1. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Jutros notifikacija. Mi Note 10 Lite. [​IMG][​IMG]

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    dams82 and Picoooka like this.
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam vec 7 dana na miui 13 i android 12,nikakvih problema ni bugova.

    Sve radi fluidno i normalno
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Opet su pobrkali prioritete tako da Mi 10T/Pro nema ni u second batch dok neki jeftiniji i stariji modeli su vec dobili ili ce prije dobiti.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Apsolutno nebitan update drug ni miui 13 ni android 12.
    Miui 12.5 je bio maksimalno ispeglan i osim logoa miui 13,nikakve tu razlike nema.
    Ima jedino virtuelni ram ali ako imas 6 ili 8 gb,virtuelni ti i ne treba

    Evo ja sa miui 12 pa na miui 12.5 i sada na miui 13 ,sve u 5-6 dana i sve isto.
    Ne treba se opterecivati updatima.
    Ja sam 8 mjeseci koristio telefon sa Miui OTA,dakle koji je dosao uz telefon i nisam ga updateovao nikako,sve radilo kao singerica,jer ta verzija nije imala bugove.
     
    Picoooka likes this.
  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Bas vala, nikakve razlike, osim par promjena boja.

    Jedino ne znam jesam li prije imao opciju ili je novo, 3-finger touch na ekran, i onda se moze oznaciti dio ekrana za screenshot, to mi se svidja.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Screenshoot sa 3 prsta ima godinama a evo kada napravis ss pa kliknes na sliku,imas i editovanje ss...e to ne znam je li bilo prije,slabo to koristim,mislim na editovanje ss
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jbt ja i zaboravio to s tri prsta jer je bio neki update na mome poco x3 pa je to bilo ukinuto evo nedavno bio neki update sad sam na 12.5.5 radi sve dobro imam opet taj tri finger screenshot cak i notifikacije normalno sad rade sto je najveca zamjerka mi bila.
     
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Taj 3 finger swipe je odavno bio za ss, ali ovo sad je da s 3 prsta samo drzis na ekranu i otvori se izbor, slicno kao na windowsu, i oznacis dio ekrana. Lakse i brze nego kompletan ss, pa edit, pa crop...

    Takodjer ima neka kratica i za onaj endless screenshot.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Aaa to mislis,evo sada sam probao.
    Skoro sam siguran da ovog nije bilo do MIUI 13,da je to sada ubaceno,jer ovo prvi put vidim.
     
    Ajdin87 likes this.
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bilo je na miui 12
     
    Ajdin87 likes this.
  11. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Eto, i ja sam tek sad vidio.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Izasao review za Redmi Note 11 Pro na gsmareni, prakticno Note 10 pro sa 5G cipom i brzim punjenjem.

    Ali cijena 370€ nikako nije na mjestu. Ne znam jel do trenutne situacije u svijetu ili sta, ali po toj cijeni se nece dobro prodati.

    Xiaomi 11 Lite 5G NE i Samsung A52s 5G su bolji i jeftiniji.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta će ga ljudi kupiti samo što vidi pro u nazivu, dok će mu 11lite izgledati, pa kao lite.
    Stvarno im je ovo svrstavanje prva liga.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Note 11 serija je prepakovana note 10 serija...sve je isto,tesko iz prve i fizicki skontati razliku.
    Ove se godine xiaomi bas nije potrudio a note serija im je najprodavanija u svijetu.
    Jos ako su digli cijene,tu ce se zeznuti.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nista nije vjecito, a sigurno da ih je zeznula situacija sa cipovima. Vidjet cemo cijene Samsunga A53 kad izadje. Trenutno, kad bih kupovao telefon isao bih na A52s 5G.
     
    EL NINO CFC and Neo Bahamut Zero like this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Telefon A52s jeste dobar ali je trenutno preskup.Cijena mu nije opala za godinu dana brat bratu 10%...novi 600+ KM,polovni 500+ KM :D
    Sto se Xiaomija tice,nije note 10 serija losa,nece biti ni note 11 ali opet da nema bas nikakvih poboljsanja,to je cudno od Xiaomija.
    A ako stvarno bude veca cijena,onda ce biti slabiji prodajni rezultati,barem kod nas...gdje je redmi note serija neprekisnovena u tom nekom ulaznom midrange segmentu.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Xiaomi je sljedeći Huawei sa cijenama to je evidentno, Realme će čini mi se uskočiti na staro mjesto.
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo i kod mene dosla obavijest ;)
    [​IMG]

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  19. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Ako ćemo iskreno, ja sam imao RN8 i jedino je displej za pohvalit pri prelasku na RN10Pro, nisam primijetio da je iole brži, a kamera je definitivno lošija na RN10 s GCamom. Ista stvar i s RN11...
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa danas većina ljudi mjenja telefon nepotrebno. Procesorski su dovoljno jaki da godinama služi, samo te zakinu apdejtima i baterije originalne kao da posakrivaju.
    Mama i danas koristi note 5 stavio mu čisti google rom i gcam, sasvim solidan telefon.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.