BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jes kada bi to moglo tako
    Ako raskines ugovor,uredjaj ce ti biti fakturisan po punoj cijeni a ne po povlastenoj.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Da upravo to, ja sam pitao te npr moram platiti cijeli iznos mobitela oko 250km a ako izguram još koji mjesec onda ostane 1km samo.

    Al eto ko je uzeo akciju npr full 1 prošle godine za 1km 6x mjeseci može raskinuti bez penala.

    Problem je bakar 10mbps+++ a optika 50mbps isti paket ista cijena nije fer za "nas" bakrene :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa jeste problem da placas a ne dobijas nesto ali opet ne moze na svaku lokaciju velika brzina,barem dok ne dodje optika.
    Ako ti je optika dosla negsje blizu,u tvoju ulicu ,onda vidi sa komsijama ima li vas jos da svi podnesete zahtjeve za vece pakete pa bi onda gledali da vas uzmu kao prioritet
    Ali opet,BHT je na mnogim lokacijama jedini koji nudi stabilan net pa i sa manjim brzinama...ko ima bolju konkurenciju na odredjenoj lokaciji,logicno je da ce to koristiti.
    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    uglavnom ovo nije po zakonu i moze ih se tuziti, oni su duzni da ostave cijenu do isteka ugovora, puna cijena ne bi smjela da bude naplacena jer ti zele naplacivati vise, zapravo su duzni da ti ostave paket kakav jeste sve do trenutka kada ti odes i potpises novi
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mislim da jesi dobro razumio.
    Osim ako si uzimao kakve uredjaje po beneficiranoj cijeni,onda ces morati platiti uredjaj po punoj cijeni.
    Meni isto ne poskupljuje nista,paket koji sad imam prelazi u paket koji ima identicnu cijenu a benefit sam vec iskoristio,u vidu smanjenog racuna odredjen broj mjeseci.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa zato su i dali opcije raskida ugovora bez penala, osim ako si kupio uredjaj, jer tu pogodnost i dalje koristis. Trebali su barem dati opciju da isplatis ostatak rata odmah i da potpises novi ugovor. Malo jest tricky...

    Sto se tice ovih popusta gdje je korisnik imao manju pretplatu prvih X mjeseci i slicno, tu su korisnici u plusu jer novim ugovorom mogu dobit novu pogodnost ako se ne varam.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa sada u novim paketima i nema nekih novih pogodnosti...par KM niza cijena ako potpises opet na 2 godine,sto meni nije isplativo.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa bice opcija da kupis uredjaj sa novim paketom.
    Otprilike ti ovo par KM niza cijena dodje na onu akciju sto je bila 4 mjeseca po 50% pretplatu da placas. Samo sto ce sad to biti konstantno. Vjerovatno ce i dalje biti neke posebne akcije.
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    ukratko ovdje se radi o vrsti prevare, dobio si bonus sto ces mi placati 50km mjesecno 24 mjeseca i taj bonus je 200km za kupovinu uređaja, onda ti na polovini ugovornog odnosa kaze neces vise placati 50 nego 52,5km, pa ti onda bonus ispadne 30km manji, ne kazem da je neki veliki iznos ali je bezobrazluk, jer ti onda benefit koji si potpisao na te dvije godine nije 200km popusta nego 170, na njihov broj korisnika to nije malo, a opet da ti marku vise uzme nego sto si ugovorio nije korektno dok traje obavezno trajanje ugovora
    znam osobe koje su tako eronet dobile i koriste neke pakete koje vise skoro niko nema a koji su uključivali benefite da za nesto smijesno jeftin paket imas pravo poziva neki broj minuta prema nekim drzavama, kad se poteglo pitanje da ih prebace na novi paket ekspresno su nakon prijetnji advokatom ostavili aktivnim te pakete, druga je opet stvar sta nama pise u ugovorima koje smo potpisali ne citajući ih
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa vec je bilo poskupljenje za 4.90 mjesecno prije 2 godine kad su SK dobili. Ne znam da ih je neko tuzio. Tad je ista opcija bila, raskid ako imas benefite je free, ako imas uredjaj nije.

    Isto je i Telemach radio kad je imao poskupljenja, s tim da oni nisu ni nudili besplatan raskid, dok ih korisnici nisu pritisli.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod BHTa je qve transparentno i nema nikakve prevare sto ovaj pise a ako ti ne odgovaraju novi uslovi raskines ugovor.
    E sada ako si kupio nesto na rate,to nije ni do mene ni do Telekoma i naravno da ce Telekom traziti da platis sto si uzeo po punoj cijeni,jer raskidate ugovor i svako ide svojim putem.

    Da je Telemach ovako uradio prosle godine,barem bi sacuvali obraz,q onim potezom sto su uradili izgubili su korisnike za sva vremena.

    I opet ponavljam,nece svakome ni biti povecana cijena,eno neki vec pisu da ce im novi paket biti jeftiniji a meni licno je ista cijena za novi paket u koji ce me prebaciti.dakle NEMAM poskupljenja.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Nemas poskupljenja ako odmah predjes na novi paket. A meni ce poskupljenje biti 2.5KM ako ostanem na starom, a ako predjem na novi paket 5KM, ali dobijam brzi internet. Tako da cu radije ici na opciju da mi poskupi 5KM, svakako je taj veci paket bio 5KM skuplji, a sad ispade da ga dobijem za 2.5KM skuplje od svog paketa.
     
    zippoo likes this.
  13. Samir_

    Samir_ Novi član

    Last edited: Feb 10, 2022
  14. selvin

    selvin Moderator

    Po onom sto pise cini se da hoces. Ali morat ces sacekat da vidis hoce li se moci kupovati uredjaji sa tim popustom na novim paketima.
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    Moja tv full 5 trenutno je 68,9km a novi naziv za ovaj paket je moja tv full m 66,9km sa ugovorm na 24mj 61,5km
    I ja sam pod ugovorom ali mi se isplati prekid i potpis novi, jeftinije dođe i još dobijem ovo što nemam hd arene, snimalica, flix itd
     
  16. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Zna li se ista hoce li uvoditi neku alternativu EON boxu?

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Za sada nece...ide valjda samo sminkanje UI-ja,to sto se hardwarea tice...za android app se ne zna sigurno ali navodno se radi na tome.
    Sto se tice pustanja nove usminkane verzije na STBove...razlog zasto jos nije pusteno je taj da ima puno starih STBova koji ne podrzavaju nove promjene pa se prvo ide na zamjenu te opreme kod korisnika pa ce se pustiti...valjda u Sarajevu i jos nekih gradovima ima par hiljada STBova koji su zastarili.Ovo je pisao forumas na drugom forumu,kaze info od radnika iz BHTelecoma.
     
  18. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Kontam preci na MojaTv, prije 5 dana su mi doveli optiku do vrata, a istekao mi je davno ugovor s Telemachom, mada mi je EON stvarno fantastican, tako da vagam jos uvijek.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  19. Samir_

    Samir_ Novi član

    Ako ce ti moje misljenje sta znaciti kod donosenja odluke, predlozio bih ti da prikljucis Moja Tv. Pogotovo ako ces imati mogucnost da se spojis na optiku. Ponuda kanala na Moja TV je za cijenu od 40.90 KM koliko kosta Moja TV Net, sasvim dovoljna. Neces imati kao na Telemachu Nova TV Hrvatska i tako te neke kanale, ali imas Arene, Sportklub, Cinestar, HBO, mislim da je sasvim dovoljno.

    Tako da, isplati se :)
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moja tv ima sada bruku kanala,samo viasat kanale nema,ostalo sve kao i TM a ako je dosla optika pred vrata,onda nemas sta razmisljati...optika je buducnost.
    Uskoro ide i neko redizajniranje UI-ja na moja tv na STBovima a navodno se radi i neka app kao eon ali to sigurno nece biti u ovoj godini,pa da se ne nadas uzaludno.
    Evo ja sam godinu dana na optici,nije stucnulo niti jednom ili neki drugi problem da sam imao
    Od mene preporuka kome je god optika pred vratima a ako su stare parice adsl i vdsl,onda razmisliti

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk