All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. p4ja

    p4ja Komšija

    Imas ljudi sto idu slepom po auto i dovezu ti ga pred kucu za 1000km.
    Izbjegavaj turke, iako cuo sam i svabe hladno vracaju satove.
    Prije kupovine trazi VIN broj auta i Onlile pogledaj historiju istog.
    Ne treba ti nikakva sema, nije 1995 godina, platis porez i carinu i cao, ovo ti sve zavisi koja ti je euro norma auta, i ako vec hoces auto preko bare, onda gledaj Svicu, tamo voze auto do 100k i prodaju jer im tada garancija istice, i picazjle su velike.
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Vecina nasih sad kupuje iz Holandije i Belgije auta.

    Vjerovatno jeftinije nego DE.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa i ja bih najradije polovan auto iz Holandije ili Belgije. Ravne kao tacna, dobri putevi, blage zime, isto mijenjaju svako 4-5 godina. Belgija ima neku dtidzu kojom su uskočili za vraćanje kilometraže ako se dobro sjećam i zapravo su najveći izvoznik auta u Evropi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. becke

    becke Aktivista

    Samo Holandija ako je ovo faktor. Belgija je u donjoj polovini sto se tice EU i gora od svih tradicionalnih zemalja iz kojih se uvoze auta u BiH.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Prosle godine u julu sam radio mali servis. (Man+Mobil1)

    Auto se vozilo do pocetka decembra, od tad je parkiran u garazi, ceka ljepse vrijeme. (cca 5000km).

    Krajem aprila planiram duzi put, cca. 2000km.

    Moje pitanje je sada, da li da radim ponovno mali servis prije puta?
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    nema potrebe :D
    najbolje uradi kad se vratiš
     
    Aldiin likes this.
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ako se planiras do jula vratiti sa puta ja bih radio onda nakon puta :)
     
    Aldiin likes this.
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hvala puno momci.

    Neki prijedlog sta uraditi/pregleadati prije ovako dugog puta?
     
    Lamagician likes this.
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ako je auto redovno servisiran nema potrebe ista raditi osim sto uvijek vazi provjeriti tekucine, ulje, pritisak u gumama.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Zamjena ulja jednom godišnje ili najkasnije na 15000km. Pregledaj auto u servisu ako ćeš na tako dug put, tekućine, pritisak u gumama, takođe vijke na točkovima da nisu popustili... Stanje kočnica.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gore da stoji tri mjeseca nego da si ga vozio, nije Ferrari da ga ne provozaš po kiši.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Do puta ce to biti i 4-5 mjeseci, podosta.

    Onako generalno je 10 hiljada mjera za nove dizele, sluzbeni intervali su totalno nerealni.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako mu je auto iz uvoza dok je bio tamo vožen je preko 20k vjerovatno propisanih 30k
    Do 15 je ok, mada sa ovim cijenama goriva dođe jeftinije zamjena ulja nego rezervoar goriva, nema potrebe prelaziti 10k

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Pozdrav,

    Da li je zamjena instrument table na navedenom autu komplikovana? Ako zamijenim obicnu sa onom digitalnom, sta treba naknadno uraditi da se sve sinhronizuje i uklopi? Ako je neka zavrzlama, ko bi to mogao odraditi u Sarajevu?
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo gledam iste cijene kao juče, dzaba čekali u redovima. Ne znam odakle ljudima te informacije da će preko noći gorivo biti 3km, a ovi žohari namlate lovu, sigurno prodaju gorivo koje su nabavili po cijenama kada je bilo jeftinije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    @zhady100 nije baš jednostavno, najbolje je da nađeš nekog ko se time bavi pa da vam kaže šta tačno treba još pored tabale, osim kodiranja i digitalne table.

    @Haker ma generalno treba sankcionisati izvor koji širi dezinformacije i paniku, defitnivno energenti idu gore svi pa i gorivo, sad što je neko slagao da će nabavna biti 3km a cijena čak i 4, treba sankcionisati , ali u našoj državi nema ko...
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vidio sam, ali samo malo zdravog razuma pa možeš zaključiti da je to nemoguće preko noći. Biće gorivo 3km sigurno, samo ne odmah. Ako država ne ukine akcize ili nešto ne uradi biće gadno.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    proming kupuje gorivo od petrola, na petrolu vec dugo gorivo preko 2.61, na promingu danas 2.51
    isto gorivo
    ima prostora i za marzu spustiti
    sto se tice cijena one ce svakako gore zbog toga sto je otezana i ogranicena nabavka najjeftinijeg ruskog
    ostali distributeri koji ne nabavljaju gorivo iz ruskih izvora imaju svakako skuplje gorivo koje ce zbog povecane potraznje biti jos skuplje


    sto se akciza tice one krpe druge rupe u buzetima i veci bi se kolaps izazvao da se ukinu, manite se samoprozvanog ekonomskog eksperta hadzica i njegovih populistickih analiza https://scholar.google.com/citations?user=Fb1Pgu4AAAAJ&hl=en
    evo mu opusa i radova, ko ozbiljan danas pise ove nebuloze, u radovima koji mu stoje na profilu mu na jednom pise F .Hodzic
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Bar su mnogi po prvi put natočili pun rezervoar
    Ja prekjuče točio redovno, kaže pumpadžija poskupljuje 5kf dizel preko noći, to je bilo juče ujutro nova cijena i danas je ista...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Gorivo ce da pojeftini :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro