All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moj ovaj čikica iz Španije evo miriše godinu i po. Možda kod nas uvaljuju kineze? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa jeste li upratili da čovjek ima 10k i to na kredit. Kakva crna premium auta stara 15god. Tu se uzima nešto do 8k i da dvije milje ostanu za troškove.
     
    Neraa and Vedo like this.
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam 2 metra i super stanem u octaviu (sto je velicina golfa), puuno vise prostora nego u prijasnjoj vectri, auta su porasla pa su se i klase izmjesale. Uglavnom iznad glave imam bar 5cm kad skroz spustim sjediste, a i za noge ima prostora puno. Jedino sto je terenac puno udobniji zbog polozaja sjedenja, ali kosta puno :). Neka pogleda suzuki vitaru, neki dan sam se vozio i super udoban, doduse ovaj bio 2018. godiste.

    EDIT: Ovo dobro izgleda https://www.olx.ba/artikal/45756639/suzuki-vitara/
     
    Last edited: Dec 5, 2021
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma



    Za one koji ne razumiju njemacki ukratko, u BMW-u zbog kratkog spoja grijajuce steke i osiguraca od 5A htjeli covjeku uzet 3,5k eura za zamjenu elektronike ABS-a. A uzeli vec 900 eura za dijagnostiku... Sreca pa ima normalnih majstora.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja se puno udobnije smjestim u oktaviju nego golfa 7 iako su ista baza, u njemu mi katastrofa pozicija sjedenja.

    @Reventon star bmw je uvijek muka sa ganjanjem kvara elektronike.
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Trenirao je nekad kosarku, valjda hoce od toga sta znam, uglavnom zali mi se vozio jucer passata i astru bole ga koljena od toga, volio bi da je nesto visocije, to mu kaze odgovara vise :D

    Hvala svima na savjetima prenio sam mu pa valjda to olaksa izbor pri trazenju idealnog bibija :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 5, 2021
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mi na poslu imamo Amaroke, udobiniji golf 2 od njih. Koja kanta, kao da se na traktoru vozis. Imamo i Dustere, Mitsubishi L2000, Navare koji su izmislili udobnost.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znam da je nekad davno bilo price, gdje kupiti kvalitetne metlice brisaca?
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bosch mogu proć. OEM osjetno bolje. Bosch u svakoj prodavnici autodjelova. OEM u ovlastenom servisu.

    To ti je kao i sa gumama. Koliko para toliko muzike.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dmr likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakva je situacija sa continentalom? Uzeo Bosch prošle godine, već se čuju što me nervira. Super su dok nisu počeli tandrkat. Malo brate godinu dana s obzirom da mi je auto u garaži pa ih nije pržilo sunce.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni na A3 i A4 bili Bosch brisaci zivi se nisu culi, dok su na Mercedesu W169 A klasi lupali samo sto su stavljeni novi.
     
    Haker likes this.
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    probaj dobro ocistit staklo a i brisace
    pa mozes premazat onim sredstvima kao sto su rain x itd :D
    bice dosta bolja situacija
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma očistim, ali skontao sam da nema to veze, kad odu gotovo je, samo eto ovi su baš kratko bili a 63km
    Mada još uvijek ne razmazuju, tako da nisu mrtvi, samo počeli klepetat. A to rain X i čuda vala nemam živce za to :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Najbolja opcija je kupiti sa neta onaj sjekac gumice na brisacu,pa samo sasjeci ispucali dio gume.

    Ja cu ovo sada vidjeti na netu da nadjem,jer i kod mene su gumice ispucale

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    Preko zime ja pokvarim brisace ugl zato sto ostanu brisaci na auto, staklo smrzlo par puta i eto linija zato imam jedan set preko zime, a kupuejm oem
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koristio sam ja rain x. I to je čuna jedna samo takva. Odlicno to izgleda na reklami ali u praksi je loše. Dobar je na jakom pljusku i fino voda leti sa šajbe i super. Ali noću kad je hladno i pada sitna kisa je katastrofa. Ostaje magla iza brisaca i vidljivost je losija nego kad ga nema. Čista šajba bez ikakvih preparata je najbolja. Prestao sam koristiti sampone s voskom radi toga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A pogledaj koji review na netu o tom sjekacu prije nego sto bacis pare. Kupi si metlice i uzivaj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Chuna i to znaci
    Ma i ja sam to vidio na reklami,nisam detaljno istrazivao,jer nisam kupovao do sada

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ja imam dvoje. Al i ljeti su problem instekti. Ako ih odmah brises prezive brisaci al ako pustis da se malo nakupi pa onda brises oni malo stariji zapeknu na suncu i ostete gumicu i opet linije. Ja bas u Maju kupio OEM brisace stoju ih platio. Stvarno nikad bolje nisam probao al sjeba ih preko ljeta. Sad sam
    na zimskom bosch setu. Bas se osjeti razlika. OEM su premazani grafitom. Zivi se ne cuju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro