Kupovina Graficke Karte

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by BoLa, Aug 11, 2021.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja svoju prodao za 250. Jest da je otišla za 1min :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Ajde to sve ali više ne možeš vjerovati ni šta kupuješ.Neki dan lik prodaje čitav komp. sa GTX 970 ( volim ubaciti GTX 970 kad nekome sklapam budžetski komp,cijena nije visoka a kartica je još dobra) za mislim 450 maraka,piše GPU nov novcat,ok pitam ga može li samo GPU,kaže nije problem kartica ti je sama 150 maraka,super rekoh inače ih plaćam od 180-200-250 maraka, ali nešto me kopka i pitam lika koji su napojni pinovi na kartici,poslije nekoliko poruka lik kaže nema ta kartica napojne pinove o_O pogledam slike kad ono fake Kinez,liku kažem jarane ovo ti je Kinez nemoj džabe levatiti narod i on mrtav hladan kaže da zna da je fake !
     
  3. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Napokon sam i ovo doživio,R9 290-800maraka.......mašala
    [​IMG]
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    koja je realna cijena?
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Haha ja je 1000 platio prije 8 godina.
     
  6. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Moderni gaming na PC-u je u *****. Zato... [​IMG]

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  7. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Prije mjesec i po do dva ja sam jednu istu ovakvu platio (Vapor seriju) 250 maraka,prije mjesesec jednu 280 maraka, prije dvadesetak dana 300 maraka a sada je ovaj kralj digao cijenu na 800 i zahvaljujući njemu sad će i svi ostali da se orijentišu prema njegovoj cijeni,ima drugi lik takođe jednu prodaje za 450 maraka a dobit će ih kad na vrbi rodi grožđe tj. dan prije nego ovaj što traži 800 marki.Realna cijena pa sve što je iznad 300 maraka je suludo
     
    Last edited: Nov 16, 2021
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    iskreno, ja sam mislio da realno ne vrijedi više od 200km, koliko vidim model je iz 2013-te.
     
    DiabolicX likes this.
  9. nivla

    nivla Komšija

    realno vrijedi 20km, ako radi
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Fakat je tako, ako radi. Samo tehnicki nepismena osoba moze kupiti za tih 800KM.
     
  11. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Meni druže kad ljudi traže budžetski komp. i hoće relativno dobru grafiku a za male pare ja sam ubacivao GTX 970 ili ovu R9 290,znači još uvjek solidne grafike a mogle su se naći za relativno normalne pare.Da je normalna situacija fakat ni feninga više od 200-230(ako je sa kutijom) ali pošto je ludilo sa cijenama ja sam za ovu zadnju bio prisiljen dati 3 stoje samo da bih završio liku komp i tu sam rekao dosta je,ko hoće da ih kupuje neka ih kupuje ali ja te pare ne dam,jebo te GTX 680 od 2 gb je sad 200 maraka,najgora stvar je ta što zbog ovakvog stručnjaka i drugi dižu cijene a te grafike po toj cijeni neće nikada prodati,ljudi za pokvarene grafike traže 150 maraka,evo primjera obrati pažnju kako se lik orijentisao prema cijanama koje su drugi postavljali ( znam pošto sam pratio tu karticu od početka ) i kako je sam sebe ukopavao,dok je on nabijao cijene lik od kojeg sam ja kupovao je prodao barem deset istih a ovaj nije ni ovu niti će je ikada prodati po ovoj cijeni
    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 16, 2021
  12. selvin

    selvin Moderator

    Opet vrtimo istu pricu u krug. Jedni misle da se cijene trebaju definisati onako kako njima odgovara, a drugi prate ono sto se od srednjeg vijeka pratilo, ponuda i potraznja. Znamo svi da ima pretjerivanja na olx, to je bilo i prije krize, ali ne mozete reci ne vrijedi ta grafa sad 300, bila je toliko prije 3 godine, pa sta ako je bila?
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Koliko nešto košta i koliko nešto vrijedi, rijetko je isto...
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nazalost ludilo sa cijenama i nestasicom grafickih ce potrajati do prelaska ETH na POS u junu 2022 osim ako ne prolongiraju jos pola godine kako se ocekuje do decembra 2022 god.,a onda ce biti zatrpan pik sa grafickim iz rigova.

    Kome treba graficka morace se dobro iskesirati jer nema druge opcije zadugo ocigledno.
     
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    Može li pojašnjenje "prelaska ETH na POS u junu 2022" ?
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Previse puta najavljeno da bi neko povjerovao.

    PoS bi znacio kraj majnanju. Ende.
     
  17. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

  19. selvin

    selvin Moderator

  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    1080 je najisplativija kupovina u istoriji ko je kupio kada je izašla.
    Ovako bi trebalo biti za sva nepotrebna sranja koja izlaze svake godine da se ljudi ohavezaju.
    Da izlazi nova generacija svako četri godine opet bi se sve moglo odigrati, ovako pumpaju nove karte svake godine i zamisli ona od prije dvije godine se već pati na medium detaljima.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk