Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prvo moraš taj komp spojiti na net, pa onda preko Upgrade Assistant-a (ili Advisor-a) uraditi upgrade na Win10 i tek onda možeš napraviti čistu instalaciju. Jedno sat posla sve.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pokrenuto već. Hvala drug

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav raja. Prijatelj dobio laptop hp 470 g8 ali nikako ne uspjeva instalirati win10. Instalaciju je skinuo sa microsoft sajta i nabacio na usb. Uredno boota ali mu instalacija ne vidi intel nvme disk. Skinuo intel rst drivere na taj usb stick ali i dalje instalacija ne vidi diska. U čemu je kvaka?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Je li u biosu podeseno IDE ili AHCI .. treba da bude AHCI mada mislim da nije to uzrok cim boota.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Podešen ahci. Non raid mode

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    [​IMG][​IMG]

    [​IMG]
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mozda taj bios treba update da bi prepoznao taj disk.
    A ako ne uspije neka ipak snimi .iso sa neke druge pouzdane stranice pa neka proba opet.
    I jos nesto...ne znam da li mozda treba konvertovati disk u mbr ili gtp.
    Meni to skoro uvijek trazi prilikom instalacije.
    Moze se konvertovati nakon iso boota preko cmd-a

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Zar može pouzdanija verzija od one sa oficijelnog ms sajta? Bios online ne može jer govno nema lan karticu... Sto se tiče formata diska, imao sam taj problem, ali ga je instslacija windowsa vidjela i nakon što sam ga odabrao dobio sam poruku da format diska treba promijeniti i startuje se cmd i preko diskpart promijeni format. Ovdje instalacija windowsa nikako NE vidi diska.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja sam neki dan istu skinuo sa Microsoft sajta jer sam sklopio novu masinu i bez problema je prosla instalacija na 980 Pro NVMe.Bice na kraju uzrok problema neka glupost kao i obicno.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Imas li slucajno pri ruci neki drugi disk,ssd ili bilo sta samo da vidis da li bi proslo,pa da znas je li do diska ili nesto drugo.
    Mada ja mislim da je vjerovatno problem stariji bios i nema podrsku za taj disk.
    Moze li se bios updateovati preko cmd-a preko usba?


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nov laptop ba, kupljen bez OSa i čovjek hoće nabaciti windows. Nije on naknadno ubacivao taj intel nvme disk, nego je laptop tako došao s njim. Je li moguće da dođe laptop sa ugrađenim diskom za koji nema podršku? To mi je nevjerovatno, jer kao što vidiš, BIOS vidi disk, poslao sam par slika.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Novo znaci.
    Nije logicno jbga ali ima neka caka.
    Ja bih ipak probao sprziti drugi iso sa neke druge stranice,bez obzira sto je sa ms najsigurnije...znao sam i ja imati probleme sa instalacijom sa .iso pa skinem drugi i prodje.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pokušao je promijeniti format diska u gpt kroz windows 10 instalaciju (Alt + F11), ali disk part uopšte ne vidi diska. Vidi samo usb stick...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Moze li kako instlirati neki Linux, pa onda
    https://h30434.www3.hp.com/t5/Noteb...found-during-Win-10-installation/td-p/7983871
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uvijek mozes instalirati win na neki racunar, moze i desktop, i onda prenjeti backup winsa sa acronisom na laptop.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo skidamo intel rst drivernsa intelovog sajta. Onaj sa hp sajta nije pomogao.[​IMG]

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Vedo, zippoo and Picoooka like this.
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav ljudovi. Je li netko probao instalirati Windows 10 v21H1 na MBO sa X58 chipsetom? Ostatak konfe je 6x2GB DDR3, Xeon X5670 i Asus P6X58D-E, AMD HD7870. Boot krene, i samo stoji Windows logo. Onog hepeka što se vrti ispod logoa uopšte nema, i samo tako stoji. Stariju verziju Win10 sam uspio instalirati, i pokušao upgrade na v20h1, ali dođem na isto (nakon downloada i instalacije updatea v20h1, system napravi reboot i zaglavi na windows logou).
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni je na poslu na laptopu bio zaglavio update, rjesenje je bilo izvuci sve prikljucene usb uredjaje. Nidje veze al to sam nasao na netu, izvuko kablo od printera.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hvala. Nikakvih uređaja nije bilo priključeno, osim miša i tastature. OS sam dizao sa DVD-a. Ostavio sam ga na starijoj verziji. Ko ga šljivi.