. Footsteps skoro pa ne postojeci. Kao Ruski rulet je hoces li cuti protivnika ili ne. Footsteps protivnika i saigraca zvuce skoro pa indenticno. Citav zvuk nekako zvuci priguseno, a sav volume mi je na 100.

    Visibility je uzas. Opet coranje da vidis protivnika kao i na BF5. Ja ne znam sta je sa 3A developerima FPS igrica, da prave 'da bude ljepse' a da se gore vidi. Nema logike.

    UI je radio amater. Kad udjes u settings imas iste opcije na 5 mjesta. HUD izgleda kao da je za mobitel radjen. Nema nikakvih informacija na gornjem dijelu ekrana vise. Nema koji je skor, ko koju zastavu drzi. To su sve nagruhali iznad i ispod minimape u lijevom donjem coskicu, pa moras corat da vidis. Tu istu minimapu koja je uzasno mala ne mozes resize, pa opet coranje da vidis ikakvu informaciju na njoj. Manjak opcija za HUD u svakom pogledu. Nema scoreboard. Mozes samo svoju statistiku vidjeti i svog squada.

    Squad sistem je uzas. Join na prijatelje u igri ne radi. Oni moraju prvo izaci iz partije, pa da se ti join kod njih i onda tek u partiju. U igri kad si ne mozes novi squad napraviti. Kad ulazis u partiju ti i sa recimo jos 1-2 jarana iz menija, tj. nije ti pun squad... squad komandu dadne nekom randomu, iako nas trojica smo iz lobija join u igru. Tako da dobijes debila sa squad komandom. I onda u partiji ne mozemo ponovo napraviti squad ne postoji ta opcija. Mozes samo switch squad, ali i to zaglichano vecinu vremena. Isto tako nema vise opcija da 'otmes' nekom squad, a 90% random pokemona koji su dosli sa CoD nemaju blage veze sta je Objective u opste a kamo li da ga mozes i markirati za svoj squad. Ne mozes zakljucati squad. Npr u meniju kad si pise opcija 'private squad' i kad udjes u igru opet te stavi u neki squad sa randomima. Uzas. Kao da je sklepano za dva dana a najvazniji aspekt 'team based' igre.

    Mape su prevelike. Gameplay na istim je uglavom monotona katastrofa. Pogotovo na conquestu. Nista nicemu nije blizu nit ima ikakav flow. Ovo se u vecini svelo na to da dodjes do sektora i da tu gubis vrijeme. Ako se sta desi desi. Ako pjehe ides izmedju sektora nema nigdje nista za cover i treba ti 5 minuta da dodjes bilo gdje. Sve otvoreno uglavom i nema covera.
    Tvoj squad od 4 vojnika apsolutno nista ne moze sam. Znaci nemas niakav utjecaj na partiju osim ako ti se i ostali saigraci ne pridruze. Sto se rijetko kad desi.

    Nema lean vise opcija da mozes peak iza coska. Nema grab vise opcija. Svaki novi BF oni izvade dosta mehanika koje su super, pa ce ih opet dodat vjerovatno za godinu i ocekivat ce da ih neko potapsa po ledjima za to.

    Imaju specijalisti sa debilnim skilovima. Svaka 'klasa' ili ti Specijalista moze koristiti svako oruzje. Pola servera samo koristi medika jer je to vec meta, a sto i nebi bila kad mozes sebi od 5% to 100% health dignuti za par sekundi i tako konstatno.

    Armour u igrici kao BF nema mjesto. Svi ga imaju opremljeno. I onda ako ga i ti ne opremis u startu si u zaostatku, jer oni u sustini imaju 20% vise healtha, i mogu primit 1-2 metka vise od tebe.

    Base igra ima samo 22 oruzja. Tako da je meta u sustini 2 oruzja i to prvo Assault oruzje i prvi SMG, i tako ce i ostati. Dosadno samo tako.

    Hit detekcija je uzas. Ljudi upijaju metke kao da je Overwatch.

    Kada pucas na vozila ili vojnike nema vise koliko si damage-a napravio. Na vozila vise ne dobijas ni hit marker kad ih pogodis sa drugim vozilom. Moras nagadjat jesi li ili nisi.
    Vehicle gameplay je za kurca uglavnom.

    Sve u svemu 3/10 za base igru. Meni licno ne igrivo, i depresirajuce. Da ne nabrajam na glicheve na koje sam do sada naletio u samo 5-6 sati. Kamara stvari fali, ili ne radi kako treba. Jos jedan polu-proizvod u reziji DAJSA. Nisu radili na SP kampanji. Imali su 3 godine i 3-4 studija koja su radila na MP, i opet nam izbace ovakvo sranje koje je sve osim BF igre. Katastrofa.
     
    Last edited: Nov 13, 2021
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    "Visibility je uzas. Opet coranje da vidis protivnika kao i na BF5. Ja ne znam sta je sa 3A developerima FPS igrica, da prave 'da bude ljepse' a da se gore vidi. Nema logike."

    TAA

    Ta vrsta AA ne utice na performanse kao MSAA tako da se sve igre prebacuju na isti. Sada Frostbite ima builtin TAA tako da ne postoji nacin da se ugasi jer iz nekog razloga kod njih utice na svjetlo. Mozes ga ugasiti na BF5 kroz config ali vecina stvari treperi.

    Ja sam malo igrao Insurgency: Sandstorm i nisam mogao sat vremena skontati sto mi grafika odgovara i sto mi je ljepse igrati. Kad skontam; pa nije mutno. Vidis kristalno jasno. Jer nama na Pc-u je jos gore. Metar sam od ekrana. Sreca gaming monitori malo pomazu sa sharp opcijama.

    Ima tu jos jedan problem a to je da se slika muti kada se pomjeras. Zato ljudi misle da BF5 i dalje ima motion blurr i kada ga ugasiš a zapravo je do forsiranog TAA.
     
    kolinsb and Decerto like this.
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    Isti razlog zbog cega ja igram apex preko warzona. Vidljivost. U warzonu ne vidis ljude dalje od 20 metara. Sve mutno. @NAILS mislio sam linkati taj isti klip gore gdje lik puca na prozor,kaze ima RTX 3070 pa mu fps padne na 30-40.

    ps : ne znam nista o programiranju igara,ali gledao sam klip jucer na redditu gdje lik propade kroz mapu i samo "pluta" u mjestu sa plivajucom animacijom,i dole ispod neki "dev" stavi komentar kako je to extremely lazy, da igra nema kill zone ispod mape nego samo stavili ogromnu povrsinu vode. Zbog cega,ne znam,
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam kako dvije igre toliko slicne, reklo bi se nista bolje ne izgleda 2042, i BF5 radi tacno 5x bolje. Ne kontam. Mogu oni optimizirati ali nece performanse biti 5x bolje sigurno.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Sasvim je moguce da ih zeza anticheat koji nije postojao u BF5.
     
    kolinsb, Decerto and suppa_FMB like this.
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Igrao malo, BFBC2 i BF3 mape. Meni ovo top :) čak ima i Q spotanje.

    Fps je oko 90-100, sve na high, 3840x1440. Na Ultra ide 60-70 fpsa. Ima podrška i za DLSS, al na svakom presetu dosta mutna slika, pa ga i ne koristim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 14, 2021
    NAILS likes this.
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    kontam holy fuck ultrawide reza,100 fpsa,kad dole u potpisu RTX 3090 :D
     
    Vedo likes this.
  15. chenta

    chenta Aktivista

    [​IMG] [​IMG]

    Jedan post sa reddita, brzo obrisan od moderatora...
     
    kolinsb and Decerto like this.
  16. Decerto

    Decerto Komšija

    hahaha,epic ;D


     
    Last edited: Nov 14, 2021
    Picoooka likes this.
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ovako je bilo u battlefield 2 jbt.

    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma ispeglat ce oni to sve ali jer bas uvijek moraju poluproizvod izbaciti a lafo odgodili igru da urade kako treba. Nekad se uzimao nov pc kad izadje novi bf a ovo sto sam vidio dosad tanko.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo me podsjeti kada si mogao da stanes na MAV i da se popnes na krovove. Pa su onda oni izdali fix nakon 3m da više ne moze.. ako ne uradis prone.

    https://9gag.com/gag/axBZoPD

    Tome je 10 godina.
     
    kolinsb likes this.
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    haha gledao sam istu stvar live,desila se sequishi. Zabio se hovercraftom u zgradu i hladno samo nastavio ic vertikalno,kao u klipu :D