Preporuka za novu konfu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Jul 14, 2020.

  1. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Ryzen 5 1600 je budžetski procesor koji je realno odličan za pare koliko košta,Ryzen 5 1600 AF je 12nm tehnologija i gotovo je pa isti kao i Ryzen 5 2600 (možda je sekundicu sprriji ali to se i ne primjeti ) ja koristim (koristio sam ih sva četri ) na jednom kompu Ryzen 5 2600 a na drugom Ryzen 5 1600X i bukvalno ne primjetim nikakvu razliku ( osim što 1600X ima TDP od 95 C ali bukvalno nikada nije prešao 65 C).Što ne probaš da uganjaš nešto ovako polovno https://www.olx.ba/artikal/44930445/set-gigabyte-b450-ryzen-5-2600/ mada je i ovdje pošto ide u paketu malo previsoka cijena ( realna cijena za ovo je do nekih 320 maraka)
     
    Last edited: Nov 15, 2021
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    poslušao sam savjete većine i naručio sljedeće:

    AMD Ryzen 5 3350G 4C/8T, 3.60-4.00GHz
    Gigabyte A320M-H
    Kingston DDR4 16GB 3200MHz 2x8
    SSD Samsung PM881 128GB, m.2 SATA
    LC power 600W LC600H-12
    Inter-Tech Thunder gaming

    a kad padnu cijene grafa, nešto ćemo i tad pazariti.
     
    Reventon and Vedo like this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prati GTX 960, 970, 1060, izletit ce nekad po normalnoj cijeni.
     
    MadbaLL likes this.
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    uglavnom, hvala svima koji su odvojili vrijeme da pomognu pri izboru.
     
    Reventon likes this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moze li neko da mi sastavi konfu za 1300KM? Sa GPU bi bilo idealno. Za 1080p gameing, nista spesl.
     
    Last edited: Jan 27, 2022
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    Last edited: Jan 27, 2022
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Preporučio bih ti SPC Vero L3 600W Bronze za 116 KM umjesto ove LC. L3 je Bronza, a prema testu je po efikasnost kao Silver, ovdje može pogledati TEST (koristi Google Translate) . Ovaj brend kod nas nije nešto poznat, ali je u Poljskoj BestBuy sa dobrim ocjenama za ovu kategoriju. Ja sam uzeo klincu od 700W, odlična je.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    600-700W za masinu koja trosi 100W opterecena?

    Napajanja su veoma neefikasna pri niskom opterecenju BTW.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: Jan 27, 2022
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa nisu bas sve, ima ih koje drze visoku efikasnost i pri 100W.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Drze one Titanium i Platinum.

    Nego masina ce trosit max 100W, samo kad je full opterecena, inace ce to bit 20-30-40W. Pa ni Titanium napajanje nece bit efikasno.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma pustite se napojne, ova konfa nece trositi vise od 300W.
    Nego, moze li misljenje za ona dva monitora.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dell. 27" i 1080p nije dobra ideja.
     
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Probaj uzeti malo bolje kućište, to baš nema nikakav airflow. Možda MS ARMOR V715.
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Trazis gaming, iskreno na tvom mjestu, s obzirom na cijenu/eventualnu graficku i situaciju opcenito sa njima, ja bih ganjao 24" IPS, 144Hz, nista ispod 144Hz.

    Gledao bih neki AOC.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    s tim da ovi iz ct-a uzasno sklapaju, i zalijepe naljepnicu da ne mozes otvoriti, nije da se to ne moze zaobici, ali ljudi nisu u stanju sa modularnom napojnom sloziti konfiguraciju da izmedju poklopca kucista koji dodje s donje strane maticne ploce ne naprave gutu kablova, to je takva improvizacija da je za plakati
    sto se konkrento monitora tice, i u jeftinijem segmentu dell je meni bolji od AOCa jer nema onih cudnih probijanja tamnih fleka na bijeloj podlozi, ali opet najbolje vidjeti ima li gdje da uzivo vidis sta ti pase, 27" je meni preveliko za fullhd, ne dobijas nista osim manjka prostora na stolu, opet za ove pare bolje i ne moze od ovog 27" AOC
    ostavi taj r9 290 dok ne dodju bolja vremena
     
    Last edited: Jan 27, 2022
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dell sa linka je 23.8"... Ne uzimam sebi, ovo je za dijete od 11 god. Graficka ce ici 1060 ili 1650 tako da nema potrebe za 144hz. Na gejming sam mislio, 1080p mid end gejming, dakle nista spesl :)


    @nivla ne razumijem, koja je firma ct?

    Uzet cu preko
    https://drpc.olx.ba/

    Sta mislite uopste o procesoru, maticnoj, ram, to sve je ok predpostavljam? Ima ta vega 7 na njemu, moze za CS GO i sl nesto dok ne legne graficka.
    Procesor je 65W tdp, neka uz to ide gpu od 150W, mislim da je i napojna u tom slucaju dovoljna.
     
    Last edited: Jan 27, 2022
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Za te pare uzmeš PS5 :D

    Sorry, samo nemoj 27" 1080p. Baš je los. A gledma te karte opet skocile. 1650 obicna, 830KM.
     
  19. nivla

    nivla Komšija

    ct, comtrade, gore neko slao ove linkove , znaci ko da su djecu s igralista pokupili i rekli im da sklope, katastrofa
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Dijete od 11 god ako puca CS GO, vjerovatno gleda i neka od ovih igraca/streamera koji pucaju na preko 200 Hz :D

    Osim sto fakat ima razlike, na laptopu mi je 144Hz, a monitor od PC-a je 100Hz, i bitna je stvar kod FPS-a, i njemu ce biti bolji osjecaj :D

    Nesto ovako, mislim da mi drug ima isti ovaj, prezadovoljan je. Danas je uzeo opet AOC isto frameless, 24 incha samo 75Hz, FHD za nekih cca 250KM kao sekundarni monitor kojeg ce upariti s ovim za posao.


    https://www.olx.ba/r/46028753/259463

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk