Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Sta bi? Morao sam ici :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kukanke i plakanje, tražio da vrate pozicije ovaj mu hladno rekao da je ovo samo utrkivanje

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hamilton je veliki šampion i tako se nosio, bila je lavovska borba ali došla je ipak nova generacija.
    Mercedes je ciganska ekipa.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vidjecemo na godinu kako ce bit. Russel je veliki talenat samo ne znam koliko ce mu trebati da se adaptira. Prosle godine je pokazao da moze da ujeda u pravom bolidu al i bolidi se mjenjaju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Zar nije trebao red flag i ovdje kao proslu? Steta sto se na ovakav nacin odlucilo o sampionu. Steta za sampiona jer ce mu ovo ostati crna mrlja da ovako dođe do titule.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    F1 = mafija :)
    Ne znam kako da opisem ovo sto su uradili, tacno su rekli = Verstapen, titula je tvoja. Fuj, tacno razocaran u F1.

    44 je bolji u svakom segmentu. Prvo gospodin, sportista i pravi prvak. Verstapen dokazano bio i ostao Supcina.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema tu nikakve mrlje. I Hamo je mogao otici po nove gume a nije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mrlja na F1 za sva vremena. raditi ove stvari i direktno odlucivati prvaka F1. Bas bas bas u stilu Vice iz NFSBIH :)
     
  9. dag_sa

    dag_sa Novi član

    I tako bitka za zadnje mjesto odluci sampiona :D ovo su neki vanzemaljski reziseri dobro skontali :p That's life!
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Navijao sam za Hondu, ali prilično težak način na koji je Hamilton izgubio ono što bi bila vrlo zaslužena titula. Način na koji je danas sa starim gumama držao Maxa na iznad 10 sekundi je bio majstorski.

    Sve u svemu, Max je u sezoni imao više pobjeda, i nekoliko nesretnih okolnosti (puknuće gume u Azerbejdžanu mi prvo pada na pamet) pa je titula zaslužena.

    Hamilton je kraj sezone vozio perfektno, i vidjela se frustracija u Maxu i nekoliko poteza koje je radio prema Hamiltonu bili su baš upitni i nisu mi se svidjeli. I danas je opet išao u kost gdje se baca u krivinu i samo što ga održi na stazi je kontakt s Lewisom.

    Također, nisam siguran da bi Max bio ovako elegantant "gubitnik" kao Lewis ;)
     
    Stevie_Ray and dag_sa like this.
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma titule se broje, pricat ce se o ovome dan dva i to je to.

    Hamo je tako osvojio kad je prije desetak godina u zadnjoj krivini zeznuo Massu :D

    Trka je išla glat prema laganoj pobjedi Mercedesa ali....

    Meni je cool što su konacno skinuli Hamu, dosadno bilo prošlih 6-7 godina.

    Ovo danas vrh

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bio bi red flag da je pukla barijera, ovdje je trebalo samo skloniti bolid.
    Baku, Silverstone, Mađarska tri utrke zbok kojih smo gledali ovo finale, inače bi davno bilo gotovo.

    Ovdje je jedina "drama" bila jer nisu odmah pustili zaostale bolide da prestignu SC što se podrazumijeva, šta je gospodin masi čekao i zašto je izbačena poruka da zaostali bolidi neće preticati SC je pitanje. Kada su skontali grešku jer definitivno je ispalo da štele mercedesu, puste bolide samo između maxa i Hamiltona.
    Kako god se okrene sada merc protestuje, iskreno mislim da je ovo gotova priča.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. DSA

    DSA Aktivista

    Ma cak i ona dva kretena sa Sportkluba koji su veci navijaci Maxa od tebe tvrde da je morao ovdje red flag. Nek brate stave obojica crvene start novi i nek se potrkaju, ko uzme zasluzeno je prvak i cao
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam navijač Kimija, od ove dvojice navijao sam za RB pa za Maxa jer nisam vidio da neko bolje vozi pod ovakvim pritiskom otkako gledam F1.
    Postoje situacije kada ide red flag, ovo nije bila. A oni sa sport kluba stvarno jesu kreteni i nisu relevantni u bilo čemu, jednostavno ne znam gdje su one mulce našli.
    Masi je prije utrke rekao timovima ako se baš u zavoju gdje je latifi izletio neko slupa (Kimi se već na treningu slupao pa je postavljeno pitanje) da neće biti crvene zastave.
    Treba samo dobro pratiti, ko prati cijeli vikend može se lako dosta toga razumjeti, većina ljudi samo površno pogleda ako i pogleda

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. DSA

    DSA Aktivista

    Ja ostajem i dalje pri stavu da je ovo mrlja na titulu. Isto kao sto bi bila mrlja da je i Ham uzeo radi onog na pocetku. U svakom slucaju sezona ce se vise pamtiti po Masiji nego Maxu, u to sam uvjeren
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čuj Sena/prost, šumaher/hill su gore situacije, na kraju se samo titule pamte.
    Kako god nije Max ni masi izazvao SC, da su iste sekunde propustili bolide sada se ne bi ništa spominjalo.

    Masi je pod ogromnim pritiskom, ovdje se mora promijeniti način na koji direkcija utrke radi i operiše. Staviti sve ovo na ramena jednog čovjeka da odlučuje o ovakvim stvarima je velik teret.
    Isto tako cijela sezona je bila takva da su bile situacije koje nisu još viđene.
    Po meni je sve ok, filmski je kraj bio, najveći dobitnik je F1. Gledali su ljudi koji nikad u životu nisu

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. DSA

    DSA Aktivista

    Sa aspekta gledanja ok ali sa aspekta fer i korektnog F1 je najveci gubitnik.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Usput da je merc boxao na vsc barem opet bi ga uzeo na stazi. Lako je sada reći ali bili su toliko brži da su se mogli boriti na stazi lako, mislim da su previše čuvali poziciju na stazi.

    Isto mislim da je RB pogriješio kada su onako mršavo krilo stavili jer su zbog toga sigurno onako sporiji u utrci bili, ali opet to im se vratilo jer im je pomoglo da mogu preteći.

    Nekad jednostavno Nafaka odigra svoje

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Veća podrška direktoru utrke, jasnija pravila, stalne studije na svakoj utrci i dosta još toga.
    Sve bi to trebalo promijeniti, nisu ovdje vozači ili timovi krivi za bilo šta

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk