Windows 11

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by iPlay, Jun 16, 2021.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Skineš ISO i onda sa Rufus-om napraviš bootabilni USB


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Alibegovic likes this.
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Inače uvijek praktikujem da uradim čistu instalaciju kada prelazim na novi Windows. Ovaj put sma uradio Update preko MS Media Tool-a. Povukao je i zadnji update gdje je ispravljen L3 Cache bug i dodatno sam instalirao nove Chipset drivere.
    Odlično radi i nisam osjetio bilo kakav pad performansi. Da hoće šta uraditi sa ovim Start menijem, kada pogasiš "Suggested apps" ispade kao nedovršen.
     
  3. monK

    monK Komšija

  4. koni

    koni Novi član

    Nikako se ne mogu umakniti sa mojim Windows 7 a i neznam zasto. Zadnji put sam testirao Windows 10 i po meni je bio uzas. E sad za 11 nemogu ista reci.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma sedmica je odavno obsolete... Nema razloga, ni jednog, da ostaneš na njoj...

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Istekli certifikati za windows 7...ne mozes normalno ni surfati...da se rijesiti ali opet nije vise to to,da se mucis
    Ali opet za starudija laptope najbolje radi win7...win10 trazi SSD a to malo ko ugradi na laptop star 10 godina.

    Imam jedan stari laptop,stavio win 7 i fino radi a imam i noviji laptop ali sa losim procesorom i HDD i win 10 se vuce kao mrtva macka...znam da bi ga SSD preporodio ali vise ga ne koristim,stoji bezveze onako,nije upaljen od proljetos,pa mi se ne ulaze u njega
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Bolje Linux nego Windows 7, kako god.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Bolje Linux nego ijedan Windows :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja je evo nabacio čisto da probam. Nisam stigao pet min koristiti, vidjet ću kako ide, na prvu ljepše malo izgleda.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Stvar koja me najvise iritira na 11-ci, kad hocu nešto nekome da posaljem npr na fb, ili da stavim attachment u gmailu (sve ovo u chromu), vise ne mogu direktno iz nekog prozora/explorera prenijeti fajl na ikonicu chromea na taskbaru pa da mi odmah prebaci na taj prozor i da spustim fajl. To j3 na 10-ci, kao i prijasnjim verzijama radilo, ali na ovom ne. Za izluditi, a to sam stalno koristio.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Linux leti na drugom laptopu...koji ima slabiji procesor i HDD...stavio sam Lubuntu...stvarno radi kao da je na SSDu :D
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako da ugasim pin? Odem na opcije ali remove mi nije potamnjeno, ne mogu kliknuti na remove pin, samo change pin mogu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. monK

    monK Komšija

    Gdje god pogledam vidim da ljudi imaju neke rijetke jedinstvene probleme.

    Probaj ove opcije
    https://allthings.how/how-to-remove-pin-from-windows-11-when-the-option-for-it-is-greyed-out/

    Mene zeza malo duži HDMI kabl.

    Na Win10 ga spajao sa Samsung TVom i sve radilo cakum pakum. Kako sam instalirao win11 sa monitorima radi, sa TVom neće i neće, par updatea i sistema i drivera od grafičke se desilo.

    Probao sve opcije koje mi je Google bacio.
     
    Haker likes this.
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode. Nisam upratio, je li prvo moram upgrade win10 na win11 da bih imao aktiviran win11, ili može odmah clean install win11 sa Create Windows 11 Installation Media? Tnx in advance :)
     
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    Ako ti je licenca spojena na ms account, onda možeš direktno sa WMT uraditi instalaciju 11-ke. Kada dođeš do dijela serial key, uradi Skip. Poslije se samo logiraj i to je to. Ja sinoć oba kompa tako instalirao direktno na W11 i ako su bile kupljene W10 licence prije par godina.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hvala drug. Jeste, linkana je win10 na MS acc, ali sam pustio upgrade prvo, koji evo traje već 2h. Sporo baš pravo.
     
    Last edited: Feb 5, 2022
  17. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Zna li iko ikakav način da se ukine djelomično prevođenje nekih programa - npr. Windows Defender je iz nekog razloga preveden na neki od domaćih jezika, iako je postavljen engleski jezik.

    I usput, jedna trenutna:
    [​IMG]
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Taj win 11 je ocito poluproizvod...ja to vjerovatno nikada necu ni instalirati...osim ako se ne popravi drasticno u buducnosti i ako dodje kakav noviji hardware do mene.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma tako su i za desetku govorili :)
     
  20. iPlay

    iPlay Komšija

    Ne bih se složio kolega. Windows 11 je do sada najbolji MS OS. Meni je instaliran na 3 PCa + laptop i nikakvih problema nemam sa njim, čak i kad sam uradio update bez čiste instalacije.
    Original ključ (koji se može kupiti za nekoliko €) i to je to. Windows 11 je daleko od poluproizvoda.

    @NaLe! Podesi to pod Language & Region
     
    Neo Bahamut Zero likes this.