Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Radi, mijenja rpm...

    edit:

    sad sam probao i RBG radi sa RBG Fusion sa ploce :) super.
     
    Last edited: Jan 22, 2021
    iPlay likes this.
  2. selvin

    selvin Moderator

  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Trazi na olx-u nosac, ladicu ili adapter za hdd, a ako bas mora cage onda bolje kupiti polovno kuciste za 10KM i izvaditi cage, nego dati 35KM.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Trazio sam svasta po olx, ali slabo da nadjoh sta. Vecinom se prodaje adapter/ladica koja bude 2.5 => 3.5" prelaz. Meni treba za dodatna dva 3.5" HDD-a. Pored napojne ima 2 mjesta za diskove, a treba mi 4.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  6. selvin

    selvin Moderator

  7. Stryker

    Stryker Komšija

  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Bakire,

    Mislim da nigdje kod nas neces moci nabaviti navedeno.

    To je bilo strasno skupo u svoje vrijeme a i veoma neprakticno, msm da je mali broj ljudi posjedovao isto.
     
  9. Stryker

    Stryker Komšija

    Hvala ti paša na informacijama. Volio bih nabaviti što veće modernije kućište a traži i još jedan momak ovaj CM HAF Stacker 935 .

    Imam ja stari CM Stacker ali malo je zeznut po pitanju kablova (barem meni).

    https://www.newegg.com/black-silver-cooler-master-cm-stacker-atx-full-tower/p/N82E16811119042

    Znao sam se porezati kada vadim ili stavljam komponente (npr. grafičku kartu) u neka kućišta i skoro uvijek imam osjećaj da nemam dovoljno prostora raditi unutar kućišta.

    Imao sam čak ideju da napravim custom drveno kućište od nule ili pokrenem proizvodnju kućišta, in'ša'Allah.

    Ovo nije loše po pitanju veličine ali bi valjalo da je duplo veći u visinu, da ima naprijed mrežice, veći broj kulera itd.

    https://www.silverstonetek.com/raven/product-rv.php?pid=279&area=en
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne znaš šta je manjak prostora dok ne uzmeš ITX kućište od 10L.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  12. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja imam MS Titan II Pro kućište (preimenovali su ga u Armor V710) koje sam platio cca. 120 KM. Iako je MS u pitanju, moram reći da je za moje potrebe više nego solidno kućište sa odličnim Airflow-om.
    Imas ovdje i recenziju:

     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja imam isto, zadovoljan sam. Nije build quality na nivou proslog CoolerMaster 690 advanced 2, ali je dobro...
     
  14. Stryker

    Stryker Komšija

    Susretao sam se sa sličnim kućištima, meni stvaraju nekakav osjećaj tjeskobe mada znaju lijepo izgledati ako se npr. dizajnom uklope sa resiverima, playerima, audio opremom, hi-fi komponentama i sl. (ko hoće da postavi u dnevni boravak npr.)


    Lijepo je kućište ali za mene je nekako malo, ne vidi se napajanje, HDD-ovi kao da ne mogu "disati". Volim poredati diskove od vrha do dna a preko njih da puše sa prednjih kulera, da temperatura ne prelazi 35-39 C.

    Imaš na taj Fractal-ov fazon MS Black Widow (Pro) kućište, dosta je ljepše uživo nego na fotografijama.

    Trenutno koristim Cooler Master Storm Enforcer pa iako je malo veće kućište i dalje nemam dovoljno prostora za kablove. Također imam običaj često vaditi komponente i sl.

    Imao sam i Cooler Master CM 690 (prvu verziju). Build quality je bio baš solidan, imao je prostor za pet hard diskova, kasnije mi je bilo žao što ga nisam ostavio kao sekundarno kućište (za testiranje komponenti).
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Imam ovo kuciste i mogu reci nakon dvije godine da sam prezadovoljan.Platio ga 350km,a mislim da je i sada otprilike po narudzbi toliko.

     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Da ne otvaram novu temu, da li se na CPU Tower Cooleru može monitirati bilo koji ventilator (recimo 120mm) ili se ipak mora obratiti pažnja na brzinu obrtaja koju može/treba postići?

    Mislio sam zamijeniti ventilatore koji dođu na ovom Alseye H120D sa Arctic P12 PWM PSTi ne znam da li bi odgovarao onaj 3-pinski priključak?
     
  17. chenta

    chenta Aktivista

    @iPlay
    Tehnicki mozes to ali bi se taj fan uvijek vrtio na 1800 rpm, za razliku od pravog PWM fana koji dozira obrtaje po potrebi. Takodje ako bi spajao 3 pin fan na cpu fan header od 4 pina moras paziti na redosljed pinova da bi fan radio.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za CPU cooler ti treba vent sa vecim statickim pritiskom za razliku od case ventova koji imaju veci airflow. Svakako bi trebao biti 4pin. Najbolji su Noctua ventovi.
    @iPlay U tvom slucaju, Arctic P12 su prilicno tihi do 60-65% brzine, sve preko ces ih cuti.
     
    Last edited: Feb 6, 2022
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    [​IMG]
     
    iPlay likes this.
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Kako dobro izgleda ovaj Fractal Torrent Compact, naprijed 2x 18cm intake ventovi.





    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    iPlay likes this.