Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da, i mislim da nije ništa manje autentičan od BF2, BF3, BC2... naravno, bila je neka magija povezana s ovim BC2, ne znam baš tačno opisat šta se tu dešavalo, ali bilo je sjajno.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Sjajna je (bila) destrukcija, fizika vozila (pogotovo heli), sjajno oruzje, balans svega, mape "taman" velicine gdje si konstantno u akciji.
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    zar nemamo neki bf4 hwb server da rokamo ? ako treba i platit sta za dedicated server.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    [​IMG]

    Bio i ostao gamer
    Oplako kad sam usao, reko da vidim da nema sta jeftino za black friday.
     
    p4ja, gilla, Picoooka and 4 others like this.
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam za BF4. BFBC2 sam probao, i ruši mi se nakon par min igre. I zaista je neobično kretanje i sve ostalo. BF3 mi je ruska verzija, pa dok pronađem engl jezik i to sve je baš zezancija :)
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    BF3 ili BF4 ja sam za, valaj onoga BC2 kretanja ne mogu, jos nema prone..., buse me ionako.
    Evo i ja sam za ako cemo ko nekad da dajemo prilog.
     
    irhadkul likes this.
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Pitanje, da li je moguće deaktivirati Steam (ostaviti samo Origin) pri pokretanju BF 2042? (Kupljen je na Steamu kao Gift.)
    Ne kontam zašto oba klijenta moraju biti aktivna.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne moze, moras ici tako. Nije prvi slucaj, mislim da imam istu situaciju za neku igru Uplay-Epic.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Izasao 'veliki updejt'. Ista kaka. Malo bolji gunplay jer su bloom na ar smanjili.
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

     
    Reventon likes this.
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jeli sigurno kupovati sa cdkeys.com?
     
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    MadbaLL likes this.
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala, ali fulio sam temu, pitat ću tamo gdje treba :)
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    bc2 je bio jako balansiran bf, tačno je pogođena vrsta i veličina mapa sa brojem igrača, kao i oružja, te timski rad. i stvarno je bila uživancija od igranja.

    bf4 sam samo jednom igrao, pa ne mogu komentarisati, ali recimo na bf3 se nikako nisam mogao navići, nema nikako taj balans, pogotovo serveri sa 64 igrača, prečesto se dešava da samo što spawnaš popiješ od nekog metak. tako sam došao do situacije gdje sam u bc2 bio jedan od boljih igrača, da sam u bf3 katastrofa.
     
    Last edited: Nov 26, 2021
    Vedo likes this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    BF4 je BF3 sa drugim mapama i boljom grafikom. PRakticno iste igre ali zaigraj svakako ako nisi.

    By the way, nevjerovatno. Da je na ekranu 100 igraca pa hajd:

     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @NAILS Čekaj, riješiti će to do iduće godine. Kud si navalio, kad im je takva dinamika u posljednjih 10 godina :)
     
    NAILS likes this.
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Jedino je meni problem sto ja ne vidim dobru igru mimo bagova. Barem u ovom stanju. Ako utrpaju dobre mape u portal poput Karkanda i ako gunplay bas poprav, onda ok, ali opet je bas kako kazes, to sve godinu dana od ovoga.

    I dalje je nejasno zasto svaku igru zapocinju, kako Pelikan kaze, bez i jedne linije koda. Da prave auta, svake bi 2 godine izmišljali kako točak treba da izgleda.

    Bez obzira sto deset godina izdaju ovakve igre i sto su BF3 i 4 bile u istom stanju, 2042 meni ostavlja dojam kao outsourcing job.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I pored svih bugova i kamaru nedostataka koje igra ima i ako ih ikad ispoliraju i dodaju sve sto su izostavili... igra jednostavno nema BF osjecaj. Igrao sam ja i BF3, BF4 i BF5 kroz bagove i nedostatke, ali je core gameplay igre odisao Battlefield. 2042 jednostavno nije BF sa svim Specijalistima i core gameplayom koji se dobija sa njima. Jednostavno dosadno. Nisam je upalio 4 dana. Nemam volje u opste, iako mi raja igra. I oni sa mukom po pola da nebi bilo da su bacili 120$ nizasta. Budem ja sa njima u chatu dok oni igraju i to je uglavnom complain fest kako je igra sranje.
     
    Decerto likes this.
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    Pa refund, steam npr. refunduje i na 50 sati. Samo 'whales' i ovce preorderuju danas igre.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma ja sam refund jos poslije bete. Ovo sad imam kopiju od jarana sto mi posudio da probam finalni proizvod.