Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja imam Mi 11 Lite 5G ali ne taj NE, razlika je samo sto NE ima 2x slabiji GPU, a to je steta jer ni ovaj nije high-end.

    IRL performanse bi ipak trebale biti dobre i ne vjerujem da ces primjetit neku razliku u odnosu na X3 Pro (SD860 je ipak mator danas), isto tako neces vidjet razliku izmedju 90Hz i 120Hz. 90 je vec toliko bolje od 60 da je razlika vec dramaticna. Cackao sam par telefona koji su 120Hz i nista nije bolje od 90.

    Medjutim X3 Pro je LCD a Mi 11 Lite OLED.

    MI 11 Lite 5G nema bas bajnu bateriju (izgura dan bez problema, kod jaceg koristenja se moze imat 6-7h SOT), tu bi prednost isla X3 Pro. Ali je X3 Pro toliko glomazan da bih ga ja u startu prekrizio.

    Kamera je bolja na Mi 11 Lite, al to kazes da ti nije bitno.

    Mislim da ti bi A52s 5G bio ipak bolji izbor.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Flagship chipset je uvijek flagship chipset i na njemu sve leti.
    Tu je poco bolji osjetno.

    Prednost mi 11 lite je jedino u displayu i eventualno dizajn.
    Ali sto se dizajna tice,ti svakako gledas u display a ne u poledjinu

    Ja imam mi 10t lite koji je isti dizajn i velicina kao x3 pro i normalno je sve...jeste tezi i glomazniji onako na prvu ali se brzo navikne.

    Ako oled nije pod moranje,onda x3 pro bi ja odabrao.
    Koristio sam flagship chipset proljetos i to je osjetna razlika u odnosu na sve ove midrangere.
    U svom telefonu imam jedan od jacih midrange chipseta i osjetna je razlika u odnosu na sd 855 koji sam koristio u samsungu.

    I jos si naveo da se i igras na telefonu pa ako hoces vrhunske performanse,onda flagship chipset je must have.
    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hvala.Onda ce ici poco.Mislim sad imam redmi note 8 pro koji je bio glomazan kad sam ga uzeo ali sto kazete brzo se naviknes.Meni je bitno da ima memorije i da ne steka da se rahat coek moze poigrati a da ima finu bateriju.Hvala na savjetima.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Poco x3 pro je malo tezi od note 8 pro.
    Imao sam ga i ja,dobar telefon pravo i fino je gurao i igre,jer je imao onaj gamerski mediatek pa sam CoD mobile picio high 60fps


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ekipa uzeo sam poco x3 pro.Prezadovoljan.
    Nego ima li ko preporuku da zeni kupim tel?
    Do 450KM max.Imala je A50 samsungov.
    Zene ko zene samo da kamera valja pa moze neka preporuka.Za kes bi uzimao mogu i ovi pik prodavaci

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    tražiš novo nešto ili može i polovno?
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    novo

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Imas na ekupi xiaomi neku akciju, ne pratim cjene vele, djeluju ok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja al sta da uzmem da valja kamera za ove pare a da je bolja od ove na a50 :)

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 11, 2021
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    A novo, stvarno nemam pojma. Znam da na xiaomi moze gcamera se instalirati pa bude puno bolja, netko od kolega ce mozda bolji odgovor dati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sta velite za samsung a22 6/128 ima ga za 440KM?Mislim valjda je bolja kamera nego ona na a50 starom?

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Smece... Ne uzimaj nista ispod a5x serije od tih A serija.
    Mnogi imaju raznoraznih problema sa signalom,sa wifi itd.
    Recimo A32 ima probleme sa wifi,slab skroz signal ili se ne moze konektovati.
    Pa bolja je kamera na redmi note seriji 9 ili 10 od svih tih iz A serije,do A51 ili A52

    Zbog cijene,bude na olx svakodnevno polovnih telefona sa 2 godine garqncije,koji su koristeni 1-2 mjeseca a cijena 30% niza od novog...ja bi tako nesto ganjao.

    A ako zena bas hoce Samsung...onda mozda nov A51...jest stariji sada ali uklapa se u budzet.



    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  13. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    pa evo, moja gospodja koristi a21s, dobila u firmi. naravno najbolje je besplatno,ali telefon radi bez problema.
    fotografije su dobre,ne znam, nikad nisam koristio neke haj-end mobitele, a naravno fotke su nikakve kad uporedim sa sestrinim
    iphone 11 ili 12 ili... koji već, jer redovno mijenja izlaskom nove generacije.
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jbt sad kad pogledam specifikacije ovog njenog A50 nije los uopste :D Uzimanje nekog novog samsunga u ovom cjenovnom rangu bilo bi samo s konja na magarca

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako hoćeš upgrade spremi barem 600km. Telefoni su poskupili i to fino.
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Vidim :D Ne mogu ih spremiti ako ih nema :)

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ajd ne kukaj
    Fakat a50 je solidan i teško ga zamjeniti novijim iz niže klase nego skupi još novca pa bar uzmi kako treba, a i taj skuplji će joj duže trajat...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo idealnog telefona. Taman počeo gledati Pixel 6, kod nas najjeftiniji 1400 i ugledam ovo. Mislim da vrijedi sačekati
    [​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bice super ako su glasine tacne. Bio bi mi sidegrade doduse.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  20. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Pixel 6 mi se nije svidio OLED ekran, primjetno je da je neki jeftin panel ugradjen. Na kraju sam zavrsio sa Pixel 6 Pro kod kojeg je display/panel dosta bolji. Osim panela mislim da je telefon jako dobar, pogotovo softver i kamera, kao i kod svakog Pixela :)

    Pixel 6a ce bit interesantan za one kojima je 6/6 Pro prevelik.
     
    Haker likes this.