Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ne mogu da vjerujem da je dobio kaznu. Kazna bi imala osnovu da se desilo pod SC, žutim zastavama, VSC i tako dalje. Zamisli trkaju se 320kmh i uspije ga opet proći, sada u sred utrke lik na pravcu uspori i ovaj neće da ga priđe i još se žali da je naglo kočio. Pa jebote život, raci fino čekao sam drs liniju i nema kuknjave. Smiješna kazna, koliko god da je ver agresivan ove kazne su čisti bull shit, prva jer se i Hamilton preskočio, čisti racing Inc, druga je smijurija

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jesi li gledao snimke ili ne? Verstappen je pretjerano usporio i onda je sverao lijevo-desno. Hamilton to naravno nije ocekivao, niti je znao da ga ovaj planira "pustit". Kad je iko nekog onako pustio? Nikad. Gledam F1 20+ godina i nikad ovo nisam vidio. Verstappen je totalni ludjak.

    Opet, tebi kao da nije jasno sta se desilo. Ono sto je Verstappen uradio je totalno protiv zdravog razuma, sve i da ga je htio pustiti, ne pusta se onako.

    Ne komentiram druge incidente jer su vec "standardni". Imam samo problem sa sudarom i nacinom na koji je doslo do njega.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na prosloj Max dobio kaznu 5 mjesta na startu zbog zutih zastava na treningu (jedan lik mahao kad nije trebao), na ovoj na treningu Hamo zute zastave (stvarne) pa stopanje lika iza i nigdje kazne.
    Pa u utrci udario Ocon-a, udario Max-a, pa kasnije izgurao Max-a, ni jedna kazna.
    Kod prvog SC-a Bottas ko puz stopa Max-a a Hamo vozi gotovo trkaci tempo do boksa, nista kazna.

    Sest incidenata i nula kazni, kako ?
    Obojica su skroz nesimpaticni ali nekonzistentnost kaznjavanja je ocita.

    Morali su uci u zadnju u bodovnom egalu...
     
    suppa_FMB and aNaToMiC ! like this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To stoji, kazne nisu konzistentne. I ono za sto je Lando dobio kaznu a Verstappen nije, isto skroz neposteno.

    Ali izolirajuci samo ovaj incident sa "propustanjem", mislim da je gori nego bilo sta dosad. Gori nego sudar u Silverstone-u.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Nema ba ljudi kočenja u slipstreamu, zato je i popušio kaznu. Uglavnom dobro je prošao.
     
    Stevie_Ray likes this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Utrkuju se, nema zastava ničeg, ovaj usporava, Hamilton ima sav prostor ovog svijeta onog momenta kada je ovaj gas pustio, Hamilton usporava?
    Još barem pet sec vozi iza njega i onda verstapen vjerovatno isfrustriran sa svim sranjima opali kočnicu. U najmanju ruku Hamilton isto kriv.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja u 20 godina nisam vidio da neko u utrci vozi kao da je SC ispred.
    Verstapen ide agresivnije imao manje izgubiti, ne može se zbog toga drugačije gledati na incidente.
    Čim sam čuo da je luici jedan od sudija sve mi je jasno bilo.
    Svaka utrka druge sudije. Treba studije odrediti za cijelu sezonu, iskusne ljude, ne mora biti bivši vozač, zapravo, bolje bi bilo da nije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hamilton NIJE imao sav prostor svijeta jer je Verstappen osim sto je vozio jako sporo na mjestu gdje se to ne radi, sverao lijevo-desno. Hamilton nije imao pojma sta se desava.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma



    Pogledaj prvih pet sec, nije imao prostora prozujati pored čim je ovaj gas pustio i to na pravcu?
    Pa kako ga onda uspije proći na stazi kada se utrkuju?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislis da ga nije htio preteci? Nije znao sta se desava, kladim se da je mislio da Verstappen ima neki kvar, pa bi ga prosao svakako, cemu zurba.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam jel to sarkazam ili ozbiljno.
    Eto ako gledaš formulu 20 godina jel ikad iko usporio kafa nekom vrisne motor?
    Znao je savršeno šta se događa, čekao drs liniju jer bi ga ovaj opet prošao, čak je na kraju i sam priznao.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da, Hamilton je riskirao polomljeno prednje krilce, puknuće gume...
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto je problem sto je Hamilton cekao da ga pretekne? Ne razumijem sta je tu pogresno (i ne, nije mogao znati da ga Verstappen "pusta" da prodje). Ne bi se sudarili da Verstappen nije isao lijevo-desno.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije pogrešno, mada bi trebalo biti, tu su opet pravila koja ne pokrivaju pola toga.
    Problem je kazna, obojica su srala podjednako. Ver je počeo krivudati i stisnuo kočnicu, ovaj iza se pravio blentav.
    Svejedno RB je išao na kocku kada su stavili žute gume, bez SC novog izgubio bi svakako poziciju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sasvim dovoljno vremena je imao da ga zmireci obidje ali on se svjesno natezao oko DRS linije.
    Da je Max imao DNF zbog tog udarca tek onda bi bila ludnica.

    90% F1 problema je bezmudna i nesposobna FIA.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovo me malo podsjeca na udes Verstappena i Ricciarda u Baku. Isto Verstappen bio 100% kriv. Red Bull okrivio Ricciarda, kao rezultat Ric napustio RB.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ni slično, to je bilo utrkivanje na 330kmh obojica na limitu, nema veze sa ovim.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Podsjeca samo u smislu da je Verstappen 100% kriv. Naravno da nije isto jer ovo je prije pravca a ono na kraju.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Cinjenica da Max nije bio ni blizu najbrzeg postavljenog kruga na meksim gumama govori da nije imao sanse osim neki BS da se desi.
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma merc prebrz, ovo Max na misice izvlaci

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk