1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    RN8 Pro, ja se zijanio kako je losa kamera. Moj Mi 11 Lite 5G je bila "OK" kamera, ali je problem bio sto su mnoge slike bile mutne zbog nedostatka OIS.

    Bolju kameru (za moje potrebe) je imao stari iPhone 7.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma hajde. 11lite ima solidnu kameru. Jedna slika je sa 11lite druga sa pixel 5 u low light uslovima. Sasvim solidno osim saturacije boja, Kinezi to napucaju da bliješti, ali i novi iPhone fura isto jake boje, danas to ljudi više cijene.
    [​IMG][​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja imao iPhone 7 preko 3 godine i 11 Lite 7 mjeseci, znam dobro kakva je kamera. RN8 Pro sam vidio jedan vikend, definitivno losija od iPhone 7. 11 Lite moze bit losija, moze bit bolja, varira jako jer cesto slike "propadnu".
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imam 11 Lite i kamera je ispod prosjeka kada se radi o fotkama u prostorijama i iole slabijem svijetlu. Takodje moras paziti da ti je ruka mirna itd. Takodje OS je smece i Mi12 i sad nova 13, telefon cesto zaglavi i sred poziva preko Vibera ili dr aplikacija, nedavno mama pricala i od jednom telefon poceo da se grije uzasno i izvukao 50% baterije za 20 min te se ugasio.
    U konacnici Xiaomi je smece.
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    nešto slično kao alfa romeo autombili :D :D :D
    dobar motor al slabo sve ... ostalo :D
     
    Haker likes this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upravo, to da moras dobro pazit da je ruka mirna mi zezne pola slika. Bio na vikend putovanju i tu i tamo opalio koju fotku, poslije gledam kamara slika za obrisat. To mi nije bio slucaj na starom iPhone 7. Sreca pa sam sve i slikao vise puta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    kvaju and Haker like this.
  8. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Samo ajfon brale, inace si kokuz i papak :D
     
    aNaToMiC ! and Reventon like this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Drug koristi note 9pro i službeni mu 11lite. Lite što se dizajna tiče super stvarno, ali dzaba kada ga na 9pro neko zove njemu telefon ništa, ekran se ne upali kamo da zvoni. Ko zna koliko i lite ima bugova, sve je to isto sranje.

    To je isto sa svima, Samsung je ispeglao dosta toga ali ja bih radije sve to zaobišao.
    Kome god preporučim pixela ljudi za iste pare kupe Xiaomi, meni to suludo.
    Ja oduševljen sa pixelom, fluidniji android nikad nisam koristio, totalno na razini Ios-a.

    Generalno je bolje kupiti iPhone ko kupuje skup telefon. Dobiješ update koliko uređaj može podržavati, bateriju uvijek možeš zamjeniti.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato sto idu na specs, a po specs Xiaomi super. Npr Mi 11 Lite 5G ima super specs. Jos sam imao verziju sa 8 GB RAM-a i SD780, ne ovaj novi sa 778G, cesto mi aplikacije bile ubijene u pozadini, cak i kad ih postavim da ih battery saver ignorira. Dzaba kad je sve ostalo lose. Baterija je 4000mAh i eto 5nm SD780, 1080p+ OLED sa 90Hz, dzaba kad baterija ne moze puba dva dana izdrzat.

    Sestri sam kupio Pixel 3a, odlican telefon, ona prezadovoljna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa dobro dva dana je puno očekivati, zavisno od upotrebe naravno, ko ne koristi puno ok.
    To je isto problem, agresivan battery management do tolike mjere da ubija stvari koje i ne treba tako da dođeš u situaciju da ne dođe poruka na Viber.

    Kupiš Samsunga od preko 1k eura i ako dobiješ dvije velike nadogradnje možeš se lupati nogom u guzicu, po meni to je najveća mana koja se vuče otkako je androida.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto je puno dva dana? Light user sam i iPhone mi traje 4 dana (traje i duze). Na telefou nisam duze od 3h skoro nikad, a ponekad imam 1-2h audio streaminga preko BT, 3x sedmicno recimo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni na Ipadu traje sedmicu zato što se ne koristi.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije da ne koristim. Ali kao sto kazem light user sam.

    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ne razumijem do kad će se neko miješati nekom gdje da troši svoj novac. To što ti gotiviš iPhone ne znači da treba svako ili kao što haker voli taj sirovi Android. Neko voli Audi A6 star 15 godina od 20 hiljada, a neko će za te novce kupiti astru od 2-3 godine u fabričkom stanju... I možda su i jedni i drugi u pravu, imaju pravo na izbor. Možda ovima iz šaomija nije cilj da prodaju milione tih premium uređaja kao ajfoncima, ali žele da imaju šta ponuditi, i oni su svjesni da novac leži u ovim pristupačnim modelima za široke narodne mase...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve pet, ali većina ljudi ne zna šta kupuje. Xiaomi je postao barem kod nas nekad što je Samsung bio, ako kupuje android telefon kupi Xiaomi o to je to.
    Nek kupuje šta god ko hoće.

    Sirovi android više nije sirov, trenutno na ovom imam više opcija i mogućnosti nego što sam imao na S8 i njihovom one UI.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E pa nije, ne govorim ja nikom sta da kupi. Ja sam pojeo govno sto sam kupio Xiaomi i to uzeo sam prakticki “flagship killer”. Za iste pare mogao sam kupit savrseno ocuvan iPhone XR i u Apple-u zamijenit bateriju, sve skupa bi bilo oko 300 EUR koliko sam Xiaomija platio. A kupio sam ga na finoj akciji, bio je i skuplji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Eto sad si pametniji, ipak si dobro uložio novac

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    To jest, sad svi skoro kupuju xiaomi jer ga ima u svim radnjama, u Telecomu na rate, ima i polovnih na svakom ćošku...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Update nekada donese novi zivot telefonu ali vecinom ih uspore ili zeznu bugovima.
    Evo jucer sam updateovao redmi note 7 sa MIUI 11 i android 9 na MIUI 12.5 i android 10.
    Na MIUI 11 telefon trza,nekako skroz cudno radio,ni sekunde fluidnosti i normalnosti u radu kako sam navikao na novijim telefonima.
    Uradim prvo neki manji update,pa je taj manji donio veliki update na MIUI 12.5

    Telefon sam odmah jos jednom pukao na factory reset i jbte skroz drug telefon.
    Fluidnost,otvaranje,zatvaranje,koristenje...drasticna razlika.Nevjerovatno je unaprijedio telefon,iako je ovaj model star tacno 3 godine sada i moze se reci da je i zastario ali sa ovim updateom,moze on gurati jos 1-2 godine za manje zahtjevne korisnike.

    Sto se tice ove price o XIAOMIJU i kako nista ne radi,mene samo zanima jesam li ja toliki sreckovic da nikada ne naletim na los primjerak ili ga vi bas ono serete ???
    Evo ovaj pise,zaledio mu se telefon i poceo grijati u ugasio....onaj kuka ne radi ovo,ne radi ono...a ja koristim i licno i za prodaju i testiram nemal svakodnevno i niti jednog problema od ovih koje vi navodite nemam ni licno ni na testovima.Hajde testovi,to 1-2 dana cackam ali evo na ovim koje licno koristim po par sati svaki dan,nikakvih problema,ne grije se,ne gasi se,radi viber,rade notifikacije,radi sve.

    Koristio prosli model 8 mjeseci bez ijednog updatea,koristio ono sto je doslo uz telefon iz kutije,sve perfektno bilo.

    Nije da ja branim xiaomi ili nesto ,testiram stalno skoro sve telefone,cackam,ali xiaomi ,barem ovi modeli koje ja imam,nemaju probleme i upravo zato i koristim.Da imam probleme,logicno da bi trazio nesto drugo.

    I neko poredi kameru na redmi note 8 pro i na iphone 7 :D
    Pa ne mozes flagship i ulazni midrange porediti sa kamerom...iako je star par godina,to ne igra veliku ulogu.
    Ja za slikanje koristim Lumiu 950...telefon iz 2015. godine a bolje slike pravi od svih ovih telefona...naravno u dnevnim uslovima,u nocnim i ne radi,crno uslika hahaha
    Ali ako je kamera bila top u vrijeme izlaska,top je i danas,nema se tu sta promijeniti.