All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na stranu odrzavanje i popravci (mada su i tu ispodprosjecni), svakog moras odrzavati i popravljati, ali i ostalo je takav meh, upravljivost, udobnost, interijeri; nicim ne odskacu a opet nekako imaju strasan trzisni udio.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. nivla

    nivla Komšija

    pa zato sto ih puno ima, raja kupuje dijelove na otpadu, evo za 1.6 tdi golf 7 originalna pumpa na akciji 4+ bila 250 km sa pdv, svak ih smije uzet da radi, jednostavno bije ih glas zbog ovog, slicno kvarovi na slicnim vozilima, s druge strane ako se dobro sjecam i qler je kupio neki polovan nosac za forda jer je original bio cca 500km
    evo kolega nedavno na opelu astri h izvalio preko 500km jer mu vise levata nije skontalo da mu cep na boci rashladne ne valja, sve nesto popravljali i pomijenjali
    ispravne dijelove, motor mu kuhao zbog cepa od 20km, da ne kazem da je na kvacilo za to smece od auta (taj njegov primjerak) dao 1500 da zamijeni, na golfu iz 2007 je to najmanje dvije zamjene seta apsolutno istog proizvodjaca(luk),
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa dobro nije do auta što si ga popravljali loši majstori.
    Kad se krene pregrijavati krene se od najjednostavnije stvari pa dalje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nisam ja, jaran ali isti mondeo... Doduše ovo mi je reklo bruku majstora da nikad nisu mijenjali, da nisu nikad čuli da je otišao i kome..

    Ali misliš da i Passat nema tako nekih skupih dijelova

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Zato i jest bio skup, nije tražena roba pa ostali proizvođači ga nemaju u ponudi, a original skup...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ne vjerujem ali vjerujem u polovne dijelove, dostupnost, vjerujem da nasi majstori znaju samo za fauve. Sa autom radim pa moram biti uvijek mobilan. Kad mi je na autu prije sasuo se skroz mjenjac, u 12h se desilo ja sam u 15h bio vec na cesti. Polovan 250km i namontirali. Ne mislim fakat nit da je nesto spesl, niti jeftino ali dzaba, zivimo gdje zivimo. E da ja uzimam za kuce auto to bi bila skroz druga prica.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo gledam ja ovaj mjesec prešao 180km. Praktično plaćam registraciju da ga ljeti vozam dva mjeseca

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    180km je taman za decembar, zimi znaci bas auto pa i da predjes 50km mjesecno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja sam vec prebacio 3000 :D
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja oko 1000km mjesečno stučem...

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Testovi svoje kažu.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ebat ga kada ti je volan u krilu i moraš škiljit preko da vidiš instrumente. Ovaj tablet je kriza isto, da toga nema bio bi odličan.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Peugeot je ovo uveo 2014, a golf 8 tek 2020. Ako hoćeš finu klasiku onda Astra K
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Raja jel ko koristio ili koristi "carvertica"?

    Sajt provjere servisiranja auta, dosta mi po yt izbacuje reklame naravno nije free al ako je pouzdano dobra stvar pogotov kod kupovine polovnjaka.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Koristio ja iz zafrkancije na svom autu ali nije dalo rezultata što sam i očekivao jer je već duže vrijeme u BiH. Drug koristio u Češkoj, saznao da je kilometraža uredna i da je auto imalo blaži udes.
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    Ma taj karvert je bzv, čak ti naplati i ako ne nađe ni jednu info o tvom autu...

    Ja to radim ovako, tražim auto da je kupljen u bih, trenutno tražim manje auto starosti 1-3g po mogućnosti i da je u garanciji, što se tiče cijene platim ovako kao što rade i servisi obore za prvu godinu 15-20% za drugu 10% i za sve ostale po 5%, ako je auto ok po meni odem do osiguranja i provjerim jel bilo naplate štete (većina ima kasko), ako je šta bilo veće aktiviro je osiguranje. Nakon toga idemo u servis na pregled, stim da insistiram na pregledu od strane šefa limara obično je taj dio fizički odvojen od servisa. I ako je sve to prošlo kupim auto i nikad ni jednog problema.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo sto tvoj budzet za kupovinu auta nije isti za nekoga ko uzima 10 godina staro auto. Bilo je i situacija gdje se preko carvertical sazna da je auto u inostranstvu bilo na krovu ili je vracen pola miliona km.
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Prije par godina cekam u servisu da mi nesto i dolazi covjek da pregledaju nekog Scenica auto koji hoce da kupi. Uglavnom na autu je na satu 200.000km, a u sistemu ima upisan da je uradjen neki zahvat/servis/nesto na 330.000 prije 3-4 godine :D
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mene spasio kupovine jednog A3 koji je bio dobro udaren.

    Zna se desiti da nema rezultati ali, u tom slucaju dobijas free pregled za drugo vozilo.

    Naravno, auto pregledati detaljno kod mehanicara + dijagostnika.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj kupljen u BiH, bratov u Švici :) carvertical nema info ni za jednu od ove dvije države :)

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk