Igre 2022

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Dec 6, 2021.

Tags:
  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ja se više ni ne obazirem na komentare ljudi kako im grafika šteka na PC-u.
    Posjeduju slabije grafičke kartice, postavke neoptimizirane. Pokušavaju da igraju na postavkama koje njihov računar i grafička ne podržavaju pa plaču raji po forumima.
    Za takve ljude su konzole napravljene.
    Meni igra ide sasvim normalno na realnim postavkama za Ryzen 5 3600, 16GB RAM, RTX 2060 6GB. Ne mogu se žaliti, igra i izgleda prelijepo.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma kakve slabije graficke. Gledao stream od CohhCarnage na twitch-u, lik ima 3090, i igra ER. U jednom boss fightu igra mu doslovno freezala na 20 sekundi u par navrata. Gledao drugog streamera sa 3080ti. Liku frejmovi znaju pasti i na 20fps u trenutcima, i to nije neki veliki cluster protivnika na ekranu.

    Tako da nije bas kako ti mislis. Igra zakljucana na 60fps, pa ni to sa super grafickim ne moze drzat konstantno. Igra je jednostavno lose optimizirana. Standardna FromSoftware prica.
     
    Last edited: Mar 2, 2022
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Igra ne valja ni na PS5, nema lockanih 60fps. Na Series X je jos nizi framerate ali Series X ima VRR, to pomaze puno.

    Jedino sto valja je PS4 verzija na PS5, e to je pravih 60fps.

    PC ima probleme puno vece od framerate-a, ne pomaze ni RTX3090.
     
  4. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ne mogu još tvrditi da mi se to desilo dok ne dođem do tih većih bossova.
    Ali vjerovati nekom streameru koji na računaru vrti igru i desetine drugih programa na dva do tri monitora (po mogućnosti u 4k rezoluciji) sa video i audio capture karticom nije isto iskustvo kao nekome ko igra igru za cejf i nema u pozadini pokrenutih programa koje opterećuju procesor, memoriju i grafičku karticu.
    Ne znam kada će ljudi shvatiti da nisi Bog ako posjeduješ najjači procesor i grafičku karticu na tržištu a ne znaš ništa o optimizaciji istog, jer ti je firma, rodbina, prijatelj ili poznanik podesio računar da radi kako radi i rekao mu "nahrani cuke i ne diraj ništa".
    U ovoj situaciji volim onu američku izreku: "We agree that we disagree!" pa bih zato završio dalju polemiku (flame war) i odradio jedan "mic drop".
    Lp.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Obojica ovih sto gledam streamaju sa 2 PC setup. Gaming i streaming PC. Znaci na jednom samo igra se vrti dok drugi PC radi stream i vrti sve ostale programe sto treba. Na gaming PC jedan ima 3090, a drugi 3080ti. Nije do toga. Obojica obozavaju igru, ali kazu da igra ima velikih problema sa optimizacijom i na njihovim jakim masinama. Ovaj sa 3080ti, gledao sam ga kad je stavio postavke sve na medium, ali i dalje imao istih problema sa frame drops. Jos mu onda igra izgledala uzas.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Igra li neko original? Ovo je ludnica ako ide ovakva procedura. Steam verzija je kao jednostavnija ali gledam zapocne 180GB update, treba mi zaseban SSD za nju.

     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jednostavna je instalacija, medjutim vecina se odvija unutar igre. 105GB ako se ne varam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Poceo igrati Elden Ring, fps cesto tanka i na 1440p (RTX3090). I kao da ima ogroman input lag, pogotovo kad zelis dodge. Ne znam da li je ovo do "narodne" PC verzije, jel na PS5 sta bolje sto se tice input laga, jel ko igrao?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije do narodne verzije, igra je govno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Govno na PC-u i last-gen konzolama, na ostalim je vrh.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije. Valja jedino na PS5 i to stara PS4 verzija. Sve ostalo je odron. VRR je ok ko ima Series X.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja imam VRR i Series S i sve je top manje više.
     
    Vedo likes this.
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    I imas li osjetan input lag kad igras Elden Ring?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima ali neznatan, ne kvari mi doživljaj u svakom slučaju i mogu da precizno izbjegavam, blokiram i procjenim kada je vrijeme za 'heavy' napad. Nemaš predstavu kolika je zapravo igra dok ne počneš.
     
    Vedo likes this.
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigao sam do ovog prvog pravog Bossa, ma nema šanse 1/5 healtha mu odbiti. Pogledam onda YT i vidim da ljudi imaju zilion nekih spellova, dodataka itd što ja nemam, što bi značilo da se trebam vratiti nazad i raditi side-questove i grindati.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Čim on koristi spirite na bossevima slabo devera sa njima.

    Svaka klasa može srediti bossa pogotovo prvog, samo malo vježbe i sve pada. Samo šteta što su open world komponentu ubacili u igru.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    koji ti je level lik?

    to je najbolji dio igre, ako negdje zapneš odeš na drugu stranu dok ne ojačaš. koje osvježenje mapa bez milion indikatora, questova, boja, waypointa...
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Level 16.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Premalo je to za Margita, fali ti još jedno 10-15 levela u zavisnosti od klase. Traži mini boss-ove po pećinama i manjim lokacijama. Ja sam ga ubio iz prve ali sam bio lv.35.
     
    Vedo likes this.
  20. ming

    ming Veteran foruma


    Najbolji dio igre cheese bosseva sa twink karakterom.