1. Mujka

    Mujka Komšija

    Jedne isprave druge naprave :D
    Ja zato vise necu nikad kupit xiaomi uređaj
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pazi logike, nema bugova ali smeta mu što nema update :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and selvin like this.
  3. selvin

    selvin Moderator

    Moj komentar je bio za Stivijev iPhone jer oni svako malo nesto update-uju. Meni je kod Xiaomi-a taman update. Sto se mene tice, ne mora ga nikad bit ako nemam problema.
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    i ja sam se referirao na oba proizvodjaca :D mada se realno nemogu porediti
    ali xiaomi se nekad trudio i nudio podrsku za uređaje stare više godina
    sada je samo mas produkcija uz minimalne ispravke i podršku
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa lakse je odrzavati 5 nego 500 uredjaja :) Nema se tu sta porediti. Iskreno meni je bitnije da sistem dobije ispravke bugova i security updates, nego da dobije novu verziju OS-a. Svakako ces ga mijenjat za koju godinu. Ali mislim da i xiaomi radi barem jedan update za Android verziju i barem 2 za MIUI, iako nema pravila za to koliko znam ali eto okvirno sa telefonima sa kojim sam se susretao. Eto za 11T su rekli da ce bit 3 OS updates i 4 godine security updates.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ko je kriv Xiaomiju sto prave 10x isti telefon, sa minornim razlikama, sami sebi prave konkurenciju. Imaju Redmi, Xiaomi i Poco, svi razliciti a svi isti. Moj model je Xiaomi Mi 11 Lite 5G, a pored njega ima jos Xiaomi (nema vise "Mi" modela) 11 Lite 5G NE i Xiaomi Mi 11 Lite 4G. A gdje su tu jos ostali Mi 11, ima ih barem 15 razlicitih modela, te Mi 11T te bez T, te Pro, te non-Pro, te 5G te 4G, ma LOL. Smijurija. Poco modeli skoro pa isti - istina njih je manje i ovaj moj nema Poco ekvivalent. Pa i Redmi 10 ima 10 verzija, da ne zaboravimo da svi ovi telefoni izlaze razlicito za razlicita trzista.

    Ja imam jedan telefon i ne zanima me sto imaju 100 ili 500 drugih modela, ovako imam osjecaj da sam kupio mobitel na koji su zaboravili potpuno, veliko je pitanje kad ce i hoce li ikako dobit Android 12. Cisto sumnjam, ovim tempom mozda na ljeto bude.
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    prodaj xiaomi
    kupi sebi samsung :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samsung bi i bio opcija jedino kad ne bi imao govno zvano Exynos.

    Zadnji put kad sam imao Samsung Exynos je bio bolji od Snapdragona, al davno je to bilo.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    To je njihov biznis koncept, isto je je Apple-u da imaju 5 uredjaja i da imaju zatvoren sistem. Da Xiaomi nije izbacivao 10 uredjaja mjesecno nikad ne bi dospio na poziciju na kojoj je sad, a dosli su tu za par godina, tako da se i ne cini losa ideja sa stancanjem uredjaja.
     
    Haker likes this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Stevie_Ray Xiaomi pravi sve iste telefone? A sta radi Apple molim te? Zadnjih 5 godina valjaju jedan te isti dizajn, 13-ka ima onu bradu na vrhu ekrana kao iphone X iz 2017 godine...

    Jos platis dvije milje i tjesis sam sebe, a ustvari si mogao kupiti 4 telefona za te novce i za tvoje potrebe isto bi te sluzili. Ti zapravo nemas problema sa Mi 11Lite, nego si dosao do para za iphone i to je ok, ali pusti pricu da telefoni nemaju softwersku podrsku.
     
    Last edited: Feb 10, 2022
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Talkin' about the updates :)




    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
    [​IMG]
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Je li ti imas xiaomi 11t?
    Naletio i meni na ruke,pa kontam da ga ostavim sebi...pa ako mozes neki mini review ,najvise me zanima fluidnost i bugovi MIUIja ako ih ima...ovaj moj je updateovan na 12.5.9. mislim...nov je uredjaj,na prvu djeluje jako brz...u njemu je dimensity 1200 mislim.
    Amoled display

    U odnosu na mi 10t Lite,na prvu osjetim da je malo laksi i probao sam jos zvucnike,iako su stereo,osjetno su slabiji na 11t nego na mom

    Upgrade bi bio amoled i jaci chipset,barem na papiru


    Ako jos neko ima xiaomi 11t,moze napisati svoje utiske
    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma mediatek zdra'o.

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne trebaju mi ovakvi komentari...Mediatek trenutno ima najjaci chipset u android svijetu...a evo i ovaj dimensity 1200 ,sada sam malo cackao telefon...leti,bukvalno kao samsung s21 da koristim...sve je instant...posebno otvaranje stranica na netu.
    Licno sam koristio mediatek u redmi note 8 pro...telefon je letio,cak i bolje nego konkurentski snapdragon.
    Jedini kao minus mediateka je sto nema portanih google kamera ili ako i ima,ne daju najbolje rezultate ali meni to nije ni bitno,ja kameru slabo i koristim.
    Ali bih volio da cujem od nekog ko ga koristi duze malo da mi kaze utiske i je li zadovoljan.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ma jok, imam stari Redmi Note 5 AI, sluzi me i dalje bez problema 3.5 godine ako se ne varam, ali bih nesto sa boljom kamerom i vise prostora. Gledao sam da uzmem sad 11 Lite 5g ili Poco x3 Pro, ali nisam se jos odlucio. Mozda sacekam jos malo neki novi model.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ovaj xiaomi 11t je fakat primamljiv i model po mojoj mjeri...ima sve sto mi treba a nije punokrvni flagship da mi uzme previse love :D
    Ovako na prvu sto sam ga malo cackao,brzi je prilicno od mi 10t lite i malo laksi,dovoljno da se osjeti.
    Amoled isto ima prednosti ali nije to meni toliko ali dobio bi ga po dobroj cijeni pa je bas dobar deal.
    Stavio sam na oglas i svoj ovaj mi 10t Lite pa ako prodam ostaviti cu 11t sebi...svakako je upgrade .
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Sad i ja gledam, vec ih ima ispod 700 na olx. Svakako sam ganjao do tog nekog budzeta max. Gledao sam malo i A52s...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Leti on, al zato kad naletis na neki bug, i budes cekao fix za isti, nacekat ces se.

    Svaki proizvodjac je sporije apdejtovao modele s mediatekom nego ove sa snapdragonom.

    Vazda je bilo tako a i bice i dalje, a ima i razlog zasto.

    Ja eto licno nikad ne bih uzeo telefon s mediatekom.

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa znam ja da se sve bolje optimizuje za snapdragon ali ne treba pretjerivati.
    Bugove ispravlja Xiaomi a ne mtk.
    Licno me vise zanima potrosnja i baterija...a tamo na jednom testu ispade da ovaj cip trosi manje od sd888 a i slabiji je od njega nekih 15-20%.



    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    ja imam a72 jest malo poskup
    ali nebo i zemlja je razlika iskustvo naspram xiaomi
    redovni updejti android 12 itd .. :D