Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja koristim G Pro X samo bezicnu ediciju, evo po cjeli dan sjedim za pc-em, ok su, samo stavio one druge jastucice, ne one kao kozne, nego druge sto dodju.
    Dosta lakse za nosit nego prije sto sam od one x koristio od razera tresher ultimate.
    E sad za muziku, XM4 koristim, definitvno vrh.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pošto se tema probudila, sad vidim da sam zaboravio napisati šta smo na kraju kupili. Dobili smo Jabra Evolve2 65, ipak smo izvukli bežičnu varijantu :) Naručio sam na CU preko UPS, carina nas doduše fino izašla, na bežične slušalice je 10%. Po komadu nas na kraju izašlo oko 160+ Eura sa svim troškovima, 15 komada uzeli. Ali slušalice su super, zadovoljan sam pravo. Nemaju nešto posebno dobar noise cancellation, ali se ANC plaća još 150-200E za sljedeći nivo.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    p4ja, Sena and Esh like this.
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Da li neko možda zna, da li će prilikom spajanja slušalica npr. Mi Earphones 2 basic preko mini Bluetooth usb adaptera sa PC-om raditi i mikrofon?
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Oct 30, 2021
  6. dek

    dek Novi član

    Pozdrav, može li preporuka slušalica do nekih 500-600 KM. Uglavnom za singleplayer gaming (Hitman, Skyrim, RDR2) i slično, nemam potrebe za mikrofonom.
    Imam nekoliko dilema,
    1. Žične ili bežične? (Više bi volio bežične ali ako je kvalitet osjetno slabiji onda mogu i žične)
    2. Aktivna ili pasivna redukcija buke? (ovo nisam siguran, ANC mi djeluje primamljivo ali nikad nisam to koristio pa ne znam kakva je udobnost, glavobolje i sl. Naravno, volio bih kad bi maltene u potpunosti blokiratiti zvuk i buku napojne, ventilatora, pogotovo kad je GPU na maxu. Opet, kažem ne znam je li mi baš treba ANC za to)
    3. Treba li bi zvučna ili DAC ako već idem na kvalitetnije slušalice? Je li glupo davati ovaj novac ako neću uložiti i u DAC ili zvučnu. Ako i to treba, onda dodatno pitanje- DAC ili zvučna, koje od to dvoje...
    4. Slušalice moraju biti udobne kada nosim naočale.
    5. Ako budem išao na bežične, je li one dolaze sa nekim wireless recieverom ili se to posebno uzima..
    6. Cjenovni razred do 500-600 KM. Onako na prvu, BOSE Q35 II mi djeluje super ali opet imam ove gore dileme...

    pozz
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da sumiram:
    - Uzmi sebi nesto sto ces moci koristiti i u svakodnevnicni. Da ne bacis 600 KM samo na "gaming".
    - Ne dodje wireless resiver, ili ti ga bluetooth resiver.
    - Isprobaj slusalice sa redukcijom buke prije nego ih uzmes, isprobaj par sati a ne samo par minuta.
    - Ja koristim Sony wh1000xm4 (isti cjenovni rang kao bose qc35). Meni su vise odgovarale nego Bose. Veoma udobne za nositi.

    Generalno neces primjetiti drasticnu razliku na naprednijoj zvucnoj i zvucnoj sa maticne ako nisi audiophil ili ekspert.

    Isprobaj slusalice prije nego uzmes, ja sam se zajebao sa par komada dok nisam nasao ono sto mi odgovara.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Wireless Hifi audiophile slušalice nisu za gaming zbog latencije na PC (Bluetooth). Ima nekoliko hifi gaming slušalica (sa wifi dongle) koje su dobre i za muziku.
     
    Last edited: Jan 15, 2022
  9. dek

    dek Novi član

    Hvala.
    Svakako bih volio probati prvo, ako se u radnjama daje ta mogicnost
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Realno, za gaming je ta cifra daleko od potrebne.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sebi kontam uzet Sony Pulse 3D. Nakon 4 godine koristenja Sony Gold slusa, malo su se isfucale. Iako i dalje rade super.
     
  12. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ljudi, kakav headset preporučujete za posla? Pošto i do 4-5 sati znam provesti u googlemeet-u, najvažnije stavke su udobnost (za veće uši :p ) i bežičnost. I naravno, da je mic pristojan. Budžet recimo do nekih 250 KM.

    Ne znam da li bi bio veliki rizik neke bolje a polovne uzeti?
     
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    IdeMedoSumom likes this.
  14. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Hvala @Picoooka , pomogao si mi i za ssd ;)

    Iako su nešto skuplje, da li su bolje Logitech G933? Gamerski dizajn mi ne smeta.
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    IdeMedoSumom likes this.
  16. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Ako su u pitanju malo bolje zicane slusalice, ne bih se slozio s ovim. Imam Sennheiser HD598 i itekako ima razlike u zvuku kada su ukljucene u Scarlett 2i2 i direkt u racunar.

    Prijatelj ima Sony wh1000xm4 i probao sam ih, stvarno su vrhunske i ANC im je fenomenalan.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nije ni na svakoj zvucnoj sa svakim slusalicama zvuk isti...a kamoli maticna u odnosu na zvucnu.
    Zvuk je cudna oblast...milion stvari igra ulogu i sve na sve utice.
    Mozda najbolje uzimati BT sa ovim naprednim aptx kodecima i onda bi zvuk trebao uvijek biti isti,ako obje strane podrzavaju to ,dok je sa zicanim slusalicama sve lutrija od zvucne integrisane ili zasebne.
     
  18. dek

    dek Novi član

    Na kraju sam uzeo Beyerdinamics 770 Pro 80 ohm, 320 KM.
    Super zvuk iako nemam ni zvučnu karticu ni DAC.
    Nisam htio riskirati sa ANC slusalicama, a i zaista nema potrebe za rad i gaming u sobnom okruženju.
    Dvoumio sam se između ovih i HD 569, u zadnji cas sam sam se "prešaltao" jer sam skoro siguran bio da cu uzeti HD 569.

    Jedina mana zasad je da zna bit malo vruće dok ih nosim. Malo su i "bulky" ali generalno ok.
     
    zippoo likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzeo jucer RAZER OPUS X za gaming. Na recenzijama pozitivna iskustva ali šipak. Kada povetem sa q65 samsungom, gaming mod prekida svakih desetak sekundi. Sa telefonom je ok, nemam BT na drugom tvu da probam. Vidjet cu kod nekoga ako mi ne bude mrsko nositi.

    Nemaju druge na stanju a meni se plaho svidjele pa ih necu mijenjati. Mozda je do tva. Ako neko bude kupovao za gaming neka ima na umu. Mozda nije samo kod mene.

    Sve ostalo je ovako na prvu super, kvaliteta izrade, zvuka, izolacija itd. Jedva cujem klikavu mehanicku tastaturu na kojoj sada kucam i ako je muzika ugasena. Steta sto nema nista od gaminga.

    https://www.xda-developers.com/razer-opus-x-review/
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na poslu imamo neke zicane Razer al su bas sranje. Cujem kad mi kolegi ruci drob.