Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    U univerzalno nikad, za keš ide bez fiskalnog, a na rate obično 20% skuplje... I uglavnom kad tražiš nema na stanju, a oglasi se jednako obnavljaju...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ima na stanju, trazis fiskalni ako ne daju nazoves inspekciju.
    Imaju ceni i bjeli na stanju, znam jer i ja ganjam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam mislio baš na ovaj artikal nego kako kod njih funkcionira prodaja... Artikal koji sam ja nekad htio kupiti je koštao 200KM,a na rate mi tražili 260KM, pitam jednokratno karticom kaže opet 260,kad na kraju za keš nema fiskalnog, nego kao da sam na olx kupio...


    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    U Univerzalnom je visa cijena na karticno placanje (kes ili rate nebitno) jer tada moraju da kucaju telefon i da ga regularno prodaju po punoj cijeni.A kada ide za kes,dobijes telefon prodat na crno i nizu cijenu.
    Pa eto neka svako izvaga kako hoce kupiti a garancija je uvijek ista,12 mjeseci.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Samo prodavnice u kojima je placanje na rate identicno kao placanje za kes su legit.
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Jel At store legit? I Mekline? Ako je to mjerilo ni one nisu legit, drugacija je cijena za rate i keš
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Niti jedna od tih prodavnica nije pravi distributer.

    Ja sam u AT store imao 3 puta problem i znam da nisam jedini. Mnogo raje se zalilo na njih.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel neko ima ili imao priliku da koristi Realme GT 5g model?



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Po cemu to? Pa radnje daju popust na kes jer placaju procenat na svako karticno placanje, mislim oko 4%. A kamoli jos i rate. Mislis da se dzaba koriste pos terminali?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Recimo u Fisu je oduvijek ista cijena bio keš, kartica jednokratno ili kartica na rate, na ekupi već odavno daju istu cijenu na 12 rata kao i za keš (za većinu artikala), a za jednokratno karticama čak i popuste od 10-15% (to je promocija kartica i banaka, ali je svejedno jeftinije za krajnjeg kupca).

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Banke naplacuju radnjama i placanje karticom,tj.koristenje pos terminala,nebitno jednokratno ili rate.
    3-5% po transakciji ti banka uzme tvojih para...barem za toliko bi trebalo biti skuplje karticno i gdje je legit.
    Ali velike radnje sa velikim prometom sebi smanje marzu za taj postotak ili prave akcije sa bankama,kao ekupi pa jos imas i popust.


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Zar mozes na ekupi platit kesom? Bilo da placas debitnom karticom, kreditnom, na rate, uvijek ima fee. Zato je za kes najcesce popust.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno da možeš, pouzećem kad ti pošta dostavlja...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Nisam nikad pa zato pitam. Kao sto zippo rece oni imaju vjerovatno nizi fee na pos, pa mogu izjednacit cijene.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mozes, placanje pouzecem. Placao ja pola tehike u stanu :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo ovaj S8 mi ispušta dušu, razbio sam mu zadnje staklo, poruke ne dolaze, baterija loša.

    Konto sačekati maj da vidim pixel 6a ali kad vidim koliko bugova ima pixel 6 odustao sam nekako.

    Pixel 5 i 4a nerealno skupi kod nas, šaomi neću na kraju mi ostane ovaj Samsung a52s

    Koristi li iko taj mob? Po svemu na papiru izgleda predobar telefon za lovu, jedino što ni Samsung ne volim pretjerano, bipxy i tona smeća instaliranog obično uzme danak na bateriji

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dobar je A52s neces se pokajat. Ali imaj na umu da dolazis sa S serije na A. Bez obzira za razliku u godinama S je S a A je A :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa jeste, ovaj s8 je fantastično napravljen telefon sa idealnom veličinom.
    Ali koliko vidim duplo je sporiji procesor, kamera vjerovatno tu negdje i ovaj a52 ima bolju bateriju.

    Ali da ću dobiti slično sranje i još platiti 600-700 to sigurno.

    Ako ima neko prijedlog u tom cjenovnom rangu, slobodno reći
    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    P: iPhone 11 64GB Crna/Black | Hardware Base Forum ;)
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vidio sam, ali neću više polovan. Telefon koristim pozivi, koja poruka Viber/what's, koja slika i to je to. Ovaj ima još godinu dana baterije i poslje opet nosaj punjač da sobom. Kupit ću nov i kako ja koristim trajat će 3-4 godine.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk