Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Poštujem razmišljanje ali za godinu da ubacis novu bateriju i opet si miran dugo.Kvalitet izrade i podrska od strane apple-a su top, a baterija sa ugradnjom za 11pro max je 160km a za ovaj 11 ne znam al sigurno je jeftinija.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    A jel ima orginal da se uzme? Najveći problem sa ovim s8 kojeg bi nastavio koristi da mogu zamjeniti bateriju, ali jednostavno nema kupiti orginal bateriju...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da ima. O orginalu i pricam. U apple servisu sa garancijom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dilema :D razmislit ću za dan dva kupujem. Promjena od androida bi godila

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam imao A52 pa sad A52s, ne primjetim neku razliku u korištenju između ta dva telefona... Za bateriju garantujem da bi bio zadovoljan, kamere su solidne, za ovaj cjenovni rang odlične, ekran vrhunski, dugo sam bio na šaomi pa mi je trebalo malo vremena da se naviknem na one ui. Sve u svemu uređaj vrijedi tih novaca obzirom da su premium telefoni otišli u tačku s cijenom...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam navikao na one ui, zapravo ok mi je. A ne znam, tvoj buraz me baci u dilemu, ali nešto od ovog dvoje ću. Što se tiče androida mislim da nema boljeg deala, ko bi rekao kada je Samsung u pitanju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Pa jest, ko bi rekao da će najbolji deal u toj klasi bit od Samsunga... Ne znam da iko nudi waterproof telefon u toj klasi...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Amoled 120hz, solidna kamera, dobar proc. Bolji telefon od mi 11lite vjerovatno i jeftiniji, a i manje bugova sigurno.
    Samo da ne dođe sa hrpom bloatwara.
    Može li se sada bixpy disable?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Može se disable, ali ja to ne koristim niti mi smeta uopće... Koristim Bixby routines, npr napravim da mi u toku noći ne radi brzo punjenje jer je telefon cijelu noć na punjaču pa nema potrebe da ga brzo puni...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma mene nervira što ima bixpy i Google asistent oba rade u pozadini, mada je to problem na s8 kada ima smeće od baterije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Problem je i na S10, a bio je i problem na S9 :D ne znam dalje, zena se ne zali a ja vise ne mijenjam mob dok ne crkne, sve u 5 deka.
     
    Haker likes this.
  12. nivla

    nivla Komšija

    ima li ko da koristi iphone 13 obicni, kakva je baterija, ovo sto ih znam da imaju koriste uglavnom bez upaljenog bluetooth, bez gps, bez 3g/4g internet pristupa, bez backup na icloud,bez email klikenta, minimalno pricaju i uglavnom koriste telefon kad im je dostupan wifi, a takvo nesto mi nije relevantno, dakle molim iskustvo sa aktivnim korisnikom koji uziva u blagodetima koje smartphone pruza u svakom trenutku i na svakom mjestu

    na iphone 7 baterija mi je uz sve osim 4g trajala dan bez problema, kad sam dobio prvi put pristup preko 4g trajanje spalo i za 35%
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja imam obicni iPhone 13 ali nisam mjerodavan za to sto tebe zanima. Telefon koristim oko 2h dnevno, nekad manje, nekad vise. Signal operatera je dosta slab pa u office i kod kuce, a to dvoje je vecina vremena, upalim airplane mode i WiFi, jer imam WiFi calling opciju da mi i obicni pozivi idu preko WiFi.

    Baterija mi traje otprilike 4 dana. U biti rijetko predjem vise od 25% baterije, nije da punim 0-100 svaka 4 dana, nego kad mi se cefne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne znam moze li sta pomoci, kod mene 13 Pro izgura 2 dana bez problema, mogao bi cak i 3, a malo manjeg kapaciteta je baterija u odnosu na 13, medjutim ima ovaj adaptivni refresh, pa ne znam koliko je mjerodavno.
    Telefon koristim intenzivno, sve je upaljeno.
    Prijatelj je jucer uzeo obicnu 13 pa ga mogu da pitam nakon par dana kakvo je kod njega stanje.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam slicno koristio Xiaomi Mi 11 Lite 5G pa mi je trajao nepuna dva dana. Nije mogao dva dana izgurat.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja nista ne koristim od tih caka na iphone 12 pro max.
    I danas mi traje bat 2 dana :D
    Koristim bas aktivno :)
    kupljen u martu prosle godine
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kupih pixel 5 od kolege @kvaju Nema šta telefon je predobar, dimenzije su sa savršene :)
    Onaj 13pro ipak pravi malo bolje slike :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dino73n and kvaju like this.
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja se isto na iOS vratio, home sweet home :D

    A da, 13ka ima odličnu kameru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dino73n, Vedo and Haker like this.
  19. mirseth

    mirseth Aktivista

    Na pola testova brzine koji postoje na YT a52s 5g je bio brzi od npr. S10+. Zvjerka je a52s..

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  20. mirseth

    mirseth Aktivista

    Zar ne mozes iskljuciti/obrisati bixby ?

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk