BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav ljudovi. Dobih ovaj letak vezano za poskupljenje. U vrhu letka piše da paket MojaTV Net poskupljuje 2,5KM.Trenutna cijena MojaTV Net1 paketa je 40,9KM
    Dole niže stoji da MojaTV Net1 - MojaTV Net4 postaju novi paket MojaTV Net S koji košta 45,9KM.
    Otkud onda cijena 45,9KM ako su naveli da poskupljuje 2,5KM? Prema ovome, ispade da poskupljuje 5KM. Ja nemam ugovor s smradovima, nisam ga produžio od maja 2021. iz razloga jer nemam optiku, i diskriminisan sam s brzinom neta u odnosu na korisnike kojima su dovukli optiku.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    ako imaš kakvu alternativu uzmi ako nemaš šta je tu je :D nek se ne puca
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To su stari paketi a imaju sada ti novi paketi sa poskupljenjem.
    Tebe ce prebaciti u neki od tih novih paketa i nova cijena.Ako se vezes ugovorom na 2 godine,imas jeftinije racun te neke 2-3 KM ali to se ne isplati.
    Imas opciju odjaviti bez penala (mada ti nemas obavezujuci ugovor svakako) ili preci na taj neki novi paket ,nema trece opcije.



    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
    kolinsb likes this.
  4. chenta

    chenta Aktivista

    @kolinsb,
    mozes ostati na starom paketu mojatv net1 do aprila 2024. i u tom slucaju poskupljenje je 2.5km, znaci ne moras se odmah prebacivati na nove pakete ukoliko ti ne pase. Mozda se u tom roku nesto promijeni po pitanju brzine.
     
    kolinsb likes this.
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    teško da će se išta promijeniti po pitanju brzine, jer su optikom pokrili tek 5% grada. Da imam optiku ne bih razmišljao. Problem je što neće da puste upload i download maximalno koliko može, nego forsiraju maximalni upload propisan paketom a download puste koliko može. Kada bi mi pustili 40/7Mbps, ja bih bio zadovoljan. Ali ne, pošto ne može upload na 8Mbps (moraju pustiti bar 10Mbps), onda ne može ništa drugo osim 25/2. Čak sam se prije 2-3 godine i žalio na njihovu odluku i odbili mi žalbu. Tada sam htio doplatiti na 50/8Mbps paket i nisu mi htjeli pustiti koliko parica može.

    https://imgur.com/a/sJ973Fs


    [​IMG]
     
    Last edited: Feb 17, 2022
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kole,jesi li ti vec na vdsl?
    Ako nisi,pisi im na [email protected] i trazi prebacaj na veci paket opet.Insistiraj.
    Na klix forumu ljudi pisu da ih prebacuju ko trazi pa pokusaj opet.
    Edit :
    Pogleda sliku,vidim da jesi...trazi povecanje ili ces otkazati uslugu,zaprijeti i trebali bi ti povecati.
     
  7. Samir_

    Samir_ Novi član

    Zna li neko šta će se desiti sa HBO paketima na Moja TV obzirom da HBO Max dolazi i u našu zemlji od 8.3. Vidio sam da je Telemach već najavio prebacivanje na te pakete. Ja koristim obični ovaj HBO na Moja TV.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tražio sam prije 2-3 godine, htio preći na pink paket je je tada na tom paketu bila brzina 50/8 za 10KM+ čini mi se. Jbo pink, ne gledam TV nikako, bitan mi net, ali su mi odbili zahtjev. Žalio se na njihovu odluku, i drugostepeni organ odbio moju žalbu, kao nema tehničkih mogućnosti. Mislim da još uvijek imam odluku kod kuće.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa to je bilo davno...ja ti pricam sta ljudi rade ovih dana.
    Nazovi na 1444 i pricaj sa njima,trazi vecu brzinu,nemas sta izgubiti,usput kukaj kako ti treba veca brzina za posla inace ces morati odjaviti.
    Jbte ja bih to zavrsio za par dana...pa optiku prosle godine sam sredio za par dana,dosao do sefa za optiku,nazvao,covjek dosao i zavrsili sve a optika mi nije bila dovedena do kuce,nego dalje malo.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ma ako su daleko od njeg sa optikom, moze doci i do Kahrimana, nema sanse da ce rovit zbog njeg jedinog kilometrima :) To tvoje "dalje malo" je vjerovatno blizu i isplatilo im se.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa nije pretjerano daleko, udaljenost je oko 800m. E sada što kaže selvin, to šta je daleko a šta blizu je relativna stvar. Kvaka je da to ne bi radili samo radi mene :) tamo gdje bi prošli s optikom, mogli bi priključiti desetine i stotine korisnika. Usto, kvaka je da meni na poslu nikad nisu priključili optiku, udaljenost nije ni 100m. U objektu smo je razvukli, ali od DSLAM-a do ormarića na objektu nikad nisu dovukli, iako sam par puta zvao i tražio. Doduše, mi imamo deklarisanu brzinu i na VDSL (dva paketa po 50/4).

    Evo moje lokacije...


    https://imgur.com/pMNHFXh
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa to je udaljenost od telecoma, znas li dokle je optika dosla?
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Koliko ja znam, nigdje na ovu desnu/gornju stranu od zgrade bhtelecoma.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mislio sam da zoves za povecanje brzine na vdsl.
    Optika ako nije dosla blizu,barem 50 metara,onda kao da je i nemas .
    Cudi me da tako lose rade u nekim gradovima...kod nas su pokrili vecinu grada sa optikom a i veca sela se vec rade .


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  15. Samir_

    Samir_ Novi član

    [​IMG]
    Za istinske TV hedoniste i avanturiste – od 8. marta započinje potpuno novo iskustvo gledanja!

    Uz HBO Max uživaj u najvećim blockbusterima, najodvažnijim pričama i nezaboravnim klasicima.

    Očekuj i više od onoga što voliš.

    Zaviri u legendarne sadržaje Warner Brosa, HBO-a, Max Originals produkcije, DC-a i Cartoon Networka i još mnogo toga!

    Po prvi put znatno bogatija i uzbudljivija zabava za cijelu porodicu na jednom mjestu!

    • Ako si korisnik HBO Premium paketa i imaš aktiviran HBO GO, 8. marta bit ćeš automatski prebačen na HBO MAX, bez potrebe za dodatnim koracima registracije, osim pri prvom logovanju, kada kreiraš svoj profil unosom imena i prezimena.
    • Ukoliko si korisnik HBO Premium paketa a nemaš aktiviran HBO GO, registruj se i uživaj u HBO Maxu BEZ DODATNE NAKNADE.
    Mjesečna cijena HBO Premium paketa ostaje ista, odnosno 12 KM s PDVom.

    Nestrpljivo čekaš HBO Max?

    Pretplati se i uživaj u HBO GO odmah, a tvoj korisnički račun će 8. marta postati HBO Max račun.

    Napomena: HBO GO aplikacija će od 8. marta biti onemogućena i trebat ćeš preuzeti novu HBO Max aplikaciju.

    Vrijeme je za nezaboravnu programsku čaroliju uz najatraktivniji sadržaj u svijetu TV zabave!

    Gledaj najbolje i najviše sa HBO Max!

    Moja TV – uvijek bolja i bogatija!
     
    Esh, Ragnarok and SpookyMoO like this.
  16. zdici

    zdici Aktivista

    Bmail usluga od 1. marta 5.85 sa PDVom.
    Vidim ja e-mail usluga ovih 20 dana koci nece da radi pa dodje..a to oni vele prelazi na Bmail :)
    Sta je sa starim korisnicima gase nam koristenje mail usluge?

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Bilo je price,ako se ne koristi 6 mjeseci,ugasiti ce mail.
    Trebao bi se ulogovati barem jednom u 6 mjeseci da ti ostane aktivan.
    Meni nije to neki problem,jer ne koristim bihnet mail,tako da mi je svejedno,mogu ga odmah ugasiti.
    Imao sam onaj prvi stari,koji sam dobio kada sam uvodio diap up,ne znam je li jos uvijek aktivan ali sam ga koristio na pocetku,dok jos gmail nije ni postojao a imam i hotmail.
     
  18. MeXi1

    MeXi1 Novi član

    Zdravo, može li mi neko napisati koju brzinu mogu imati ? Trenutno mi je 10/1 nekad ide do 13/.
    [​IMG]
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Možeš imati do 20 megabita u downloadu s tom linijom.
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Sada najmanji paket u Telemachu ima 20 Mbps. Uploada. :D
     
    Vedo likes this.