Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam kakav je ps5 gamepad ali ovaj sa PS3 i PS4 je obično smeće u odnosu xboxovog i to ja koristio još onaj sa Xbox 360.

    @NAILS koliko si platio ps5?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ih pa ti si jos dobar. ja haj sto se lose nisanim, nego nikako ni one kontrole da upamtim.
     
    NAILS likes this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    1400KM disk verzija, dva gamepada i jedna igra. Nasao prije toga 1350KM bez igara i gamepada ali tako se skoro svuda cijene krecu. Ovo sam uzeo u Zenici. Ovo sto je bilo jeftinije nije bilo na stanju.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    @NAILS gdje si kod nas u Ze uzeo?
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Fazon kod konzola je sto naletis na likove poput sebe. Gledaj na pocetku klipa mene i ovog snajperiste sto smo se isfulali kao da prvi put igramo video igre. I dalje imam taj problem da u trenutku ne znam koje dugme cemu sluzi. Ali je sve to muscle memory. Jedino se treba oteti dojmu da se igra agresivno kao sa MK pa uletim u guzvu i pucam onda po oblacima.



    Stavi osam aimassist na 0 i puno je prirodnije igrati.
    Patton2410
    DOTShop u tržnom pored pokretne trake desno na prizemlju gdje je bio TehnoMax.

    https://www.olx.ba/artikal/45970936/sony-playstation-5-825gb-ssd-8k-1-igra-2-joysticka-ps5/

    Ima li nacina uploadovati negdje sliku ili 4K video ?
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    @NAILS kupi XIM adapter i igraj sa mišem i tastaturom ako se ne mogneš navići na kontroler.
     
    NAILS likes this.
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Kao sto Neo kaže kupi npr. xim apex i riješio si problem ili možda Titan two, jer je noviji i podržava ps5 nativno.
     
    NAILS likes this.
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To se ne moze spojit mis i tastatura pa bas mora taj adapter?

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Lik igra par sati BF5 i vec ima partije u pozitivnom KD. Ja bi rekao da se vec poceo navikavati i da ce to biti sve bolje i bolje. Igrao sam protiv ljudi sa stotinama sati odigrano, i koji su 200-300 rangovi, i u 5-6 partija na istom serveru protiv istih ne budu ni blizu pozitivnom KD. Tako da je njegovo napredak sasvim dobar.
     
    Last edited: Dec 27, 2021
    NAILS likes this.
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Može se spojiti ali ne radi nativno kao na Xbox-u, pa ovi adapteri emuliraju kontroler.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Patton2410
    Ima li nacina da se crouch prebaci na "hold" umjesto "toggle" ? Cesto mi osttane da cuci nakon slajdanja. Ne mislim na prebacivanje alternativnih komandi vec samo da ne bude toggle. ili da prebacim slide na duble X ili nesto slicno samo da nije crouch.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nema opcija nebi rekao za hold umjesto toggle za crouch.

    Ja sam stavio da moras dva puta kliknuti da slide. U mene je npr crouch i slide na R3, i onda samo dva puta kliknem desnu pecurku kad hocu slide. Nemam nekih problema sa tim. Desi se, ali uglavnom kad spamam R3, pa ne primi komandu dobro.

    Jedan tip za tebe. U opcijama, pa pod video, stavi 'ADS field of view' na ON. Ovo ce ti pomoci da sa automatskim puskama imas manje recoil. Testiraj sa on, i off i vidjet ces i sam razliku. Kad koristis snajpere ili DMRove mozes ugasiti, jer nema koristi, a imat ces veci zoom, bit ce ti mete vece/blize.
     
    Last edited: Dec 29, 2021
    NAILS likes this.
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nice[​IMG]

     
    Last edited: Dec 29, 2021
    NAILS and Pelikan like this.
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Odlicno
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    I meni je duble click krug za slide ali nekada brzo klikam ili knliknem jednom i onda cucim a ne skontam odmah pa me uspori. Znam za ADS FOV i na pc-u ga ima ali mi se ne svidja. Recoil jeste manji ali je dalaj meta jer ja koristim FOV 90 (74 vertikalni) i bilo bi mi sitno. Ali trenutno igram sa M1 i 3x pa se nisam jos zabavio sa close quarters igrom. Poprilicno sam jos los kod brzog aima u frci dok sada opusteno ganjam snajpere po brdima sa M1 pa dok se naviknem. Mozda i aktiviram pa cu uporediti.

    Jesi li igrao Vigor onu free 2 play Br ili sta je vec, igru ?
     
    Patton2410 likes this.
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I meni je tesko vidjeti ljude sa ADSFOV, pa se moram prigurat skroz uz TV. Hahaha Ali isplati se. Za hip fire to ADS, najbolji savjet sto ti mou dati je da se naucis da ti crosshair uvijek bude u visini prsa protivnika, i da ti crosshair bude neka dobro vidljiva boja da mozes tackicu lakse pratiti, da se ne izgubi u pozadini.

    Vigor sam igrao na PS4 pro kad je izasla. To ti je Tarkov za konzole, ili ti Tarkov za sirotinju sto se ja i raja zezamo haha. Isti gamrplay ima. Udjes lootas, ubijas se sa drugim igracima krades im stvari i onda extract sa tim svim. Jedina razlika je sto nema botova. Ima dosta mapi, tako da je variety po tom pitanju dobar. Zabavna sa rajom, solo nisam igrao.

    Prestao igrati davno, jer je igra kad je izasa imala game breaking glitch. Znalo se desiti, kad krenes load u partiju da igra freeze. Igra sto freeze nije bio zbog cega sam prestao, desi se. Problem je bio sto ira svaki put kad freeze, isto tako freeze i konzolu, da bi onda konzolu hard reset crashala. Samo bi se ekran zacrnio, konzola se sama pocne gasiti, i ti jedno minutu nista ne mozes uraditi. Da bi nakon minut uspjeo opet upaliti konzolu gdje e posalje da moras rebuild database svaki put.

    Izbrisem jer nisam htjeo da mi PS4 pro crkne. Popravili su to, plus su dodali i 60fps za PS5 ako se ne varam. Mada ja traume kakve sam svaki put prezivio nakon sto sve zamrzne neda mi se vise igrati.
     
    NAILS likes this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo prebacih KD u pozitivu

    [​IMG]
    Headshots 151

    :D

    Još se igram sa postavkama pa stalno mijenjam brzinu nisana i ako znam da ne treba raditi ali nekada mi odgovara brzo a nekada se ne mogu sastaviti sa kontrolerom. Danas sam ponovo upalio aim assist jer vidim da snjaperisti ne fulaju ali NIKAD! Jer im aim a. prati metu. Pa probam malo i tako.

    Treba pauzirati da se slegne. Mislim da me sada najvise koci M1 koja uopste nije toliko dobra puska. Bila je kada je tek izasla ali sada me ljudi pojedose sa snajperima i ZH. Ali ja to nista nemam otkljucano. Ne znam ima li neki bundle jeftino kupiti da ne levelujem sve od nule? Inace igram agresivno on the objective i ak oje m1. Ne mogu ja sjediti na kamenu cijelu partiju samo da mi je nesto bolje.

    Sa Vigor neka si mi rekao, ide uninstall da je zlatna. Ne kontam kako na konzoli prodje takav bug kada znam da su toliko rigorozni, da su se obicni update-i nekada u doba PS3 placali $100K radi testiranja.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dobar, samo naprijed! 1K/D nakon heftu igranja na konzoli je fin napredak. Kazem ti naletao sam na kamaru ljudi sa cak i oreko 1000 sati, i ne mogu prismrditi 1kd.

    Kad kazes M1, mislis na M1Garand ili na M1A1 Carbine? Garand je i dalje prilicno solidna. M1A1, moras se satrat da ubijes nekog. Mislim nije sranje, ali previse truda.

    Najbolja puska u igri ti je assault Sturmgewehr 1-5, i savrsena za close/medium borbe. Imas je od pocetka. Ribeyrolles isto veoma dobar., ili za samo blizu M1907. Ja za medium, long range koristim uglavnom ZH, Turner SMLE, Gewehr 43. Za medika koristim Grease Gun sa hip fire setup ako su mape kao Metro, Al marj, Devastation, Rotterdam. OP puska je Type 2 a, nju licno nikad ne koristim. Radije uzmem ZK 383 sa brzim fire rate. Od LMG BAR, FG42, Lewis, Chaucat (za blizu, meci ko lopatom da udaras), KE7. MMG, snajpere i one shot snajpere ne krositim. Sa recon, pored ZH, volim korositi i Trench Carbine i P08

    Vigor, ne znam kako im Sony nije skinuo igru sa storea koliko je taj bug bio zajeban. Kamara ljudi je prestale igrat bas radi toga. Kasno su popravili. Trebalo im najmanje par mjeseci.
     
    Last edited: Dec 30, 2021
    NAILS likes this.
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, M1 grand. Ok je ona ali nekada trebam 4x pogoditi osobu na daljinu a imam onaj perk gdje pravim veci dmg ali je sporiji rate of fire. Mozda je igreska sto sam se navikao na ovaj x3 a trebao sam je koristiti sa x2 ili x1 jer sa x3 fino mogu igrati..





    Ali cim mi se neko priblizi, donji sam. Spor mi je ROF i nemam nikakvu motoriku za x1 borbe. Ocito sam trebao odmah sa x1 optikom poceti. Probat cu uzeti onaj paket gdje je ZH, ona je kill sa dva metka na koju god udaljenost, ako se ne varam.

    A M1A1 je odlicna ali trebas imati jako brz prst da je iskoristiš. Mislim da to na kontroleru nije moguce kao na racunaru. Ja je volim na PCu. Pogotovo prije TTK promjene. M1907 mi je #1 na pcu ali nema sanse da je na konzoli koristim.
     
    Patton2410 likes this.