Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Obavezno :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma



    Zavisi od modela, od 50 do 70 za PS4 generaciju, sumnjam da je PS5 bolji.

    Ne znam, kako ko koristi valjda. Ja upalim, odigram i gasim. Ko svako malo pali gasi valjda je dobra opcija.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je samo ako skida nesto sto se isto moze blokirat. Ako koristis da samo aplikaciju suspendujes onda trosi do 5W...
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    U pravu si, meni ostao u glavi ovaj DF video, nisam ni uptatio da su testirali dok skida igru.
    Evo i vent ne radi kada ugasim USB, super, to me je najviše nerviralo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moci cu znaci na 1080@30p, not good enough. Jedino ako framepacing bude dobar al nema sanse.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Preveliki 4K zahtjevi za igru iz 2018te, nadam se da port nije rasulo kao Horizon PC po izlasku.
     
    Last edited: Dec 9, 2021
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    PS+ je 50% off na PSN store za nove korisnike ali i one kojima je PS+ istekao.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zapravo ovo je malo pretjerano sto se tice specsa na papiru, PS5 koji je graficki jak kao 1080 GTX vrti ovo na 4k/60.
    Tako da bi trebalo da bilo ko sa istom kartom ili ekvivalent bi trebao da moze na 4k/60 u originalnoj PS kvaliteti, osim ako nije neki port fuckup , sumnjam da bi Santa Monica Studios i Sony to dozvolili.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne radi ovo bi Santa Monica ni Sony, dali su trećem studiju da porta.
    A to da tako PC pokreće onda bi ljudi igrači još sa kartama starim 10 godina.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa nisu prodali igricu njima, to znaci da ipak ko god radi posao portanja mora da zadovolji standarde (zahtjeve) poslodavca, u ovom slucaju Sony i SMS koji ipak nisu hebeni CD Projekt Red.
    Mislim da ce to mnogo bolje ici na PC-u nego sto ljudi pretpostavljaju.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nece, a i zasto poredis GTX1080 i PS5?

    Pa Sony ne zeli da igre idu bolje na PC, zasto bi? To je vise kao opcija onima koji ipak zele te igre a nisu im dovoljan razlog za kupovinu konzole. Ja sve i da kupim PS, znam da bi se to svelo na 4-5 igara i to je to. Pa necu kupit konzolu radi toga. Cool je sto ove igre ikako izlaze za PC.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    The Matrix Awakens Unreal Engine 5 playable tech demo se moze skinuti sa stora-a. Zaista izgleda impresivno.

    Ne znam hoce li ovo na kraju ipak biti igrica ili ne ili su ovaj demo napravili samo kao demonstraciju UE5, ali stvarno extra izgleda.
     
    Last edited: Dec 10, 2021
    Aldiin and EL NINO CFC like this.
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sa checkerboard rendering-om, kvaliteta ni blizu 'native 4K'.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Native 4k je precijenjem, taj checkerboard koji Sony ima je odlicna stvar.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Tako je, God od War na ps5 izgleda perfektno oštro, nema šanse skontat da nije native 4K


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa zar nije native 4k na ps5?
    Nisam nikad probao ni jedno ni drugo, ali ove analize da DF su glupost, paiziraju i zumiraju pa uspoređuju, mislim da tako niko ne igra igre.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije native jer je to PS4 Pro verzija (nema skoro nijedne igre koju PS4 Pro gura native 4k, na prste se moze izbrojat) koja je samo "otkljucana" na 60fps. Al fakat nije ni vazno, checkerboard ili ne, 1800p ili 2160p, sitne su razlike.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad igraš sa 3m+ ne vidi se, iz bliza su checkerboard artifakti baš vidljivi. Uzeo sam platinu na PS4 Pro kad je izašla igra i nije bilo lijepo igrati iz blizine.