Odlazak iz BiH {bez politickih analiza}

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Feb 8, 2015.

?

Da li ste otišli iz BiH i kada?

  1. Ne još!

    69.1%
  2. 2011

    0 vote(s)
    0.0%
  3. 2012

    2.9%
  4. 2013

    0 vote(s)
    0.0%
  5. 2014

    0 vote(s)
    0.0%
  6. 2015

    4.4%
  7. 2016

    5.9%
  8. 2017

    1.5%
  9. 2018

    4.4%
  10. 2019+

    11.8%
Multiple votes are allowed.
  1. selvin

    selvin Moderator

    Joj pa ti si bas neki magnet za budale

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Haha jesam...i ovo nije najgore sto sam dozivio...mogao sam jednom zbog jedne lude gazdarice i u prdekani zavrsiti,da je prosla njena nenormalna ideja i pokusaj glume fizickog napada na nju
    Bukvalno je napravila i odglumila scenu iz meksickih sapunica.

    Iskreno,mozda da sam imao jednog normalnog poslodavca do sada...jbga tako to kod mene,pa se puno i ne uzbudjujem oko toga,snalazimnse na druge nacine oko love i posla.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne upitaš se možda da nije do tebe
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    @selvin tražila je ona par puta povišicu, i govorila da nije zadovoljna ali su uvijek imali izgovore... Kad je rekla da odlazi onda kao što nisi više govorila... Šta je trebala svaki mjesec ih zvati? Imala je nekoliko razgovora sa direktorom koji je samo tražio razloge da ne promijeni ništa...

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Upitam naravno ali prije tog dogadjaja te pohvali za sve,pa onda kada sam ja trazio povisicu plate od 50 KM,mjesecima ne da i a njen jedan pregled kosta 30 KM i onda nije znala sta ce i kao da mi usmeni otkaz,mislila me na prepad i na blef,kao ja cu moliti za posao,ja samo rekao dobro,posaljite mi papire a nije džmi poslala pismeni otkaz. Kasnije je i kolegica odigrala prljavi posao i vjerujem da je to sceniranje bilo upravo ideja kolegice,samo mi nije jasno kako je starija "ugledna gospodja" i doktorica pristala na to.
    Znam da ovo sve zvuci nevjerovatno i tesko je shvatiti da bi tako nesto radio ali ova lujka je zvala i policiju,ima zapisnik...a meni mrsko pisati detalje,jer vecina nece vjerovati i postaviti ce upravo ovo isto pitanje kao i ti.
    Reci cu samo da sam radio kod nje 7 gosina za minimalac,razvio joj posao,radio bukvalno sve i ne moze povecati platu 50 KM kroz 6 godina...a sve pare prolazile kroz moje ruke,nikada joj fening nije zafalio,sto mi je i rekla .

    Nazalost,ja sam peh i nemam srece sa poslodavcima...radim im sve,nikada se niko nije zalio na posao u vezi mene ali kada god sam trazio bilo sta,nikada nisam dobio a nisam htio ni krasti,nikada ni od koga nisam marke ukrao a nije da nisam mogao.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pocni krasti, bit ce ti lakse kad budes napustao :D
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Obraz nema cijenu

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Bio je i smajli poslije poruke ali ne znam sto sa mobitel a nije prošao nisam bio ozbiljan svakako.
    svašta ne može opet smajli
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Bio bi to cinicni smajli svako
    Nije ni bitno,tesko je svariti ovo i logikom razumjeti...ima tu jos nevjerovatnih detalja kako je to mislila odigrati ali me visa sila spasila za par sekundi da ni kriv ni duzan ne fasujem kakvu optuzbu.Valjda ona u tom trenutku nije ni razmisljala kakve su sve posljedice mogle proizaci iz te njene gluposti.
    Necu vise pisati,misliti ce ko da sam teski ludak i da radim ko zna kakve gluposti na poslu

    Uglavnom je kao i u svemu,niko ne vjeruje da je nesto moguce,eok se i njemu licno ne desi.. tako je i sa situacijama na poslu,mobingu,koroni,nesrecama ili bolestima,itd itd

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na zalost, zivimo u drzavi gdje mi sa obrazom prodjemo najgore. Trpis sve dok ne puknes, i onda sam sebi j*ebes sve po spisku sto si se doveo u tu situaciju. Opcija je da prestanes pisati uz vjetar i prihvatis ludnicu oko sebe kao nesto normalno ili bjezanija vani. Ja sam u opciji 1 dok ne dodjem do opcije 2.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam vec vise presao na opciju 2 ali trenutno sam sprijecen zbog bolesti u porodici dugorocno da idem a vec 2 godine idem sezonski vani,zaradim para za par mjeseci kao ovdje za cijelu godinu.


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo si dobro napisao, uvijek je sve do nas :D
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa da,kada se tebi desava,logika je da je barem 50% do tebe a sada zavisno od situacije i vise

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    100% je sve do nas, ono sto pretpostavljas i ocekujes, kakva su ti uvjerenja, ces i naci :D Imas li nekih poznanika za koje se pitas kako to da njima ide sve od ruke a nisu nista pametniji? U pitanju su samo uvjerenja dobivena odgojem, genetski ili pokupljena iz okoline :D
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Cudno generaliziranje...ja se u biti nigdje nisam zalio,samo prenosim situacije koje sam dozivio a mnogi to kriju,upravo da bi neki drugi mislili da je njima bolje i da oni sretnije zive ali nazalost sve su to maske.

    Sto se mene tice,ja radim sto zelim i nisam ni pod cijom kontrolom niti sam cime ucijenjen,spavam kao beba,bez dugova,kredita,finansijskih problema.

    Ja bih isto mogao raditi negdje nezadovoljan,za mizernu platu,biti mrzovoljan i piti tablete za spavanje da bi " se uklopio u okruzenje" ali ja ne smatram da mi takvo okruzenje doprinosi bilo cemu...tako da si upravu,100% je do mene sto ne zelim da se neko izivljava na meni i sto sam takvom spreman odgovoriti.


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Naravno, radi samo ono od cega se osjecas dobro, to je najbitnije :D Samo kazem da ako dobro poslozis stvari u sebi mozes vrlo dobro funkcionisat i biti zadovoljan pa cak i u BiH :D Ne kazem da su svi koji su zaposleni trenutno u BiH ili globalno cijelom svijetu super zadovoljni (cak naprotiv), ali to je stvar koju treba izgraditi u sebi, steci spoznaju :D
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa upravo je to najveci problem radnika kod nas...sto te sikaniraju bez ikakvog razloga.
    Da me hoce samo pustiti da na miru radim i da me ocjenjuje i vrijednuje kroz posao,to bi bilo idealno ali nema toga u praksi.
    U praksi je sto si bolji,vise ce te nagaziti a manje platiti...pa evo ovdje svi ucesnici pricaju da su imali ista iskustva,nebitno gdje rade.

    Ne znam stvarno kako sugeriras da covjek prihvati izivljavanje kao nesto normalno i pozeljno i da se prilagodi toj situaciji?

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mislis da ja nemam te nazovi probleme (hajmo reci izazove :)) da te ljudi pokusavaju obezvrijednit, uvrijediti i slicno. Kada shvatis da je to do njihovog stanja, da nesto njima fali, da se oni ne osjecaju dobro, da oni nisu poslozili stvari unutar sebe pa se pokusavaju osjetiti bolje tako sto ce tebe provocirati, onda ce tvoja reakcija na takve stvari ce biti lezernija, promisljenija, i pametnija. Automatski mijenjas svoje vidjenje cijele situacije a time i vidjenje tebe u ocima drugih :D
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ima toga svugdje ,i vani,nigdje nije idealno ali treba imati mjeru.
    Ja sam imao ova dva ekstremna slucaja,ali nije u svim firmama bilo toga...nego jednostavno male plate i losi uslovi da bi se tu dugorocno zadrzavalo.

    Zajednicko svim firmama gdje sam radio je da su neuredjene,da nema alata i uslova za posao koji rade i da se za sve pita "gazda"...pa sam imao situaciju gdje smo nesto prebacivali sa kamate na kamaru vise puta,jer eto njemu nije odgovaralo kako to uradimo,kao razabiremo nesto sto se ne moze vise razabrati...pa samo prebacimo sa jedne kamare na drugu

    Ova firma je zatvorena a radila je desetinama godina,porodicni biznis ,gazda uzeo ogroman kredit za novo postrojenje,napravio vrhunsku halu a kupio rashodovane masine koje treba da proizvode i nije se izvukao...

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam svake dvije sedmice dosadjivao svakom sefu kojeg sretnem i dignu mi satnicu za skoro 3 eura, a kolega koji je dosao u isto vrijeme kad i ja u firmu jos ceka odgovor nakon godinu u firmi, kao glupo mu navaljivat. Znama koliko drugi zaradjuju koji znaju manje od mene i rade manje od mene, ne mogu nikako vise od mene zaradjivat da su 20 godina u firmi.