All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa tamo je uvijek bilo puno skuplje nego kod nas


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Vedo

    Za drzave kao sto su Holandija, cijena goriva moze biti hladno 3 eura.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Smijesni ste.
     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

    U Becu diesel obicni i benzin 95 1,75€/l s tendencijom rasta. Sad sam sretan sto vozim plugin hybrid.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozes ti voziti hibrida, i vecina moze ici pjesice ili biciklom, ali sa gorivom sve ostalo poskupi, to je problem.
    Gledam po netu price da ce gorivo ici na 3 do 5€... A sjetim se da je barel jedno vrijeme bio u minusu. Ne mozes biti pametan vise.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne gledaj sta pise po netu.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Struja kao nije otisla +120% :D A ici ce jos.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni za auto svejedno i tako ga malo vozim. Jedino mi je drago radi ovih paćenika što ga pale radi 500m
    Biciklo je savršeno prevozno sredstvo, a vidim malo su se ljudi ohavezali, prije kada me vide zimi na minusu gledaju kao da sam iz ludnice izašao, sada je to prihvatljivije vidim.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ne možemo si svi priuštit vožnju biciklom ili pješačenje, posebno ukoliko nekog ili nešto vozimo. Vrijeme se ne može kupiti, ali se može trošiti gorivo umjesto vremena...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mislio sam na kafice od zgrade do kafane, do binga radi kesice namirnica i tako dalje primjera milion.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    To je druga priča, ali recimo do posla imam 1,5 kilometar, idem s autom jer znam po nekoliko puta izaći s posla zbog nekih obaveza i treba mi auto, ljeti koristim skuter, pješke odem samo u centar grada po potrebi jer nije daleko. Bicikl ne vozim jer je brdovito i lakše je pješke nego biciklom... A na kafu rijetko imam i vremena izaći, po namirnice u zadnje vrijeme jednom sedmično, uglavnom vikendom jer mi se ne da svaki dan, ako nešto zafali onda usput s posla svratim. Ti si biciklist i ti drugačije gledaš na sve to... Ja radim po 9 sati minimalno, a ljeti po 10-11... Kad da pedalam?

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa zavisi stvarno, drugo je kada ti auto jednostavno treba. Evo ja nemam djecu to mjenja stvar, ali sve što mi treba unutar pet km ja jednostavno hodam.
    Moj prosječan dan je preko 20k koraka par kilometara na biciklu i još i trening. Razumljivo da većina ljudi nije tako opičena u glavu, ali ja nemam razumijevanja za ljude kojima je teško hodati/pedalati, jednostavno mislim da je stvar navike, i da su danas ljudi mega razmaženi.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Navike, obaveze i uslovi života su nam odrednica... A da su ljudi razmaženi to je velika istina... Nisi ti opičen, ti samo imaš vremena i znaš da je zdravije i jeftinije... Sjećaš se da sam te vidio jednom kako guraš bicikl preko mosta u Konjicu . Ja jedino na godišnjem odmoru (obično na moru) mnogo šetam i uživam u tome jer nigdje ne žurim...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znaci sto sam planirao da uzmem auto, sad sam odustao.
    Lijepi rendzo i plin :)
     
    dams82 likes this.
  15. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ti si specifičan slucaj, gdje ti je sve blizu, a i ne vozas nikoga. Nisi relevantan za sud o potrebi auta.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Imam drugove, prijatelje, rodbinu. Ne živim na mjesecu, vidim za šta ljudi pale auta i kako ih koriste.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa ja znam ljudi koji rade u birou i autom idu na posao a kilometar i po od kuce. Jedne prilike zena zove muza da dodje po nju na posao, da ne bi hodala 15min po ravnim Zivinicama. Mi smo ko Ameri po tom pitanju.
     
    Haker likes this.
  18. selvin

    selvin Moderator

    Sve je to super dok nemaš djecu. Onda bez auta nisi nigdje dospio. Nit u taxi, nit u bus, sve dok mora u sjedalicu. A pogotovo kad je loše vrijeme, nećeš ga sigurno po kiši nosit ni 500m.

    @Haker nisi relevantan sigurno, čim imaš vremena u prosjeku 3h dnevno pješačiti, ne treba tebi auto ni do Mostara :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Ajdin87, Haker and Lamagician like this.
  19. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ici ce sve jos gore ali 100 km za 5€ po gradu mislim da je mnogo povoljnije od benzina/diesela...iako ga nisam zbog toga kupio ali je lijepo i ne ici na pumpu stalno :)

    Ja idem na posao, do poste isl elektricnim skuterom, bicikl vozim u slobodno vrijeme a za sve ostalo s porodicom tu je auto. I da, ni ja ne razumijem ove sto pale auto zbog 1km na kaficu isl. Pa ako nisi sposoban 2 km dnevno odhodati onda si defitinvo negdje pogrijesio u zivotu.

    @selvin slazem se, s djecom je auto definitivno potreba.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni je kuca u brdu, treba mi 10-15 min da se popnem/sidjem.
    Na posao vecinom odem na trolu, ili ako bas rano ustanem mogu i pjeske, ali ako sam u zurbi daleko je, jer je firma u gradu, sto je od Hrasnog podaleko.
    Pred firmom nemam gdje parkirati, tako da ili javni prevoz ili bajk ili nogom, auto nije opcija.
    Sreca pa se remote radi, tako da ne idem svaki dan.
    Medjutim, npr u kupovinu da odem nema sanse da mogu s tolikim kesama uzbrdo, tada koristim auto ili kad idem na duzi put.
    U Tuzli da sam jos uvijek, auto mi skoro ne bi ni trebalo osim da idem negdje van grada.
    Da ima neka bolja, povoljnija opcija biodiesel ili full elektricni auto, o tom bih razmisljao, medjutim gledam onaj mali Renault Zoe koji za razliku od npr Twizyja lici na auto, a ne na skuter kosta 20-30k, ali predje samo 250km. Sta je onda opcija, uzeti nekog golfa cvaju i prepraviti da ide na suncokretovo ulje :D
     
    Lamagician likes this.