All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    @Ragnarok valjda su tih godina imali probleme sa diznama, kasnije su to ispravili.
    Ekologija, štednja na svemu, ne može se više očekivati 500k bet problema još VW nakon dizel gejta više štedi na svemu.
    Dizeli su svoj zenit doživjeli sa 19tdi, 1.9jtd, 2.0hdi, poslje toga se ne može više očekivati ista pouzdanost.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    Obisao sam par primjera tsi mi je bucan nekao skace,kazu da je ok rad u odnosu na iste kubikaze tj 1.0 mpi koji mi radi mirnije i na prvu se osjeti da je kilavi alisve ide u prilog tsi motora.

    Slucajno sam pogledao i neke fabije sa 1.4 tdi i sad me baca u dilemu, valjda su to zadnji primjerci sad na fabije ugl forsiraju benzince..

    Sad me malo baci u dilemu, jest da nisam planirao dizel..
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Od ta tri nijedan nije sreca.
    Mada prvih 100k ne bi trebalo biti problematicno.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ces benzinca sa manjom kubikazom i da te glava ne boli onda Hyundai ili Kia atmosferac.
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    U biti i da hoću dizela fabiju ili pola novi model se ne prodaju... sve je tsi i nešto mpi kod škode....pogleda ću još taj i20 nisam gledao corsu i c3 čisto da mi duša bude mirna.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Toyota Yaris i Mazda 2 benzinci su pouzdane gradske vozilice ali pitanje je kakva je ponuda u BiH.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Da si provjerio vidio bi da su ti te Continental piezo dizne falericne, zato se samo uzima 2.0 81 ili 103 kw sa klasicnim solenoid diznama.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Taj Yaris cisto smeće, kolega uzeo platio kao golfa, ne može da se popne do Boračkog jezera sa 4 osobe, morali presjedati u drugo auto. Krs posebno lijene benzinjare. Mozda voznja po ravnom u gradu.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima i dalje dobrih dizel motora, evo recimo i dalje su top masine 2.0 TDi, HDi, JTD itd.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To je kad ljudi kupe auto u neskladu sa potrebama, MPI se onda ne bi pogotovo popeo.
    Sam prostor svakog auta u B segmentu je za dvije osobe max., eventualno beba dodatno.
     
  11. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Da, punac me baš voli. Kada sam mu rekao da ću kupiti Golf 6 nije ni spomenuo, kada su se počele kvariti onda mi rekao da cijela generacija Golf 6 (1,6 motori) imaju problem sa diznama i da nema lijeka.

    Jedino što me zaista iznenadilo je udobnost ovjesa pri vožnji Golfa 6 koja je daleko iznad Ibize (što nije ni čudno) ali da je čak i iznad najnovije Škode Kamiq e to nisam mogao da vjerujem dok nisam lično vozio i probao.
     
  12. becke

    becke Aktivista

    Kamiq je na istoj varijaciji MQB platforme kao Ibiza.
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ja imam 6 2.0 81kw i nisam imao problema sa diznama, evo vec 80000 sam presao. Moja preporuka svima ovaj motor. Sljedece auto Ce biti A7 Octavia. @dams82 na STA kod njih da obratim pažnju druze?

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Obrati pažnju da ga ne kupiš
    Šalu na stranu, ta octavia ima problem sa glavnim cilindrom kvačila, sa pumpom za vodu (ne može da izdrži servisni interval) sa nosačem mjenjača, to su neke stvari koje uglavnom svima riknu kad kupe taj auto, bila octavia ili golf, pasat, touran ili neki drugi auto vag grupacije iz te generacije...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Znaci i golf 7? Puno prelazim godisnje i generalno zbog održavanja moram Ici na VW.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Fauve grupa ko domaci politicari, koliko god sranja da naprave raja se vraca po jos.
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Znači i ti vjeruješ u teoriju da je VW najjeftinija opcija za održavanje? Taj cilindar kvačila zamjenski je npr oko 200KM
    Nosač mjenjača original (jer drugi ni jedan ne zadovoljava kvalitetom) oko 300KM
    Pumpa vode zamjenska oko 250KM pa ti sad meni kaži šta je tu jeftino....

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    Pa sta su generalno preporuke :) ja sam gledao i tako c segment ali ne daje mi se 20 i kusur na vozila sa 200k i vise na satu...
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja za svoj auto pumpu platio 55km, tražio najskuplju :D
    U pravu je kolega xtr

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja odustanem od prijedloga kad neko kaze da je VW jeftin za odrzavati... a veze nema ni o jednom drugom auto kako se krecu cijene odrzavanja... sta ti tu imas nekome pricati, kad evo moj jaran, svaki put kad mijenja auto, gleda sve sto ima na piku, dok ne kupi Passata... i uvijek mu kazemo sto nas jebes :) kad svi znamo da samo VW ces gledati i samo Passat..