1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa tako treba da bude. Kada štancaju nove modele za manje od godinu dana logično je da im brzo cijena pada...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ako nešto brzo gubi cijenu ne znači da ne valja nego da je manja potražnja za tim artiklom. To što npr vw dobro drži cijenu ne znači da je bolji od neke druge marke auta. Drži cijenu jer uvijek ima levata koji će kupiti, isto je i sa Samsung telefonima, zna Zippoo, zato on koristi šaomi jer ga je malo teže prodati, a vrijedi ga koristiti... Jedino nastaje problem kad planiraš brzo prodati, a ne razmišljaš da će izgubiti vrijednost.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Polovni mid telefoni nisu popularn šta god prodavao iz razloga sto mozes uzeti nov samsung za 300KM ili upola cijene kinez. Nije bitno koja je marka bez obzira sto je kostao 800KM. Nije to ka p rije. Svi imaju pare za nov telefon. Ne pamtim kada sam vidio radnju polovnjaka. I tome dodaj da prodajes jedan od najjeftinijih brendova, nece to niko polovno jer nema razloga za kupovinu.

    Mozes prodavati polovne premium stvari i to je to. Koliko god Xiaomi bio dobar ili popularan, nije premium medju rajom.

    Mada se moj "mi note 10 lite" dobro drzi. Varira izmedju 350-500KM sto je suludo. Sumnjam da ce neko dati vise od 350KM.

    Prodao bih ga za 300 kada bih znao sta drugo kupiti. Nista mi se na trzistu ne svidja. Lupili su plafon svi redom.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa nije na trzistu niska cijena,samo kod mene kada nabavljam haha
    Btw.prodao sam onaj stari a ostavio sebi 11T i razlika u nabavnoj i prodajnoj je sramotna
    Btw. Telefon leti,kakav s21

    Sent from my 21081111RG using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Za svaku robu ima kupaca i novo i polovno. Oni sa vecim primanjima kupuju novo i koriste a ima ljudi kojima nije bitno je li novo ili polovno,pa cak im ljudu koji daju i po 200-300 KM za telwfone sa recimo razbijenim displayom,nekima to ne smeta.
    Ima ljudi sto ne bi polovan ni ako je bukvalno kao nov.
    Sve se da prodati a nije bas istina da xiaomi toliko gubi na cijeni,zavisi od modela ali popularni modeli drze cijenu.
    Redmi note 9 pro je i sada 300-330 KM polovan,note 9 oko 200 KM...mi serija isto na cijeni i svi xiaomi telefoni se dobro prodaju,skoro kao i Samsung.

    Ali xiaomi uzmes sebi da koristis ,kupis i gulis ga 2 godine i opet prodas za 50% cijene minimum.
    Ja svaki xiaomi prodao brzo i to preko olxa,uzivomga nisam nudio nikome,jer sam htio prodati drugi ,evo i svoj stari sada...15ak dana bio oglasen

    Sent from my 21081111RG using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 1, 2022
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Istina ali ja zadnjih deset godina nisam upoznao osobu koja je kupila polovan telefon. Ovi sto nemaju para kupe nesto do 300KM. Ovi sto bas nemaju love kupe preko penzionera na rate.
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Zippoo prodaje polovne telefone, ja sam od njega kupio 2 polovna u zadnjih godinu dana, i ni jedan nije bio do 300KM,oba su bili skuplji. I ja volim kupiti novo, ali nekad je dobra ponuda, kratko korišteno, a i kad kupiš nov vrlo brzo bude u istom stanju. Tako da ako želiš da se upoznamo

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Doleti na kafu ;) :D

    Vidio sam da prodaje. Ako bih uzimao polovno, uzeo bih od njega. Ali je to sve na temu "kako se ne moze izvuci puno para" sa prosle stranice. Treba se sve uzeti u obzir.
     
    dams82 likes this.
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Pa da, i ja sam išao na kartu poznanstva, ne bih od svakoga, ali mi se poznajemo lično tako da je to druga priča.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To najvise zavisi od stanja artikla.Ako je koristen od pocetka sa maskom i zastitnim staklom i nema ostecenja i ima svu optemu,dobije se bolja cijena. Pa ako je jos i u garanciji,brze se proda.
    Ima telefona,kupljeni prije 7-10 dana,garancija 2 godine,bez tragova koristenja a cijena niza 100-150 KM,zavisno od modela...sto ne bi kupio takav model i ostavio sebi u dzepu stoju?
    Dugo koristeni i ofucani su druga prica,ja izbjegavam takve uopste kupovati,uvijek gledam da je sa opremom i po mogucnoscu jos u garanciji,da bi kupac od mene bio zasticen.Los primjerak obicno dobijem u zamjenu.


    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Svasta procitah na ovoj temi... Reci cu samo da nije bilo Huaweia, Xiaomia i kompanije sada bi A serija Samsunga kostala kao S serija.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa vec kosta malo manje :D
    Samsung a52s u oficijelnim radnjama sa pravom garancijom kosta 750-800 KM,u Telekomu je bio jos skuplji
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo malo sam cackao danas ovaj Xiaomi 11 i na prvu je bas brz i ugodan za koristiti,nema stucanja,bas radi glatko sve na MIUI 12.5.9
    Display je dobar ,ali osim crne,jedva da primjetim neku razliku u odnosu na IPS,mada nisam koristio danas vani na jacoj svjetlosti...tu se OLED najvise istice.
    Ono sto je bolje nego na mi 10t lite,je da je telefon osjetno laksi i bolje balansiran,ljepse lezi u ruci i ne umara ruku.Zagrijavanje nisam osjetio ni sekunde,mada nisam jos igrao igre...pokrenuti cu ovih dana COD Mobile da testiram i gaming.
    Baterija mi se na prvu pokazala odlicnom...skoro 3 sata SOTa i potrosio 12% ,doduse osvjetljenje je bilo na minimum,koristio u mraku i stavio sam tamnu temu,pola aplikacija je tamno a neke koje najcesce koristim ide svijetla tema,nisam navikao na tamnu.
    Jos jedna razlika koju sam primjetio je da iako ima cisci zvuk na zvucnicima (ima atmos),prilicno je slabiji nego na mi 10t Lite...taj je bas bio preglasan.

    I ono sto su meni nedostaci je da nema utor za karticu i nema 3.5 mm utor...sve su mi slusalice zicane ,tako da cu morati ganjati ili adaptercic ili BT sluse.
    Kartica mi je bitna ne zbog memorije,nego jer na njoj sam uvijek imao neku muziku i jos neke stvari,koje stoje tako od telefona do telefona i prebacuju se samo.
    Danas mi je bila i kartica zablokirala,ali uspio sam je formatirati i popraviti,pa neka stoji .
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    11 je bas lijepa, meni je bila u opticaju, ali losa podrska za custom romove me odbilo od kupovine, naravno i to sto gotovo niko na piku nije imao telefon kad sam kupovao :D
    Jedva i ovaj F3 pazario.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja nikada ne mijenjam romove a i ne znam koji bi K sada mijenjao,kada telefoni lete...ne znam sta ga custom rom moze popraviti,posebno ove jace modele.
    Ali dobro ,razumijem da jos uvijek ima entuzijasta koje vole da se igraju sa tim,samo sto sada za tim nema vise potrebe.
    Prije se telefon mogao prilicno ubrzati i popraviti na taj nacin a sada ga mozes samo pokvariti,ko ne zna sta radi :D
    Ne znam kakva je sada procedura za otkljucavanje bootloadera na xiaomi telefonima,koliko se ceka ?Je li i sada se ono prijavis pa cekas mjesec dana da ti otkljucaju ili ima neka precica ?
    Na jednom xiaomiju sam bio otkljucao bl i htio se igrati ali mi je ipak bilo mrsko i odustao sam
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Odradi update na MIUI 13 i Android 12
    Na prvu miui 13 ima malo drugacije animacijne,sporije i gladje,da se tako izrazim.
    Ostalo sve isto na prvu...vidjeti cemo kasnije.
    I sada imam 11 gb RAM-a :D :D
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Puno stvari. Recimo poco miui je kar'na a xiaomi eu je miljama ispred, sto po featureima sto po ispeglanosti.

    Recimo aarow os na poco f3 jednostavno leti. Radi puno bolje nego miui.

    Bugova nema, jedina iritantna stvar sto sam pisao jeste da je fingerprint uvijek aktivan, pa otkljucam cesto telefon u dzepu slucajno, na xiaomi eu sam imao opciju tek kad se upali lock screen da je onda aktivan fingerprint senzor.

    Zbog ovoga cu se sigurno u skorije vrijeme vratiti na miui.

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam razmisljao da svoj Mi 9t prebacim na poco f3 za sad mi je f3 prvi pik.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Imam nov u celofanu (vakum) Xiaomi 11T 8/128 iz BH Telecoma,sa 2 godine garancije.
    Danas kupljen pa ako je neko musterija,pravim cijenu koja je debelo ispod placene :D

    P.S mrsko mi praviti oglas,pa evo ovdje
     
    dams82 and Eldorado like this.
  20. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Cibni tu cijenu u pm, možda sam zainteresovan ;)