All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Mujka

    Mujka Komšija

    fadil na aparatima 2 seta brisaca se koriste :p
    ma ako su tako dobri kupi nove i top
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    Kupis nove pred zimu, od leda zime stradaju i jebes se citavo ljeto sa linijama koje ostaju, iz tog razloga dvoje...
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da cu kupiti ali kad prodje zima. Ne daje mi se bas stoja za do marta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  5. xman

    xman Komšija

    Nakon 2 rezervoara sa Petrola i potrosnjom od 6l. Evo drugi sa Gazproma 5.4l
    Ista dionica,isti stil voznje.
    Znam da 101 faktor uticu na potrosnju,ali mislim da razlika u prosjecnoj potrosnji nije zanemariva?
     
    Reznor, suppa_FMB and dams82 like this.
  6. Almir

    Almir Komšija

    Ljudi kako su se pokazali ovi 1.o tsi motori 95ks i 70kw, odlučio sam da kupim pola, novi polo model 22 kao i prethodni 21-20 je sa tim motorom. Ali obzirom da je model 22 skoro 38-40 hiljada nema smisla :) odlučio sam da idem na 1-2g staro tj aktuelni modele sa cijenom dosta manjom 21-24 hiljade zavisno od primjera,stanja i da to bude još u fabričkoj garanciji 2-3g i da ne čekam novog baš zbog cijene jel mislim da ne vrijedi.pogledao sam par kupljenih kod nas to je ajmo reć relativno novo auto sa nevidljivim tragovima korištenja.

    Jedino eto taj motor kako se pokazao , to je nasljednik 1.2 tsi a tu je znalo biti neki gluposti, dizel mi ne treba ovo je čisto za zujanje po gradu.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nelose vuce taj 1,0tsi u fabiji. Prosjecna potrosnja zadnjih 4000km 5,5litara


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa to je i puno obzirom na kubikazu. 1.5tsi je dosta bolji motor.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    ova je sluzbena i bas se cepi, neki dan sam ja vozio i 4,8 :). Uglavnom trosi ko moja skoda 1,9tdi, zavisno kako vozis.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Te kosilice sa tri klipa ce uglavnom biti za otpada na 120k kilometara.
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    o čemu pričaš kod mene skoro 10g škodin 1.2 fabija prodao neki dan sa 165000km ni jedan jedini problem, jedino akumulator od prošle godine je počeo da zeza jel radim kratke dionice 4-6km po gradu i nema kad da napuni i mislim da je radi toga i otišao.

    znači škodin 1.2 mpi sa tri klipa, nakon skoro 10g vrijeme je za novu vozilicu, a samo da napomenem tad kad sam ja uzimao novu fabiju ti motori su tek startali, šta sam se sve naslušao.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ta dva motora nemaju veze jedan sa drugim, tvoj 1.2 atmosferac, a ovaj 1.0 turbo. Osim sto je taj mpi trosio 10l gradske voznje. A na vrijeme si ga se rijesio, novog vlasnika na 200k ceka generalka.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Realno VW sa benzin motorima treba obići... Prije bih uzeo koreanca benzinca nego vw...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To svakako, nemas nijedan benzin motor da mozes reci da je pouzdan kao 1.9 dizel. Jedino eto taj 1.5 tsi navodno i valja necemu.
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    Realno sve zavisi kako gledate na te opravke audi 3.0 na na 200do 250km motor van lanci i sve ostalo do 300 i dizne i da ne spominjem mjenjac itd a sve to kosta lijepih para...


    Generalno sva auta se otarasim prije 200hilj pa ne razmisljam o tim skupim izdacima...
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kada kupiš auto sa malom kilometražom ili novo daleko je tih 200k
    Kod nas se smatra pouzdano što može pola miliona preći bez marke ulaganja.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ma nije to baš tako... Imaš auta koja ne mogu 50 hiljada preći bez kvara na motoru. Dosta fabričkih grešaka, najčešće na lancu razvoda...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma


    Uh koji detalji. Možda precjenjen F1 dizajner, ali cestovni auti su mu perverzija
     
  19. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ovo samo mogu potvrditi. Vozio Ibiza-u 1.9 SDI 14 godina, redovno mijenjao ulje i filtere, auto nikada nije zakazalo, niti stalo zbog motora.

    Prodao, kupio Golf 6 1,6 TDI 2012 godište na 110000 km nakon godinu dana kod mene prvi kvar, dizna (900KM), nakon godinu i pol drugi kvar, dizna (900 KM), nakon evo sada skoro 2 godine treći kvar, hladnjak povratnih gasova sa regulatorom (tako se zove, nije DPF ili EGR) (900 KM).
    Kaže meni čovjek koji je zaradio penziju u ovlaštenom servisu VW-a a koji je otišao nakon izlaska Golf 7 "Dizne su ti najveća mana Golf 6". Ali tvrdi isto tako da 2.0 motor iste generacije nema taj problem, pa da se zapitaš ko koga tu pravi budalom. Moj lični zaključak je da je VW namjerno ubacio takve greške u ta auta da bi se prodali nakon 5-7 godina vožnje kada se počnu pojavljivati ovakvi kvarovi. A da ne govorim o začepljenju DPF filtera i kvarove na EGR ventilu čija popravka košta i do 5000 KM.

    Ja sam se razočarao kada sam saznao da više ne proizvode obične dizel motore, VW SDI je tenk od motora šta su ovi danas.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Auta se danas prave od dijelova 100 razlicitih dobavljaca sa upitnim kontrolama kvalitete, dugogodisnji dobavljaci se mijenjaju novim zbog par centi nize cijene dijela, ta „optimizacija“ ide do besvijesti i onda dobijes sranja.
    Jos dodas na to ekoloske norme, za dizela pogotovo, i nema vise auta da vozis 400k bez ozbiljnijeg zahvata.