R* - Red Dead Redemption 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by n1dal, Oct 20, 2016.

  1. xman

    xman Komšija

    Kako si fulao side misije? Vecina ih su oznacene na mapi ili se aktiviraju kada si u blizini.
    Doduse ja imam sigurno 500+ sati do sada jer sam zavrsio 95% igre ukupno i inace sam temeljit u igrama,znao sam se vise puta vracati na istu lokaciju jer sam skuzio da se neke side/skrivene misije aktiviraju u zavisnosti od doba dana.
    Meni ce biti tesko se adaptirati na grafiku nekih drugih igara nakon RDR2. Jest da je igram u 4k/Ultra/60 ali svejedno malo je igara gdje ovako cesto zastajem i divim se grafici.
    Ali ako sam nakon Witchera 3 nastavio gejmati i RDR2 cu "prezivjeti"
     
    Stevie_Ray likes this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam fulao vec nisam aktivirao. Pogotovo one sa bijelim upitnikom. Ima ih dosta u chapteru 4 sto sam preskocio ili one kako kazes, sto se pojave samo u neko doba dana.

    Jucer sam se malo zabavio oko stimanja miša, napucavanje me je umorilo. I nema druge nego spustiti miš na 1600DPI. Vidim vecina igra na 400 DPI koliko je prebrzo. Ne kontam kako su ovoliko fulali u portovanju niti kako nema neki mod za ovo.
     
  3. xman

    xman Komšija

    RDR2 je cisti port u kog je nabacano masa naprednih grafickih opcija bez ikakve optimizacije. Imam RTX 3080 i morao sam malo cackati postavke da bi imao 60+ fps konstantno.
    Ja igram sa XONE gamepadom.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Miš je traljav ali ovako sa konja, ne bih pogodio headshot sa gamepadom ni za 100 godina.



    Kontao sam malo podici grafičke postavke i igrati na nižem FPS-u jer je prihvatljije sa gamepadom, ali na taj nacin ja kočiju ne mogu pogoditi.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ima nas koji bi.
     
    NAILS likes this.
  6. xman

    xman Komšija

    Dead eye ionako stalno koristim.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam ja nikad'. Sa gamepadom bi definitivno morao.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam tek na chapter 3 stigao, igram lagano na PS4.

    Zeznu me Spider man kako ga ubaci u PS4 nikako da zamjenim disk sa RDR 2 :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. xman

    xman Komšija

    Zavrsio zadnju main misiju upravo i da ne pricam o dizajnu misija opet,uzas.
    Ima jos par sitnica koje mi nisu sjele,ali prica,likovi,emotivni impakt,tehnikalija igre,mapa,detalji svega i svacega,kolicina sadrzaja...10/10.
    Volio bi da igra ima vise vestern muzike,i muzike generalno.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    NAILS likes this.
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    NVIDIA recently revealed that its Deep Learning Super Sampling (DLSS) image reconstruction technology would soon be added to Rockstar's RDR2, and now the game's developers have confirmed an actual date.

    Red Dead Redemption 2 PC fans with GeForce RTX graphics cards will be able to activate DLSS starting next week when Rockstar is releasing the so-called Blood Money update.
     
    Picoooka and Esh like this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Počeo sam igrati igru. Igram na PS pro 1080p TV
    Igra je mutna, blurry. Ne znam da li je zbog supersampčinga ili je TAA u pitanju ali glava me zaboli nakon sat vremena. Očekivao sam neku wow grafiku i dobro izgleda, ali mutno i boje su nekako hladne.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Na PS5 je ista stvar + HDR je skroz s*eban, washed out.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šteta, izgleda PC i Xbox najbolje guraju ovu igru.
    Ne znam hoću li moći ovo igrati, izgleda kao kakav life simulator više nego akciona igra.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Na xbox one X izgleda premocno i radi fantasticno. Jedino sto meni nesto ne ide igranje. Bilo mi je ok jedno dva - tri sata i sad sam nesto zapeo u kampu i vrtim se u krug i lagano gubim volju


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je prvi dio bio super, nije bilo ovog bullshita.
    U biti ovo je ogromno gubljenje vremena, vrtiš se satima okolo nizašta. Ja ću probati igrati od glavne misije do glavne da završim story i ćao.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Jep, kec je po svemu bio bolji (sem graficki), IMHO.

    PS verzija je bas mutna spram Xbox One Xa:

     
    Haker likes this.
  18. xman

    xman Komšija

    Ako ces samo main misije igrat razocarat ces se kvalitetno.
    Kvalitet RDR2 je u svemu ostalome.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svijet koji su stvorili je nestvarn za ovu generaciju konzola, donekle se ovo simuloranje života uklapa u sve ovo. Stvar je što ja nemam živaca za ovakva sranja. Da mi se hvata riba i lovi nije, još manje pere konj kad se uprlja.
    Vidjet ćemo, tek sam 5-6 sati igrao, stvar je što za ovo treba 150 sati da se odigra kako treba.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja je igram ponovo na PS5 meni izgleda i ide fantasticno. RDR1 je bolji u to nema sumnje.