Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Ako je jedan od glavnih razloga kupovine 4k 120hz i VRR onda bolje nemoj, ja čekam 2022 model pa da zamjenim u garanciji ili ću možda doplatiti i preći na x95j . Sve ostalo je odlično na tv, mada ima problem i sa earc nekada i ima osrednji color gradation handling.
     
    Last edited: Sep 9, 2021
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ekipa, treba mi mala pomoc.

    Naime, na jednoj lokaciji, imam samo internet paket ali, trebaju mi i TV kanali.

    Koja je najbolja solucija da omogucim kanale? Da li uzeti neki box pa instalirati neku app?

    Koristio bi svoj EON account ali, vezan mi je vec za jedan tv.
     
    Vedo likes this.
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    1. Neki Android box na koji se može instalirati EON mobilna aplikacija (imaš fore na 5 mobilnih uređaja )

    Ili

    2. Pokreni EON na mobitelu ili kakvom starom tabletu i cast-aj na TV


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nisam siguran Vedo, mislimda bilo koji BOX uredjaj da nije telefon/tablet prepozna kao TV , sto znaci = 1 uredjaj. Ja sam isprobavao, pa mi je tako reagovalo, dakle odmah prepozna kao "tv slot".
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    Mislim da box na kojem ne android tv prepozna kao tv a na kojem je obicni android os kao ne telefonima prepozna kao telefon.

    Sent from my Mi 10T using Tapatalk
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To je vrlo vjerovatno, jer je na većini android boxova (pa čak i onih brendiranih) port androida koji se koristi na tabletima i telefonima. Na mnogima imaju čak Call i Messaging apps.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Uspio sam sa ovom drugom solucijom. Skinuo na telefon EON i casta-o na TV. Radi bolje nego sto sam mislio.

    tenks :D

    btw. prepoznao je kao mobile device 1/5.
     
    aNaToMiC !, kolinsb and Vedo like this.
  10. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    na ekupi 55xh9077 1350 KM na 12 rata sa Visa karticama, čini se dobar deal, još 5 god garancije, koja je kvaka?
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Stari model, mozda zato ali odlicna ponuda. VRR jos ne radi kako treba, Local dimming iskljucen kada upalis VRR, 4K120 nije full rez, izrazeniji color banding na nizem bitrateu, nema native 1440p podrsku nego moras forsirati preko control panela, na 55" modelu su losiji zvucnici.

    S druge strane Local dimming je veoma dobar kao i HDR, ALLM podrska, dobar kontrast (VA panel), brz panel, fabricka kalibracija panela odlicna, ne treba ti dodatni Android box/stick.
     
    Last edited: Oct 29, 2021
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam ovaj 65'' I prezadovoljan sam fakat.

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  13. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    povučen okidač, hehe samo da ne bude neki izložbeni model
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    300kom po toj cijeni. Nema sanse da su svi iz izloga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Kingpin likes this.
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Treba mi TV sa podrskom za AirPlay 2, i ako se moze uklopiti u budzet 400-500KM. Ako nema bas u tom cjenovnom rangu moze onda i neki malo skuplji.

    Prvenstveno TV ce se koristiti za prezentacije i posto svi koristimo Mac na poslu, mislim da nam je najlaksa ova varijanta za sheranje screena bez ikakve peglancije.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako' sam uzeo novi tv, uzmem novi HDMI kabl i od kako je TV usao u kucu, pokusavam da se igram na njemu preko PC-a, ali ne ide. TV prikljucim i baca sliku ok, nekada se i nesto odigra, ali cim izadjem iz igre podje slika treperiti ili izgubi signal. Svaki put kada zatvaram igru. Skuzio sam da mu više smeta game mod ali ako ugasim game mod, opet treperi sve dok ne restartujem PC. Ali na oba pc-a pa je reko 100% do TV-a. Cekam neki update ko ozebo sunce ali nikad nista nije izaslo jos od 2020-te.

    Danas se opet podjem zezati, igrao malo Zelde, malo 2077, upalim BF5, odigram partiju, izadjem i shitshow.

    Elem, slucajno nadjem prastari HDMI kabl, spojim, evo sve radi k'o pišća.

    [​IMG]

    Treba me štapom udarati mada u moju odbranu, nije baš da imam nekoliko 5m kablova po kući a opet, desavalo se samo pri gamingu, odnosno kada izlazim iz igre ili sta vec. Al' eto, do kabla ipak. 'Bem ti tehniku.
     
    Last edited: Nov 7, 2021
  17. Esh

    Esh HWB

    Sjecam se pri prelasku na prve SATA diskove samo kakvi su se naizgled nevezani problemi pojavljivali zbog SATA kablova..
     
    Lamagician and NAILS like this.
  18. dams82

    dams82 Komšija

    U pola čitanja kontam da pitam jesi li probao drugi kabal
    Sad uživaj kao da si kupio novi tv

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako je ko u Njemackoj, jos danas vrijedi akcija na Samsung TV-ove. Ja sam uzeo QN90 55" za 724e, jako dobar deal.
     
    Vedo likes this.
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Šta je najbolje od ovih BF akcija za TV 55-65", budzet 1500?

    I ima li neke razlike između ovih wall-mountova za TV, gdje je to najbolje/najpovoljnije uzeti?