Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I moj bivsi Mi 11 Lite 5G sa Snapdragon 780G je brzi od svih prijasnjih flagshipa (cak i od SD865 u mnogim testovima jer ima 4xA78 jezgre, SD865 ima 4xA77, mada na visim taktovima) i narocito mnogo efikasniji po pitanju potrosnje, pa dzaba. Telefon cisti prosjek i taj chip je bolji od svega u telefonu.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima mi ga brat. Odlican je telefon. Otvaranje kamere,ulazak u galeriju i slicne stvari su gdje se S razlikuje od A. Normalno je da je novi chipset u A brzi od starog u S ali ni posao koji obavljaju nije isti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma sama činjenica da Xiaomi dođe sa 61 aplikacijom instaliranom a nije ni Samsung bolji meni dovoljno.

    Ja sam prezadovoljan sa pixelom, kamera super, dimenzije savršene, samo googlove stvari instalirane koje i tako koristim. Samo još bateriju da testiram.
    A52s je stvarno super telefon, jedino što je glomazan.



    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ma kakvi glomazan, ja imao prije redmi note 9 pro, a52 kao igracka pored njega.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Osim što nije glomazan nije ni pretežak.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    mirseth likes this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Xiomi je priča za sebe, to se ne može koristiti.
    Šta ja znam, me i je 6,5 ekran totalno nepotreban kada ne gledam video na telefonu nikako.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    The European Parliament paves the way for removable and replaceable batteries

    Koliko sam upratio i usb c je njihov zakon.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hajde nek jednom nešto usvoje da valja. Telefoni su toliko dobri u nazad par godina da svaki može komotno 5+ godina. Jedino mogu ljude na baterijama zakidati i namjernom usporavanju softwarea.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A ne znam vala, ako ce to uciniti da telefoni budu deblji i losije izrade od sadašnjih onda i nisam za to. Druga stvar, nemamo mi uredjen sistem reciklaze za baterije i vecinom ce zavrsavati u smecu.

    Btw, nije nemoguce i sada mijenjati baterije, ja sam sebi mijenjao na tabletu i telefonu. Jedino ako je staklo iza onda je zeznuto.
    Veci je problem naci originalnu bateriju jer se kod nas ne moze naruciti iz vana. Barem je tako bilo do prije par godina, ne znam jel se sad sta promijenilo.
     
    Last edited: Mar 14, 2022
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Puno toga se more rijesiti prije ovoga. Sto kaze Reventon treba omoguciti svima dobavljivost originalne baterije, treba OEMima zabraniti da kroz softver ogranicavaju zamjenu djelova sto je Apple radio a i Samsung odnedavno. Recimo uzmes bateriju iz jednog iphonea, prebacis u drugi, sistem ce prikazivati da nije originalna baterija.

    Samsung je na nekim modelima idiotarije poceo slicno raditi, recimo na Galaxy foldu otkljucas bootloader ne radi kamera, ako to vec nisu u vremenu ispravili.

    I naravno, sistem za reciklazu, ne samo za obicne ljude da imaju gdje baciti nego i za servisere. Bog zna sta oni rade sa elektronsim otpadom.
     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    RIP YT Vanced, valjda neko drugi preuzme projekat preko Github :(
     
    NaLe! and EL NINO CFC like this.
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    steta :/

    Falice mi ovi sitni fičri. Nervira me ono kad premotavam video preko trake, kao na iPhoneu sad moras dodirnuti tacku i slajdati, na Vancedu sam mogao vratiti gdje god da dodirnem tu se premota video.
     
  14. igor.g

    igor.g Komšija

    Alternativa je NewPipe dok i njega ne zatvore
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Jako je cudno sto se to nije desilo prije. Sumnjam da moze neko nastaviti pod prijetnjom Google-a.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sta je sa vancedom,bas su mu dohakali?
    Nisam u toku.

    Kod mene jos radi,kada ga gase?
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je bukvalno JEDINA stvar koja mi je zafalila nakon prelaska na iOS. Ali ne previse, jer ne "konzumiram" toliko youtube na telefonu.
     
  19. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Pokušali prodati NFT Vanced verziju, i navodno to je bio okidač.
    [​IMG]
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Fino Youtube Preimum preko argentinskog VPN-a, za 180 argentinskih pezosa (3 marke) mjesecno, u Family paketu za sve korisnike (6 usera)

    Kakav Vanced...