Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  2. selvin

    selvin Moderator

    Otprilike, ali ne bas taj, i7 je dovoljan, ali sa rtx 4000 + 32GB RAM 3 komada i sa rtx 3000 + 64GB RAM 5 komada. Nasli smo neku opciju preko avtere pa vidjecemo. Niko ne garantuje isporuke.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    mi smo isto uzimali preko avtere relativno brzo se isporucilo
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Last edited: May 16, 2021
    NeTRa1der, kolinsb and EL NINO CFC like this.
  5. lilFishy

    lilFishy Novi član

    Narode, pozdrav
    treba mi laptop za pisanje clanaka, kodiranje, gledanje filmova i slicno. Za igre imam vec PC.
    Budzet je do nekih 450 KM, polovan naravno.
    Jedini zahtjevi su da nije veci od 15.6" i da ima SSD jer dobijam napade anksioznosti od win 10 na HDD-u :)
    Sta bi ste preporucili?
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Nesto tipa thinkpad T450 ako hoces do 15.6" za te pare. On je 14.1" mislim. A ako hoćeš baš 15.6 onda T5xx. Dosta ih ima kod ovih radnjih sa polovnim računarima, pogotovo T4xx.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    kolegica tuče sims 4, neki nov laptop bi uzela da može igrati to, i bezveze surfanja, i obične upotrebe kućne.

    pa eto ako ste ugledali neku akciju ili finu priliku, prosljedite :D
     
  8. senad_986

    senad_986 Komšija

  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam, mi jos nismo imali probleme sa baterijama, evo kod mene spare moj laptop je 745 G5, baterija i danas kao prvi dan...
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Last edited: Sep 4, 2021
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Da nema neko od raje polovan laptop do 300km, cisto office upotreba ili ako moze preporuka STA da gledam po piku, skroz sam ispao iz fazona.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  12. bojler

    bojler Aktivista

    Poštovanje, ni sam ne znam u koju kategoriju da svrstam ovo pitanje. Naime, zanima me gdje ima kupiti ove gumice što dođu na ćoškovima ventilatora, npr noctua mi je to tvornički dala, evo pogledajte na slici, zabilježio sam na što mislim:


    [​IMG]
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    bojler likes this.
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uzmi komade bilo kakve gume izrezi lijepo i poturi :)
     
    bojler likes this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Idealno bi bilo da je na bazi silikona al moze i guma.
     
    bojler likes this.
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma moze recimo od unutrasnje gume od bicikla ili razni podmetaci gumeni/silikonski za stolove i slicno.
     
    kolinsb and bojler like this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Danas sam naletio na nevjerovatno ocuvan Lenovo Thinkpad T61,koji sam pazario .Na slikama nije izgledao kao da je mint,ali uzivo kada sam vidio...pojma nemam ni je li ovo koristeno uopste,jer je sve kao da je sada iz celofana izvadjeno a laptop je star preko 10 godina,barem kada je predstavljen.Jedno na prednjem poklopcu ima neke parnice,ostalo nigdje ni packe.
    Sve je potpuno funkcionalno i radi,osim baterije,koja je mrtva skroz,sto je i razumljivo,obzirom na starost.Internet i YT fura u FHDu...iako je procesor dvojezgreni T7300 @2 GHz i ima samo 2 GB DDR2 rama (ovo cu nadograditi sa jos 2 GB)
    Evo par slika laptopa

    P.S. Ako neko od vas ima plocicu Rama,barem 2 GB u jednom keksu,neka pise u poruku.
    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG]
     
    iPlay and DSA like this.
  18. selvin

    selvin Moderator

    Evo mene opet za laptope. Ovaj put za mene, ne za firmu. Trazim nesto sa minimum 16GB RAM i 512GB NVMe diskom. CPU na ovakvim laptopima je vecinom sasvim solidan, tako da mi nije toliko bitan (Ryzen 5, i5 i jace). Bitno mi je da tastatura nema numericki dio. Ono sto ne znam jos, je li idem na 15.6 ili 14" display. Ponuda 15.6" laptopa sa dobrim layoutom tastature je vrlo slaba. Prvenstveno ce se koristiti za development.

    https://www.ekupi.ba/bs/DOSTAVA01/L...SSD,-Windows-10-Home/p/EK000413842#tabDetails
    https://shop.imel.ba/artikal/laptop-asus-vivobook-14-flip-14-tm420ia-wb721r/
    x360/flip nije pod moranje ali je fin feature, jer ga imam na poslovnom laptopu. Slucajno je ovdje na ovim laptopima jer se poklopile ostale specs sa lijepom tastaturom.

    Ima i ova opcija:
    https://procomp.ba/gaming-laptopi/4...15-g513ih-hn026156-full-hd-ryzen-7-4800h.html
    On mi je malo tezi, ali ima bolji cpu, veci disk, fin layout na tastaturi.

    Ako ima jos kakvih opcija, dobrih akcija i slicno, javite. Moze i vani, mozda uspijem koga nagovorit da mi donese iz DE :)
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ja sam gledao ovaj Asus, ali nisam htio bez numerickog dijela, a pogotovo sto nije imao kameru ugradjenu koja mi je potrebna bila, pa sam uzeo TUF varijantu.

    Isti ovaj CPU, bas sam zadovoljan sa laptopom evo vise od godinu dana.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ma nisam vjerovao da je ovako teško naći laptop 15.6 bez numeričkog dijela. A ti eto opet hoćeš numerički dio pa ti nije problem :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.