Gdje kupiti Dobru Stolicu :)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ghostbusters, Mar 31, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    U FEF-u koji je zastupnik za Herman Miller imaju ove stolice kao sto je linkao @sumeir, gledao sam i njih. U pitanju su neke kopije poznatih stolica, ali su poprilicno dobar kvalitet i pravo su udobne. Imaju sve sto treba imati ergonomska stolica. Doduse ne znam koliko su izdrzljive. Cijene su bile od nekih 200-300KM pa gore.
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    U FEF-u su te kopije od 200-300 KM? Znaci tebi su djelovali udobne?
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    @selvin

    @adsubzero

    Ona stolica što sam link postavio nije kopija nekog proizvodžača koliko ja znam nego neki brand iz italije.

    Mislim da su bile između 600 - 700 KM po komadu kada su naručivane ali bio je neki dodatni rabat jer su tokom sajma naručene.

    Ove se koriste već 3 godine i nisu makle.

    Ne znam kako bi podnijele insana od 120 -150 Kg :)

    Uglavnom sve što se pokvari ima servis u FEF-u

    Imaju neke stolice koje se sklapaju u Bosni, FEF nabavi dijelove i onda se u Bosni sklapaju

    Ove stolice su u FEF-u od 200 KM

    https://www.fef.ba/uredske-stolice/operative-line-stolice/
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nemam 150 kila :D
    Imam ispod 90kg ali sam visok 190cm, to mi uvijek predstavlja problem sa naslonom za glavu/vrat. Ma ja te od 200KM u FEF-u su najprostije.

    Onaj mi je interesantan link za Velmit, za njih do sad nisam cuo, pogledat cu i kod njih.

    Gledao sam malo u VIF-u nije bilo nikog na prodaji, ali sam isprobao nekoliko njih. Djelovale su mi klimave i takodjer malo neodgovarajuce velicine, naslon za glavu dodje nizak, cak i na onim podesivim. Nisam gledao one koje su 500KM i skuplje...
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Uvoz je iz Italije, ali Kina proizvodnja logično. Bilo ih je od 600-700, ali ako se ne varam i ispod 300. Npr. Stolica koja lici na Steelcase Reply je bila tako oko 300-350 mislim. Otidjite i pogledajte, kad sam ja mogao doći iz Tuzle, možete i vi iz Sarajeva pogledat :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    adsubzero likes this.
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nazvao sam ih danas, kazu to je samo online prodaja po narudzbi, nemaju vise pravu radnju. Rekoh zar nemate izlog neki makar da mogu isprobati, kaze ima taj neki drugi salon poslat ce mi broj. Kasnije mi salje broj, ja nazovem, kad javlja se FEF. :rolleyes:
     
  7. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Šta ste zaključili drugovi, valjaju li jyskove stolice išta? Vjerovatno će biti solidnih dealova za black/cyber week.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Last edited: Nov 15, 2021
    IdeMedoSumom, Picoooka and BiceBolje like this.
  9. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Hvala za feedback. Znači nisu udobne? Trajnost im je vjerovatno kao i kod ostalih u tom cjenovnom rangu
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako hoces jeftino da prodjes, nadji si polovnu direktorsku fotelju i odnesi nekome da je komplet presvuce, platno i spuzvu. Te fotelje su inace jako solidno pravljene, jak amortizer i konstrukcija.
    Ja sam sebi tako odradio i prezadovoljan. A imam i jednu iz Jiska, losa skroz.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Imao je, prsni kos mi pucao od bolova. Te gejming stolice su za djecu 2-3 sata da sjede, niposto za nas 30+ koji sjede 8 sati dnevno na njoj.
     
    Reznor and Lamagician like this.
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zaboravih reci meni je pukla neka baglama koja drzi naslon na toj zelenoj gamerskoj, nevjerovatno da su tako tanak sloj metala stavili da drzi toliku tezinu, jer je naslon sam po sebi dovoljno tezak, a ja sam tad imao 85kg, sad imam 80kg, sto nije neka pretjerana tezina i opet cekam sta ce iduce otici, ovo sam nosio komsiji limaru da zavari.
    Eno je na akciji 275 KM :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Jysk stolice su zadnje smetlje.Imam neko vrijeme skodsborg koja se raspada i skripi uzasno i malo je reci da je stolica katastrofa.Jedina pohvala za uposlenike na stupu koji su mi besplatno dali dosta zamjeniskih dijelova od sjedala,mehanizma kao i tockice koji pucaju pod malo vecom kilazom.

    Jysk stolice ne bih preporucio nikome i zaobilazite ih u sirokom luku.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zna li neko gdje se imaju uzeti u Sarajevu rezervni tockici za stolicu? Konkretno je ova gamerska zelena iz jyska u pitanju. Jutros mi puce jedan tockic, a zasad nisam planirao zamjenu stolice, ako imaju univerzalni neki koji pasu bilo bi super. Penny plus mozda?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Penny ima veliki izbor, poneses taj svoj i uporedis.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  17. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Meni u Jysku uvalili punu kesu tih zelenih i svi zakoceni pa sam iskoristio 2 komada da stavim,a ostale bacio.Poderali mi itison i sad cu imati dupli trosak :D stolica + itison.

    Uglavnom trazi otkocene tockove ako imaju,a ne zakocene ili pogledaj u peniju ili nedeljom na auto pijaci.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vezano za te stolice obavezno koga put navede da uzme podne zastite iz ikea vrhunski stite pod


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n and Picoooka like this.
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    JYSK i Penny su dvije velike, nekvalitetne, kineske robne kuce.
     
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Feb 2, 2022